Yol Harikaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrylmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,747

Etiketler
Ynt: Yol Harikaları...

altınoluk'u yaklaşık 8 veya 10 km çanakkale istakametine doğru geçince yolun sağında kahverengi tabeleda zeus altarı yazısı görüceksiniz,
3.5 km rampa çıkınca aracınızı parediceksiniz ve dev çam ağaçlarının arasında 15 dakikalım bir yürüyüş ile hedefe varacaksınız.
sizi bir taş mezar bir zeusa adanmış sunak ve inanılmaz hayatınızda bir daha unutamayacağınız ve her oradan geçişte
tekrar uğrayacagınız bir manzara bekliyo olacak... sevgilerle...

bodrumu gezen arkadaşımızın notlarını ve resimlerini izlerken sizin yol harikaları sayfanızında olduğunu görünce tıkladım . hakikaten görmek gerekiyor bakmayı bilmek gerekiyor. bunu her zamandüşünür ve dile getirirdim . doğayı dinlemek, izlemek izlemek başka bir şey ama bunu paylaşabilmekte çooooooook özel teşekkürler . izlemek büyük bir zevk inş doğanın her tür enstrümanı seslendirdiğini yaşama can verdiğini , bozmamamız gerektiğini yayabiliriz sizlerin sayesinde biz bi şeyler yapamadık belki ama sizler sizden sonrakilere farkettirip önemin hissettirip yaşamaayı ve yaşatmayı anlatırsınız gençlik umudunuz solmasın iyi geziler vesağlıklı yarınlara paylaşımlarınızın devamı dileğiyle ablanız

Emir Bey,

Sanırım adınız Emir. "Yol harikaları", harika bir başlık.

emrylmz' Alıntı:
yollarda o kadar inanılmaz harikalar vardır'ki çoğu zaman onları farkedemiyoruz...

Çok haklısınız ama Türkçede çok bilinen bir söz vardır, "derdinde olmayan deveyi görmez". O harikaları görebilmek, tanıyabilmek, ayırdına varabilmek için, ilgi duymamız ya da duyar duruma getirilmemiz gerek. Burada biz eğitimcilerin de önemli oranda kusuru var diyorum. (Emekli coğrafya öğretmeni olduğumu belirteyim ki benim de bu kusurda payım olduğunu atlamamış olayım.)

Selamlar.
Cavid Sezen

Çok kolayca ulaşılabilen ama çok kimsenin bilmediği bir yerleşim yeri: Gölyazı

Bursa-Karacabey Karayolunun yaklaşık ortalarında, güneye doğru bir yol bağlantısı vardır; tabelada Gölyazı yazar. 5 km.lik bir yolla ulaşırsınız göl kıyısında/içinde olan bu güzel kasabaya. Çok kullanılan bir yol üzerinde sayılır hemen hemen ama çoğu insan bu güzelliğin ayırdında olmaz. Kendi çevremde yaptığım sorgulamalarda fazla bilinmediğini saptadım. Birçok arkadaşımın uğramasına neden oldum ve hemen tümü önceden farketmemelerine şaşırdılar ve de üzüldüler.

Daha çok bilgi için: http://bursagolyazi.bel.tr/index.asp

İyi geziler.
Cavid Sezen

merhabalar herkeze yol harikalrına gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok memnunum ve teşekkür ederim.
bence hiçbirşey için geç değil, yapıcak, gezicek görücek o kadar çok yer varki.

yolu hissetmek ve yaşamak lazım.

caivid abi benim adım emre yılmaz sevgiler...

Emir Bey,

Sanırım adınız Emir. "Yol harikaları", harika bir başlık.

Çok haklısınız ama Türkçede çok bilinen bir söz vardır, "derdinde olmayan deveyi görmez". O harikaları görebilmek, tanıyabilmek, ayırdına varabilmek için, ilgi duymamız ya da duyar duruma getirilmemiz gerek. Burada biz eğitimcilerin de önemli oranda kusuru var diyorum. (Emekli coğrafya öğretmeni olduğumu belirteyim ki benim de bu kusurda payım olduğunu atlamamış olayım.)

Selamlar.
Cavid Sezen
[/quote]

ayşen ablacım sen buralarda gezerken nasıl olurda kendi gençliğini unutursun aaaaa...

benim abi, abla dediğime bakmayın ben harkezi aynı yaşta görüyorum bu platformda... sevgiler...

bodrumu gezen arkadaşımızın notlarını ve resimlerini izlerken sizin yol harikaları sayfanızında olduğunu görünce tıkladım . hakikaten görmek gerekiyor bakmayı bilmek gerekiyor. bunu her zamandüşünür ve dile getirirdim . doğayı dinlemek, izlemek izlemek başka bir şey ama bunu paylaşabilmekte çooooooook özel teşekkürler . izlemek büyük bir zevk inş doğanın her tür enstrümanı seslendirdiğini yaşama can verdiğini , bozmamamız gerektiğini yayabiliriz sizlerin sayesinde biz bi şeyler yapamadık belki ama sizler sizden sonrakilere farkettirip önemin hissettirip yaşamaayı ve yaşatmayı anlatırsınız gençlik umudunuz solmasın iyi geziler vesağlıklı yarınlara paylaşımlarınızın devamı dileğiyle ablanız
[/quote]

cavid abi karacabeyi iyi bilirim. ilçe merkezinden yaklaşık 30 km uzakllıkta boğazköy diye bir harika vardır,

köyden ileriye malkara adında başka bir balıkcı köyü vardır yol orada biter.
eminim boğazköyü görmüşsündür inanılmaz kumsalı ve doğası vardır.
ilkbahar ve sonbaharda yeşilin öyle heryerde görünmeyen tonlarını görebilirsiniz...

sevgiler...

Sevgili Emre,

Karacabey'de 10 yıl görev yaptım; 1987 yılında ayrıldım ama o yöre ile ilişkim, çok yoğun sayılabilecek bir biçimde sürüyor.

Selamlar.
Cavid Sezen

Not: Bir "Malkara" fotoğrafı, 29.Mart.2008
(Bir başka bilgi: Yol, Malkara'da bitmez, Kurşunlu Köyüne doğru sürer. Kurşunlu ile Bandırma İlçesinin Yenice Köyünün de yol bağlantısı vardır.)

[attachment=1]

abla denilmesi kadar beni mutlu edecek kelime yoktur sevgi ifadesinin en sıcağıdır bence yaş kaç olursa olsun önemli değil bence sizlerin paylaşımlarınızı finans durumundanda zayıf olduğum için buradan takip etmek te çok güzel . dilerim bir gün (ki yakın olması temennisiiyle )doğa aktivitelerinden birinde (bu arada çocuklarımın sayesinde olacağına inanınıyorum) beraber keşifler de bulunmaktır isteğim . sevgiler ve bol geziliisağlıklı günler

inşallah Ayşen ablacım birlikte bu tür gezilere çıkmak umuduyla...

sevgiler...

çanakkalenin ayvacık ilçesine bağlı yeşilyurt köyü.
altınoluk ve küçükkuyu geçince çanakale istikametine doğru yolun sağında tabelasını görüceksiniz.
mutlaka gezilmesi lazım gelen bir köydür.
taş işçiliğine hayran kalıcağınız bir mekan.
evlerin giriş temellerinde sarımsak taşı denen ve sadece ayvalık yöresine ait kırmızı bir taş kullanılmaktadır,
taşın özelliği ise, yağmuru ve güneşi aldıkca sertleşmesi. yaşamak isteyeceğiniz eşsiz ve tarih kokulu bir mekan.

bir yol harikası akropolis. bergamada tarihin gerçek ve ihtişamlı yüzü, anlatmakla bitmez gidin ve görün.
izmir tarafına yolu düşenler mutlaka görmeli. svegiler....

bu gezip gördükleriniz yerlerin üzerindeki görüşlerinize katılıyorum.. bende oraları gezdim sevdim, ancak çanakkale yeşilyurt köyünü hep merak ediyordum.. tayfun talipoğlu ndan tanımıştım o köyü.. çok yakında gitmeyi düşünüyorum oraya.. asıl yazmak istediğim memleketin doğusunu ve güney doğusunu da tanımaya çalışmak gerek..
ben oraları da gördüm inanılmaz güzel, daha üç hafta önce erzurum a bir seminer için gitmiştim, o vesile ile erzurum un tüm güzelliklerini görme şansım oldu.. aslında iç turizmi hareketlendirmek için istanbul izmir vb gibi şehirlerde düzenlenen forumları,bianelleri kültürel etkinlikleri doğu ve güneydoğu şehirlerine kaydırmakta fayda var..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR