www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,060
Ynt: www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

Abi olurmu hiç özellikle batarsam land çileri çağırırım ki intikam alsınlar benden biraz dalga geçsinler ellerinde malzeme olsun birazki daha keyifli atışalım :smiley: ...

Etiketler

herkese slm bu kabusun başlamasına neden olduğum için bende çok pişmanım ama bende böyle olucağını tahmin etmiyordum.
beni kurtarmaya gelen ve kurtarma çalışmalarında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürederim.tek kelimeyle kabus bir yer
hiç kimsenin oraya girmesini tavsiye etmem ve tabiki resimlerde gözükmeyen benim etaba başladığım enaz bunlar gibi kötü yerler
vardır girmeyi düşünenlerin dikkatine

Oktay walla kurtarma ekibine bir mis köfte veyahut sucuk partisi vermen lazım artık :D
Şaka bir yana senin yerinde kim yardım istese gidilirdi elbet..Dayanışma örneğine vesile oldun...

Arkadaşlar Şileye gittikçe köylülerden numara alın onlar seve seve geliyor(tabiki ücret karşılığında)enazından daha tecrübeli ve traktörlüler.Biz yıllardır abartıp battığımız zaman bu yolu deneriz hemde eziyet çekmeden.Bu işin keyfi diyorsanız o ayrııııııı ama vinç yakmaktan,aks parçalamakdan,şaft kesmekden ve pestil çıkmasından daha iyidir bence.Bu arada o hırsla vinç halatına binen yükden Allah korumuş kopma falan olmamış.

O etapta 4 çeker traktör de iş yapmazdı.Vinci olsaydı belki.Orada iş yapacak tek lastikli araç bir JCB idi.O da olmazsa ancak paletli araçlar.

tabiki bütün kurtarma ekibine bir yemek vermek isterim garaj parti herkesin müsait olduğu bir gün kararlaştıralım
hay hay başım üstüne

navaraextreme' Alıntı:
Vall işin şakası bi yana rus u ingiliz i japon u vs hepsi kardeşimiz ... Hakikaten bi telefon listesi hazırlasak iyi olur kim nerede oturuyor aracının özellikleri ve aracı ne tecrubesi ne ? Böylece biri batarsa en azından biri kurtara bilir !!! ( Tabi isterse )

Ben istanbul civarında batan herkeze yardıma hazırım Yanlız bitek şartım var batan Land lerin 10 adet tavanına oturup foto çektiririm siteye koyarım :smiley:

Diğer araçlardan hiç bir talebim yok...
bu çok iyiydi allahta seni güldürsün ;D ;D ;D ama işin zor cok beklemen lazım

mogzilla' Alıntı:
O etapta 4 çeker traktör de iş yapmazdı.Vinci olsaydı belki.Orada iş yapacak tek lastikli araç bir JCB idi.O da olmazsa ancak paletli araçlar.

Nadir abi JCB leri gözünüzde büyütmeyin, ön arka aparatları olmazsa yalnızca tekerlekleri ile çamurda yerinden oynayamazlar.

Ben de onun için dedim zaten.Backhoe çalıştıktan sonra bir yerde kalması mümkün değil.Ben de çok çalıştım JCB ile .Operatör iyi olduktan sonra sorun çıkarmaz.

Tırtıl gibi yürüyor yahu onlar lastikleri yere deydirmeden 3-5 metre çukur olması lazım batması için ;D

Bu şekle gelebilen bir alet varsa ortamda parkuru kendin yaparsın her halde.

Digger2

Bu Foto kötü oldu şimdi ;D ;D Nadir abi bir ihaleden bulup JCB almazsa bende ne olayım ;D ;D

Benimkisi tavsiyeydi,siz bilirsiniz,köylüler arayolları biliyor , yıllardır,bizim yarışlarda enzor görevi alırlar hemde yeni traktörleri var.Ama siz jcb çağırmak isterseniz çevredeki,kum ve taş ocaklarında da mevcut.Ama esas temennim böyle bir olay başınıza gelmez birdaha inşallah.

cağrının es rot sorunu varmış ama ben diyorumki es rot deyil o araba sorunlu bence cağrı sen o aracı mehtilere ver de sana bir FARGO bulalım bana dua edersin dere tepe dümdüz, şaf keser gaz kesmez birşey ;D ;D ;D

bu kadar kötümser olmayalım arkadaşlar,bunlar en son çarelerdir,tabii ki yalnız girdiyseniz bir yerlere

hep olumlu ,müspet düşünelim lütfen daha iyi olur :smiley:

Abi sen balkondan bi baksana aşağıya :smiley: 100 lük bi cenaze yatıyor orda meti her geçtiğinde avuçlarını sıvazlıyor senin fargoyu gördükçe eee 5 senedir çrüdü yattığı yerde yolcu yolunda gerek metilerin hurdalığa gidecek araba belli yani zorlama bence ama satmam diyorsan çekeriz ayazağa girişine karpuz satarız yazın kasasında nasıl çekecem die düşünme abi sakın bnm cj canavar gibi hala yollarda ve arazide benden sana kıyak cj le senin fargoyu çekerim ayazağa girişine kadar yaz sonu çekerim gene kapının önüne ....muhahaha yaşaşın cj ....
fargo' Alıntı:
cağrının es rot sorunu varmış ama ben diyorumki es rot deyil o araba sorunlu bence cağrı sen o arayı mehtilere ver de sana bir FARGO bulalım bana dua edersin dere tepe dümdüz şaf keser gaz kesmez birşey

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR