Toyota Hillux'da Tadilat Bitti, Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scrambler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 228
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,772
Ynt: Toyota Hillux'da Tadilat Bitti, Yorumlarınızı Bekliyorum

:smiley:)))))
İyi abi valla...Hilux'ı unuttum hemen...Çok maymun iştahlıyım:smiley:))))))))))))
Sürüşü izolasyonu falan çok güzel maşallah. Ama çok ağır tabi, sanki arazide zank diye batacak gibi bir hali var hantallıktan ötürü:smiley:)))
İşlemlere başladım hemen...Egzoz iğrençti, 20 ek yeri vardı, egzoz yapıldı komple büyük susturucu ile...Genel bakım yapıldı. Lastikleri aldım, jantları bekliyorum takmak için vs vs...Sende var mı yenilik abi?

Etiketler

valla bu arabayı memleketin en iyisi yapacağına şüpemyok. severek yapılan her işin neticesi çok güzel oluyor. bende yeni bişey yok. he olmazmı :D ön makasları komple çıkarttım tek kat parabolik makas taktım. ama zannediyorum amortisörler zayıfkaldı. bu bi kaç hafta çok yoğunum işlerimi hafifleteyim daha kuvvetli amstr lerle deneme yapıcam. başka da bişe yok. hilüx son kalesi olarak sonuna kadar satmıycam aracımı :D :D vazgeçtim vx serisinden :D

scrambler' Alıntı:
valla bu arabayı memleketin en iyisi yapacağına şüpemyok. severek yapılan her işin neticesi çok güzel oluyor. bende yeni bişey yok. he olmazmı :D ön makasları komple çıkarttım tek kat parabolik makas taktım. ama zannediyorum amortisörler zayıfkaldı. bu bi kaç hafta çok yoğunum işlerimi hafifleteyim daha kuvvetli amstr lerle deneme yapıcam. başka da bişe yok. hilüx son kalesi olarak sonuna kadar satmıycam aracımı :D :D vazgeçtim vx serisinden :D
;D ;D ;D ;D

yavuz-çelikel' Alıntı:
yavuz def. ratıo' yu değiştirdinmi.

Değiştirdim Yavuz, 1,667 oldu arazi oranı, şu anda eskisinden çok daha hızlı ve çevik , 1.vites low 5 gibi oldu kullanmaya korkuyorsun.

scrambler' Alıntı:
......... nası yeni makina umut ??

Üstüme vazife değil ama bugün yine incledim, sanki bu araba üretilmiş, 1987 de zaman durmuş, Umut alınca tekrar işlemeye başlamış gibi, her bir etiket yerinde duruyor, çok iyi bakılmış arabaya, yada hiç kullanılmamış gibi.

umutcelikel' Alıntı:
Defender'ın ratio'su ;D ;D ;D
[attachment=1]

aynen budur. ;D

yavurca terimleri dilimize katmayı çok severizya onun sonucu oldu bu laf.Pardon.
Eski Türkçesi ayna mahruti oranı, yeni türkçesi diferansiyel dişlisi oranı.Türkçe dersi gibi oldu ama ukalalık olarak algılamayın lütfen.
sevgiler selamlar.

discovery-V8' Alıntı:
Değiştirdim Yavuz, 1,667 oldu arazi oranı, şu anda eskisinden çok daha hızlı ve çevik , 1.vites low 5 gibi oldu kullanmaya korkuyorsun.

orta diferansiyeldede oran var değilmi full 4x4 te?
oradanmı oynanıyo bunlarda?
öyleyse süper.Daha az parça değişimi ile hallolur iş.

yavuz-çelikel' Alıntı:
[attachment=1]

aynen budur. ;D

yavurca terimleri dilimize katmayı çok severizya onun sonucu oldu bu laf.Pardon.
Eski Türkçesi ayna mahruti oranı, yeni türkçesi diferansiyel dişlisi oranı.Türkçe dersi gibi oldu ama ukalalık olarak algılamayın lütfen.
sevgiler selamlar.
ne demek bişey daha öğrenmiş oldum

Salih bey merhaba;

Birşey merak ettim hidrolik direksiyon takılırken orjinalinimi taktınız? bir de takılırken direksiyon turunu azalttınızmı?

abi bu arabyı dolapdere bizzat serviste baktım 10 nomara olmuş.
abiyelde biraz konuştuk hakkaten çok emek sarfedilmiş ama değmiş.
abi allah kaza bela vermesin güle güle kullan. arazi deyince hıllux bi başka !!!!!! ;)

iyi dileklerin için teşekkür ederim. evet araca çok mesai harcadım uzun yıllar kullanacağım diye yaptırdım ve diğer hilüx lerden farklı olsun diye çok değişiklikler yaptım.Aslında araç resimlerdekinden çok daha ihtişamlı duruyor gören herkesi kendisine hayran bırakıyor emin olunku ben bu kadarını tahmin etmemiştim :D. fakat kurtuluş tan çok sevdiğim eski mahalle arkadaşım ve aynı zamanda eski iş ortağımı kıramadım aracı kendisine verdim eminimki oda araca benim gibi bakacak kıymetini bilecektir.Allah İyi günlerde kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

abi araban çok güzel olmuş güle güle kullan... Bn de 2 hafta sonra hilux alacağımm .. senin jantlardan nerde bulabilirim ve fiyatları nerelerde..

toyota05' Alıntı:
abi araban çok güzel olmuş güle güle kullan... Bn de 2 hafta sonra hilux alacağımm .. senin jantlardan nerde bulabilirim ve fiyatları nerelerde..
teşekkür ederim buraya bu araba hala benimmiş gibi yazıyo olmam da başka bi enterasan durum tabiki :DD jantları bostancı TAR oto dan almıştım ama inanınki fiyatını hatırlamıyorum.

herşey güzel güzeldeee 17 binde iyi para valla.ama degmiş güle güle kullanın.yolda kalmadan kazasız belasız günler dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR