Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6,032
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 910,529
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

Yusuf, ekmek güzel görülüyor.

Buyrun bir ekmek de benden. ;)
Gayet lezzetli, çeşit çeşit.
[attachment=1]

IMG 4961

Etiketler

Arkadaşlar ekmekler harika pişmiş,ben Atilla bey'e takıldım ama bizde ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz, katkılardan böylece birazda olsa uzak durmaya çalışıyoruz.

Faruk bey teşekkürler Essenso marka ekmek pişirme makinası aldım 2 senedir içine katılacak malzemeleri tek seferde ölçülerine göre koyuyorsunuz 12 prgramlı istediğiniz ekmeye göre programını seçip start tuşuna basıyorsunuz 2 saat ile 3 saat arası bir işlemle ekmeğiniz hazır hem karıştırıyor hem mayalıyor sonrasındada pişirmeye geçiyor,evde bazen su ile pişiriyoruz bazen süt ile bazen üzüm katıyoruz bazen soğanlı ekmek bazen kepekl hem ne yediğinizi biliyorsunuz tavsiye ederim.

Ferhat abi sizin ekmekte çok güzel görünüyor afiyet olsun.

Yusuf Kardeşim, çektiğin tüm ''manzaralar''gayet güzel görünüyor.(Afiyet olsun)

Sami abi göz kötü resim yapmaz hep güzellikleri görmek ister kötüyü ise şahıs kendisi görmek ister,göz nereye bakarsa gönül oraya akar bizim gönlümüzde hep güzelliklerden yana ;)

Bugün ne hikmetse siteye yeni üyeler kayıt olmuş ama hepsi bir menfaat uğruna kimisi mavi tur pazarlıyor,kimisi gezi için bayan arkadaş arıyor. Neyse bizim karavan bölümünde böyle şeyler yok. Aslında yeni üyeler daha birinci mesajında yeni bölüm(topic) açamamalı.Son girilen mesajların çoğu yeni üyeler tarafından oluşmuş topiclerden oluşuyor.

yaybek' Alıntı:
Faruk bey teşekkürler Essenso marka ekmek pişirme makinası aldım 2 senedir içine katılacak malzemeleri tek seferde ölçülerine göre koyuyorsunuz 12 prgramlı istediğiniz ekmeye göre programını seçip start tuşuna basıyorsunuz 2 saat ile 3 saat arası bir işlemle ekmeğiniz hazır hem karıştırıyor hem mayalıyor sonrasındada pişirmeye geçiyor,evde bazen su ile pişiriyoruz bazen süt ile bazen üzüm katıyoruz bazen soğanlı ekmek bazen kepekl hem ne yediğinizi biliyorsunuz tavsiye ederim.

Ferhat abi sizin ekmekte çok güzel görünüyor afiyet olsun.
Yusufçuğum sana hep çaya geldiğimden ekmekleri ve pişirme makinasını görmemişim benim gibi biri nasıl bunu kaçırmış hayret...! Bir dahaki sefere yemeğemi gelsem acaba. ;) ;D ::smiley:

Kemal abi çok ısrar ettik yemeğe buyrun diye ama bizi dinlemediniz hep çaya geldiniz :D en kısa zamanda yemeğe bekliyoruz ;) hatta bugün gittiğimiz Küçükçekmece menekşe plajının sağ tarafındaki mekana bekleriz açık havada ağırlarız sizi.

yaybek' Alıntı:
Kemal abi çok ısrar ettik yemeğe buyrun diye ama bizi dinlemediniz hep çaya geldiniz :D en kısa zamanda yemeğe bekliyoruz ;) hatta bugün gittiğimiz Küçükçekmece menekşe plajının sağ tarafındaki mekana bekleriz açık havada ağırlarız sizi.
Of of çok mükemmel olur Yusufçuğum .Oraları çok güzellleştirdiler zaman zaman bizde gidiyoruz, ama birlikte başka olur . Hatta bu gün bende iftara bir saat varken oradan geçtim inanki sahilde kimler var diye bakarken,etrafı seyrederken tuttum yanlışkla halkalı gümrüğüne girmişim 500 metre geri geri çıkmak zorunda kaldım. :D ;D

Ekmek makinasını sadece hamur yapması için kullanıp, şekil verip fırında pişirdiniz mi? Ben daha çok bu yolu kullanıyorum. Bir de su yerine süt koyup , içerisine çok az çicek yağı eklenince ekmek pasta gibi oluyor. Artık tahinli pide, patatesli börek , poğaça hazırlanabiliyor.

Gül hanım hoş geldiniz aramıza,siz karavan bölümü serbest muhabbet başlığına girdiğinizden pasta börek işleri normal ;D burada her konu yazılabilir siz hiç yaylada konaklayıp aynı zamanda kendi ekmeğinizi yapıp yedinizmi ;) bizde herşey manuel karavanlarımızla doğaya çıktıkmı bir restoranın önüne çekip yemek yemeyiz tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak asgari teçhizata sahip olduğumuzdan bu şekilde bilgileride paylaşırız siz sanırım gezme kısmıyla ilgileniyorsunuz o bölümde var forum içinde uzunca bir gezi tavsiye ediyorum içinden çıkamayacaksınız. ;)

Yusuf Bey, selamlar..

Gerçekten böyle bir şey ile karşılaşacağımı ummamıştım ama keyifli gayet.. Ben de size basit tarifler verebilirim. Selanik kültüründen :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR