Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,815
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

expres' Alıntı:
bende gözümden nasıl kaçtı diye düşünüyordum, onlar orjinal aksesuarlar beklediğimiz resmi saolsun ozan bey eklemiş ;)
ozan bey benim ordan geçerken birtane el maykı bırakırsanız memnun olurum, telefonum var sizde sanırım, görüşmek üzere.

Selamlar Mehmet Bey,

En kısa zamanda bir çayınızı içmek için size uğrayacağım. Telefonla haberleşiriz.

Saygılarımla,
Ozan

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

selam ozan bey sizden bir ricam olacak bende cobra 22 channel 25-30 km. mesafeli titreşimli falan baya teferruatlı 2 adet 1 takım telsiz var bu telsizlerin bataryaları bitmek üzere artık çok kısa gidiyor.Bu bataryalardan bulabilirmiyiz...veya bu telsizleri bu haliyle satabilirmiyiz...Bide alan 42 yi verdinizmi kargoya merakla bekliyorum...

[attachment=1]

Cobra li6000 2wxvp

balkan' Alıntı:
selam ozan bey sizden bir ricam olacak bende cobra 22 channel 25-30 km. mesafeli titreşimli falan baya teferruatlı 2 adet 1 takım telsiz var bu telsizlerin bataryaları bitmek üzere artık çok kısa gidiyor.Bu bataryalardan bulabilirmiyiz...veya bu telsizleri bu haliyle satabilirmiyiz...Bide alan 42 yi verdinizmi kargoya merakla bekliyorum...

[attachment=1]

Selamlar, bu telsizler maalesef Türkiye'ye yasa dışı yollardan geliyor ve Türkiye'de müsade edilen 446 Mhz yerine LPD diye adlandırılan 446 Mhz haricinde bir frekansta çalışıyor ve normalde yine müsade edilen 0,5 Watt yerine 5,0 Watt güçle çıkış yapıyor dolayısıyla pilin çabuk bitme sebebide bu. Ayrıca çalışma frekansları farklı olduğundan bulunduğunuz bölgedeki belediye, zabıta, itfaiye vb. kurumlarınların frekanslarıyla da çakışması olası bir durum. Bu yüzden kullanmanızı tavsiye ederim. Yasa dışı geldiğinden yedek pilleri konusunda bir bilgim yok.
Diğer taraftan Alan 42 telsiziniz tahminimce yarın elinizde olacaktır.

Saygılarımla,
Ozan

ozan beye buradan çok çok teşekkürlerimi sunuyorum midland alan 42 telsizim ve araç antenim ml 145 geldi sonunda küçücük çok güzel bir alet bu gün akşama bağlantılarını yapacağım bakalım nasıl olacak ayrıca hem el telsizi hem araç telsizi olarak kullanılabilen aparatları ile çok kullanışlı bir alet inşallah buralarda çağrımı duyan birileri çıkar kanalım 37 nickim balkan...

Merhaba İsmail Bey,

Ürünler elinize ulaştı sanırım. İyi günlerde kullanın. Balıkesir'de çok fazla istasyon yok bildiğim kadarıyla ama forumdan Çağatay Bey'e (Balıkesir) telsiz vermiştim. Aracında var. Kendisiyle irtibat kurabilirsiniz.

Saygılar
Ozan

ozancagman' Alıntı:
Merhaba İsmail Bey,

Ürünler elinize ulaştı sanırım. İyi günlerde kullanın. Balıkesir'de çok fazla istasyon yok bildiğim kadarıyla ama forumdan Çağatay Bey'e (Balıkesir) telsiz vermiştim. Aracında var. Kendisiyle irtibat kurabilirsiniz.

Saygılar
Ozan

selamlar ozan bey evet ürünler geldi montajını yaptım fakat bazı sorularım olacak size;
1- telsizin am - fm bandları arası geçişi nerden yapılyor...

2 - telsizin türkçe kullanma kılavuzunun en sonunda bir tablo var ülkelere göre bazı kodlar var benim kafam karıştı biraz telsize bu tablo ile ilgili bir ayar yapmam gerekiyormu yoksa direk ayarlımı geliyor türkiyeye göre bilgilendiriseniz sevinirim eğer ayar yapılması gerekiyor ise hangi ülkeye göre ayarlayacağız ...

iyi çalışmalar ...

Ozan abi msj atıcam hep unutuyorum telsız sorunsuz çalışıyo yaptığın ayarlar çok iyi ve orda epey uğraştığın için tekrardan teşekkürler

selam ozan bey nasılsınız telsizimi ve antenimi ilgi ve alakanız sayesinde sorunsuzca kullanıyorum ve size buradan çok çok teşekkür ediyorum...

size bir kaç sorum olacak ;

1-sizde çatı anteni bulunurmu...

2- bu telsizleri evde çalıştırmak için adaptör varmı

3- midland zodiac model el telsizine uygun vidalı tip jop anten bulabilirmiyiz... jop antenimiz var ama biraz uzun bize en fazla 20cm. olması lazım...

merhaba ozan bey
yurtdışından döndünüzmü

Ozan bey, telsizi aldım ve kullanmaya başladım.Teşekkürler...
(Türkçe tercümesi çıkmadı, bilginize)

amanos80' Alıntı:
Ozan bey, telsizi aldım ve kullanmaya başladım.Teşekkürler...
(Türkçe tercümesi çıkmadı, bilginize)

Güle güle kullanın. Türkçe kullanım kılavuzunu ilave etmemiş olabilirim. Kusura bakmayın. Burada kayıtlı mail adresiniz varsa e-mail olarak hemen gönderebilirim.

Ozan

ozancagman' Alıntı:
Güle güle kullanın. Türkçe kullanım kılavuzunu ilave etmemiş olabilirim. Kusura bakmayın. Burada kayıtlı mail adresiniz varsa e-mail olarak hemen gönderebilirim.

Ozan
amanos2@hotmail.com

selam ozan bey nasılsınız sayenizde bir çok cb kullanan arkadaşla tanıştım çok mutluyum şimdi sizden küçük bir isteğim olacak Midland 1001z model telsiz bulabilirmisiniz küçük olması ve sizin tavsiye ettiğiniz telsizlere göre daha ucuz olması cazip geldi bana tabi sizin görüşünüzde çok önemli benim için temin edebilirmisiniz ve tavsiye edermisiniz alıp almamam tamamen size bağlı iyi çalışmalar diliyorum...

[attachment=1]

Midland 1001z lg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR