www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,167
Ynt: www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

İbrahim bey kardeşim,kanımca tüm arkadaşlarımız da aynı düşüncedeler;bunun ne kadar özveri gerektiren bir yardım çalışması olduğu konusunda.
zaten yaşananların resimlerini görüp ve anlatılanları okuyupta bunu eğlence için yapmaya kalkışacak kimse düşünemiyorum şahsen,
bütün bunlara rağmen gene de yanlış fikirlere doğru yola çıkanın Allah yardımcısı olsun
eline, koluna ,kalemine sağlık bu konu bu kadar anlatılabilirdi ancak
teşekkürlerimizle :smiley:

Etiketler

konuyu özetlemeniz harika yeni senede kazasız bol çamurlu günler dilerim tüm arkadaşlara tekrar geçmiş olsun

Yapılan işin eğlenceden farklı bişey olduğunun bence herkes farkındadır. Ayrıca takdire şayan bi olay.Emeği geçen ve yaşananları bizlerle paylaşan herkese teşekkürler.

Yaw Yavuz abi gene milletin başına ne geldiyse batan bi Land yüzünden geldi daha geçen söledim bakın bunların dedikodusu olur diye hala diyosun disco var ...

Biliyoruz discoları nişantaşında taksimde etilerde vs vs dolu! Arazide disco istiyosan ha o ayrı getirelim 2 kolon bi teyip asarız ağacın dalına bi aynalı top alttanda verdikmi fenerin ışığını olur sana arazide Disco :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Lütfen bu saatten sonra araziye girmeyin bak gene sölüyorum kimse gitmez www.batankalir.com U açarız land çilere özel :smiley: ...

Hem sen değilmiydin tamam bu konu hakkında daha konuşmuyacam diyip özür dileyen!!! Yaw bu land çiler niye böle yaw :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Geçende biri resmimi değiştirip tavuk resmi koymuş tesüf ederim !!! Artık kim yaptıysa Allah onu tavuk etsin :smiley: :smiley: :smiley: Dimi Yavuz abi ... Bu kişisel bilgileri kimler değiştire biliyor bilmemm :smiley:

navaraextreme' Alıntı:
Geçende biri resmimi değiştirip tavuk resmi koymuş tesüf ederim !!! Artık kim yaptıysa Allah onu tavuk etsin :smiley: :smiley: :smiley: Dimi Yavuz abi ... Bu kişisel bilgileri kimler değiştire biliyor bilmemm :smiley:

Benim böyle bir yetkim yok , Birinin mesajını bile değiştirdiğimde özelden haberdar ediyorum, neden yaptığımı açıklamaya çalışıyorum. Konu tamamen benim dışımdadır.

navaraextreme' Alıntı:
Yaw Yavuz abi gene milletin başına ne geldiyse batan bi Land yüzünden geldi daha geçen söledim bakın bunların dedikodusu olur diye hala diyosun disco var ...

Biliyoruz discoları nişantaşında taksimde etilerde vs vs dolu! Arazide disco istiyosan ha o ayrı getirelim 2 kolon bi teyip asarız ağacın dalına bi aynalı top alttanda verdikmi fenerin ışığını olur sana arazide Disco :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Lütfen bu saatten sonra araziye girmeyin bak gene sölüyorum kimse gitmez www.batankalir.com U açarız land çilere özel :smiley: ...

Hem sen değilmiydin tamam bu konu hakkında daha konuşmuyacam diyip özür dileyen!!! Yaw bu land çiler niye böle yaw :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ayrıca konuyu yanlış anlamışsın yazdıklarımı tekrar okumanı tavsiye ediyorum. Özetle; Orkuna gitme Kalırsın kimse gelmez dedim, Eğer darda kalırsan imkanım varsa ben gelirim dedim, oda taş attı şakalaştık olay bundan ibaret.

Selamlar

Ah be abi sana takılayım dedim :smiley: ... Selamlar ... Abi siz batın söz ben paletliyle gelicem ...

arkadaşlar abiler kalanbilr olayı her arazide arac kulanan insanın başına bir şekilde gelmiştir ya arızalar nedeniyle yada yanlış hesaplar nedeniyle bazen bu kalmalar ızdırap derecesinde eziyetlide olmuştur bazende keyifli bir yanı bulunmuştur ama bir gercek vardır diskocuda jc cide mog cuda nivacıda arazide bir birine sonsuz yardım eder bu örnektede görüldügü gibi yardımlaşma ve kardeşligin en güzel örnegi sergilenmiştir fakat bu tatlı rekabetler işin tatlısıdır olmazsa olmazlarıdır bende cok disko jc cektim arazide tabiki onlarda nivayı

Katılan herkese geçmiş olsun diyorum, tüm doğa sporlarında arama ve kurtarma operasyonları bilgi, tecrübe, dayanıklılık ve çelik gibi sinirlere sahip olmanın yanında profesyonel malzeme gerektirir. Geri hizmetlerin ne olduğunu ne anlama geldiğini orada bir bardak sıcak çay ve ekmek arası sucuğun ne kadar kıymetli ve şükrü gerektiren şeyler olduğunu kalanıkurtarmayagidenbilir.com efradı en iyi bilir diye düşünüyorum.

Gezenbilir.com ailesi ile istanbuldaki toplantıda konuşulmuştu ama nadir abi bu konuda eminim fikrini burada beyan edecektir ancak sadece istanbulda değil türkiyenin her tarafında artık ailenin bireyleri var ve öncelikle kendimiz için arkadaşlarımız için bir organizasyona gitme zamanının geldiğini düşünüyorum. Başta istanbul olmak üzere tüm türkiyedeki iller bazında tanıdıklarla sadece üyelerin görebilecekleri bir kısımda telefon numaraları verilebilir kişilerin araçları listeye eklenebilir. Tamamen gönüllülük esasına dayalı bu sorumluluğu alacak kişiler teklifi kendileri yaparlar ve umuyorum bir daha karşılaşmayız ama -eminim ki bir gün karşılaşacağız- karşılaştığımızda Nadir abinin arazi aracımızda mutlaka bulunacaklar listesi kısmında dediği "bir dost" ya da gerektiğinde numarasını günün hangi saati olursa senenin hangi günü olursa arayacak birilerini kendi içimizden bulmalıyız çıkartmalıyız diyorum. Burada abi benim araç oraya gitmez vincim de yok napabilirim denildiğinde yukarıda da belirttiğim gibi asfalta kadar gelip 3-5 km yürüyerek iki termos çay iki ekmek arası peynir getirmek de en az halat bağlamak kadar strap taşımak kadar elzemdir haberiniz ola derim.

Saygılar

reis28' Alıntı:
arkadaşlar abiler kalanbilr olayı her arazide arac kulanan insanın başına bir şekilde gelmiştir ya arızalar nedeniyle yada yanlış hesaplar nedeniyle bazen bu kalmalar ızdırap derecesinde eziyetlide olmuştur bazende keyifli bir yanı bulunmuştur ama bir gercek vardır diskocuda jc cide mog cuda nivacıda arazide bir birine sonsuz yardım eder bu örnektede görüldügü gibi yardımlaşma ve kardeşligin en güzel örnegi sergilenmiştir fakat bu tatlı rekabetler işin tatlısıdır olmazsa olmazlarıdır bende cok disko jc cektim arazide tabiki onlarda nivayı
çok haklısın Dursun abi. Bunu herhalde en iyi ben bilirim. bir kalanbilir üyesi olarak yardıma hep en önde gelirsin. :D

Vall işin şakası bi yana rus u ingiliz i japon u vs hepsi kardeşimiz ... Hakikaten bi telefon listesi hazırlasak iyi olur kim nerede oturuyor aracının özellikleri ve aracı ne tecrubesi ne ? Böylece biri batarsa en azından biri kurtara bilir !!! ( Tabi isterse )

Ben istanbul civarında batan herkeze yardıma hazırım Yanlız bitek şartım var batan Land lerin 10 adet tavanına oturup foto çektiririm siteye koyarım :smiley:

Diğer araçlardan hiç bir talebim yok...

:smiley: :smiley: :smiley: Doğru sölüyosunuz Umut bey ... Şimdi iyide bu gidişle 5 seneye arabanın her yeri çentik olacak :smiley: ...

Üzülme Gültekin kardeşim, bu şartlarda hiçbir landcı seni yardıma çağırmayacağından aracın pırıl pırıl kalır :smiley:
Ve bence sende hiçbir landcıyı yardıma çağırma, garip istekleri olabilir :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR