Trabzon - İstanbul Karadeniz'i Seyrederek...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wanted Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,129

wanted

gezki kendini bulup kendin olasın
Yer
ist/trabzon
slm bu biraz geç kalmış ama hep paylaşmayı istediğim benim ilk kamplı uzun gezim.
2006 skyteam sm200 süpermoto 200cc hava soğutmalı siz abilerim kadar olasada benim de motorumda yükseltme kiti var . dişli karbürator ve egzoz modifiyesi var. düldülüm benim.
2008 ağustos ayında çok önceden hayal ettiğimm trabzon istanbul arasını hep sahili takip ederek denizi izleyerek gitmekti.Yani samsundan içeri değilde sinop kastamunu üzerinden gitmekti ve sonunda bunu hayata geçirebildim.
sabah erken saatte kalktım bir önceki geceden hazırladığım eşyalarımı motoruma bağladım.[attachment=1]
ve yola koyuldum ilk durak trabzonun çıkışı karayolları mevkii burdan son bir kez arkama bakıp çıkıyorumm yola[attachment=2]
yolda fazla oyalanmıyorum çünkü bildiğimm yerler. ama molada vermek lazım espiye civarlarında arabaya giderkende durduğum eski caminin önünde durup soda içiyorum(yaz yolculuğu yaparken istemeden ve anlamadan aşırı sıvı ve minerak kaybı olduğunu öğrendiğim için)[attachment=3]

Etiketler
Ynt: Trabzon - İstanbul Karadenizi seyrederek...

kendimi okadar yola kaptırıyorum ki resim çekmey unutuyorum bazenn sonra boloman virajlarına geliyorum tünel yapıldığından beri hiç virajlara girmediim aklıma geliyor ve hemen viraj yolundan devam ediyorum esasında istediğim uzun saçlını yerinde çay içmek ve emelime ulaşıyorum güzel güzel virajlarda gaz açtıksan sonra uzun saçlının yerindeyim.[attachment=1]
buradada bir çay içip gene kalkıyorum çünkü hava çok güzel yollar çok güzell . buradan devam ediyorum gece sinopta havaalanınn altında martı kampingde çadırımı kuruyorum [attachment=2]
gece tuluma alıştıktan sonra kalkıyorum yüzümü yıkamaya denize giriyoruum.[attachment=3] ilk işim motoru kontrol etmek çünkü gece geldiğim için eksik civatası felan olabilir diye ama allaha şükür düldülüm beni yarı yolda bırakmıyacak gibi görünüyor.

sonra cadırım içinden bir foto[attachment=1]
sonra malzemelerimi toparlamaya başlıyorum yollar beni bekliyor çünkü.[attachment=2]
sonra yollara düşüyorum haritada gördüğüm düz çizgilerin en büyük aldatmaca olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum bu yollarda düz bi yer yokk..

[attachment=1][attachment=2][attachment=3] yolar çook güzell

buda yüklü düldülümün yandan resimi[attachment=1][attachment=2]
daha sonra abanaya kadar durmuyorum burda bidaha mola veriyorumm[attachment=3]

cide abana arası 70 km ve süper manzarası ve virajları var çok keyifli sürülüyor[attachment=1][attachment=2] burdanda gazlayıp yola devam ediyorum hava karardı ama gene devam ediyorum.[attachment=3]

Ynt: Trabzon - İstanbul Karadeniz'i Seyrederek...

[attachment=1]
yollara aşık olmaktan resim çekemediğim için fazla detaylı bir paylaşım olmadığı için şimdiden kusuruma bakmayın .,
Ama bu yolcukuğum bana bir kere daha öğrettiki GEZENBİLİR...
2 günde 1300km 200cc hava soğutmalı bir motorla biraz totoyu çürüttü ama genede çok zevkliydi kilometrede 0.085 TL yakarak çok çok ta eco bir gezi oldu benim için.
Güzel geziler yapıp çok şeyler öğrenip paylaşmak dileğiyle... Tüm gezenbilir ailesine selamlar...

Düşük hacimli motosiklet gezilerini görünce içimden hep '' İşte Budur'' diyorum.Bu gezide, bizlere enjekte edilmeye çalışılan,yol yapılacak motorun en az 600 cc olmalı saçmalığının bir darbe daha yemesidir.Kazasız belasız sürüşler dileklerimle.

Mobyletteboy' Alıntı:
Düşük hacimli motosiklet gezilerini görünce içimden hep '' İşte Budur'' diyorum.Bu gezide, bizlere enjekte edilmeye çalışılan,yol yapılacak motorun en az 600 cc olmalı saçmalığının bir darbe daha yemesidir.Kazasız belasız sürüşler dileklerimle.
imkansız bişey değil bunu herkez bilmeli sadece zaman alıyor ve dah güvenli türkiye şartlarında çünkü yavaş gidiyorsunn...

Çok keyifli bir gezi yapmışsınız, sanırım yalnız çıktınız bu tura ? Fotoğraf konusunda cimrilik kötü olmuş gerçekten, bizlerle paylaştığınız için teşekkürler..

esasında daha çok çekmek isterdim ama bende anlamadan yollar bitiyordu manzaras süper vede virajlı olunca unutuyo insann. Yanlızda zevkli oluyo tabiki gurup gezmenin ayrı bir zevki var . Ama motor benim için özgürlük nasıl zincirlerimi kırıdğımın önemi yok önemli olan gezebilmek

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR