Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,064
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

yaybek' Alıntı:
Arkadaşlar herşey çok güzel buradaki yazılarıızdan cihazı ve Ozan beyi övgülerinizden ayrıca Ozan beyin gayreti,ilgi ve alakasından çok etkilendim tüm yazılanları okudum hevesim olmasına karşı telsizler hakkında çok bilgim yok alıp bir tane Karavanıma takmak istiyorum ama dışarıda bu cihaza ne kadar ihtiyacım olur onuda bilmiyorum,size sormak istediğim bir soru hani teyip hırsızları olduğu gibi açıkta torpido üzerinde duran bu cihaz hırsızları kendine çekiyormu yani müşterileri varmı bu konudaki tedbir yöntemleri nedir,hepinize teşekkürler.Cihazı alıp takan arkadaşlarada hayırlı olsun güle güle kullanın.
ysuf bey ben alan 42 modelini aldım çok pratik cep telefonu gibi yanımda da taşıyabiliyorum hırsızlk durumuda sorun olmuyor

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

Gerekirse araç anteni de ilave olarak alınabilir.

anteni tavana monte edip cihazınızıda yolcu koltuğunda diz hizzasına sabitler iseniz hiç bir problem yaşamazsınız araç telsizinde işinizi görücek olan alan 78 cihazını tavsie ederim diğer cihaz olan alan 42 de hem el hem araç olarak kullanılabiliyor size kalmış bir secim ama ala 78 araç icin biçilmiş kaftan denebilir şimdiden cb telsizci olarak aramıza hoşgeldiniz

Çok teşekkürler arkadaşlar bahara kısmetse ikinci karavanımız hazır olacak birlikte yapacağımız gezilerde özellikle işimize çokca yarayacağını düşünüyorum paylaşım için teşekkürler.

ozan ö.m yolladım 2 3 gun icinde görmez isen cep tlf dan rahatsız edicem pmr cihazlar icin

selam konuyu merakla takip ediyor ve cb telsiz ler hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ben de alan 42 almaya karar verdim ama yarın yolda polis jandarma durdurupta bu ne bu telsizin evrakı kullanma izni vs. nerede diye soracak mı yoksa bu cihazları kullanmak serbestmi bilgi verirseniz ben de almak istiyorum şimdilik 1 adet... iyi çalışmalar...

Merhaba bugün ikinci bölüm öğle tatilinde oldu kusura bakmayın

sabah mesai den önce bazı konulara cevap yazdım ama vakit yetmedi şimdi toplantıdan çıktım hemen bir bilgi vereyim dedim...

PMR olarak diğer konu başlıklarında da yazdığım gibi...

HYT TC 446 veya KIRISUN PT 558 tercih edin çünkü diğerlerinde bazı sorunlar olabiliyor
yani görüşme mesafesi
güç
dayanıklılık gibi...

Kaliteli Profesyonel PMR telsizler ile şehir içinde 500 metre ile 5 km arası
açık arazide 10 - 40 km arası ( hatta 70 KM görüşebilirsiniz ) ( Uludağ - İstanbul / kadıköy - beylikdüzü / kartal - avcılar )

zaten her topicte bilgileri tekrarlamıyorum boşuna kirlilik olmasın diye
detaylı bilgiler

İstanbul telsiz merkezi ve
Türkiye pmr
web sitelerinde bulunmaktadır.

bu arada CB ruhsata a bağlı cihaz olmaktan çıkmıştır.

Alan 42 CB Telsiz El,Sabit ve Mobil olarak kullanılmaktadır.

PMR konusunda ki bilgi bazı arkadaşların aradaki farkı merak ettikleri yazılmıştır...

görüşmek üzere

A.Tevfik Atabey
İstanbul Telsiz Merkezi
Türkiye PMR Telsiz Operatörleri birliği

Bu başlık ve ilan ile PMR'in bağlantısını şahsen çözemedim.

Selam Arkadaşlar,

Şu an yutdışındayım ve forumu ancak takip etme şansım oldu. 3 gün sonra (Cuma akşamı) dönüyorum. Bu arada daha önce bana stok durumu sorup yardımcı olamadığım arkadaşlara Midland Alan 42 ve Midland Alan 8001S telsizlerin stoklara girdiğini bildirmek isterim. Ayrıca SWR metre ve Alan 42 uzun anteni ve harici mikrofon hoparlör setide de stoklara girmiş durumda.

Saygılarımla,
Ozan

ozan bey selamlar, alan 42 ye ait aksesuarların fotoğraflarını buraya müsait olduğunuzda koymanızı rica edeceği ve ö.m olarak fiyatlarını bildirirseniz size dönerim, şimdiden teşekkürler.

Ozan bey yazar gerçi ama fiyatı ve aksesuarlarının fotoğrafı bu başlığın birinci sayfasının altında mevcut.

Selam arkadaşlar,

Midland Alan 42 Multi telsiz ile ilgili aksesuarların resimleri ve fiyatları aşağıdadır.

Sipariş vermek isteyen arkadaşlar bana 0 533 684 09 81'den ulaşabilir.

Esnek Uzun Anten: 50,00 TL

gezresim2.jpg

El maykı ve hoparlör: 40,00 TL ( Çift girişli Aselsan Cobra ve Midland PMR telsizlerlede kullanılabilir )

gezresim1.jpg

GezenGen' Alıntı:
Ozan bey yazar gerçi ama fiyatı ve aksesuarlarının fotoğrafı bu başlığın birinci sayfasının altında mevcut.
bende gözümden nasıl kaçtı diye düşünüyordum, onlar orjinal aksesuarlar beklediğimiz resmi saolsun ozan bey eklemiş ;)
ozan bey benim ordan geçerken birtane el maykı bırakırsanız memnun olurum, telefonum var sizde sanırım, görüşmek üzere.

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
stoklarda 2 adet alan 78 varmıdır, teşekkürler

Selamlar Midland Alan 78 Mutli stoklarda mevcut. İhtiyacınız varsa yardımcı olabilirim. Alan 78 ile 8001S arası epey farklar var ama arazi aracınız için 78 modelini tavsiye ederim.

Alan 8001 FM/AM haricinde USB/LSB bandlarında çalışır ve daha uzun mesafede konuşmaya olanak tanır. Bu telsiz daha çok TIR'lar veya merkez istasyonlar için daha uygundur ve boyut olarak daha büyüktür. Alan 78'i araç içinde daha rahat ve etkin kullanabilirsiniz.

Saygılarımla,
Ozan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR