Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,057
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

Merhaba Ozan Bey, acaba tek olarak Midland ML 145 araç anteninin fiyatı nedir ? ve de bu antene kablo dahil mi dahil ise uzunluğu ne kadardır ?

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

balkan' Alıntı:
selam ozan bey nasılsınız sayenizde bir çok cb kullanan arkadaşla tanıştım çok mutluyum şimdi sizden küçük bir isteğim olacak Midland 1001z model telsiz bulabilirmisiniz küçük olması ve sizin tavsiye ettiğiniz telsizlere göre daha ucuz olması cazip geldi bana tabi sizin görüşünüzde çok önemli benim için temin edebilirmisiniz ve tavsiye edermisiniz alıp almamam tamamen size bağlı iyi çalışmalar diliyorum...

[attachment=1]

bu bahsetiğiniz cihaz esasında eski sistem dediğimiz am bandında çalışan 4 watt çıkış yapan bir telsiz Türkiyede cb cilerin %89 u FM bandından 5 watt ile çıkış yapan cihazlar kullanıyorlar alan 78 le çok çok iyi bir cihaz bu cihazın yanında tek artısı ise 1001z ni PA çıkışı yani operlör vasıtası ile megafon çıkışı yapabilir ama genel olarak eskiden kullanılan cihazlardan ucuz olmasıda bundan kaynaklı

balkan' Alıntı:
selam ozan bey nasılsınız sayenizde bir çok cb kullanan arkadaşla tanıştım çok mutluyum şimdi sizden küçük bir isteğim olacak Midland 1001z model telsiz bulabilirmisiniz küçük olması ve sizin tavsiye ettiğiniz telsizlere göre daha ucuz olması cazip geldi bana tabi sizin görüşünüzde çok önemli benim için temin edebilirmisiniz ve tavsiye edermisiniz alıp almamam tamamen size bağlı iyi çalışmalar diliyorum...

[attachment=1]

Merhaba,

Bu telsizi tavsiye etmem. Ufak olması iyi bir özellik fakat sadece AM bandında çalışır. Bu yüzden fiyatıda uygun.

Saygılar,
Ozan

umiterkan' Alıntı:
Merhaba Ozan Bey, acaba tek olarak Midland ML 145 araç anteninin fiyatı nedir ? ve de bu antene kablo dahil mi dahil ise uzunluğu ne kadardır ?

Merhaba, tek olarak ML-145 araç anteni tabii ki verebilirim. Telsiz olmadan alındığında manyetik tabanla birlikte 75,00 TL'den verebiliyorum. (Telsizle fiyatı daha uyguna geliyor.)

Anten kablosu dahildir ve yaklaşık 3 mt.dir.

Saygılar,
Ozan

c@n' Alıntı:
bu bahsetiğiniz cihaz esasında eski sistem dediğimiz am bandında çalışan 4 watt çıkış yapan bir telsiz Türkiyede cb cilerin %89 u FM bandından 5 watt ile çıkış yapan cihazlar kullanıyorlar alan 78 le çok çok iyi bir cihaz bu cihazın yanında tek artısı ise 1001z ni PA çıkışı yani operlör vasıtası ile megafon çıkışı yapabilir ama genel olarak eskiden kullanılan cihazlardan ucuz olmasıda bundan kaynaklı

Can verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aslında bu cihaz Amerika için tasarlanan ve AM bandı olmasının yanı sıra Amerika CB frekanslarına uygun bir telszdir.

ozancagman' Alıntı:
Can verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aslında bu cihaz Amerika için tasarlanan ve AM bandı olmasının yanı sıra Amerika CB frekanslarına uygun bir telszdir.
Midland 1001z kullanıyorum,
Sadece A/M kanalı var, frekanslarda bir sorun yok ( telsiz ABD den geldi.)
kutusunda çıkış 4 watt yazıyor,ama bu tip telsizlerin hepsi birkaç watt fazla çıkış yapıyor.
Bence Am/FM bandı olan bir telsiz alınsa daha iyi olur,

ozan bey sadece am/fm telsiz antensiz tavsiye edeceğiniz ve elinizde olan en ygun ürün hangisi fiyat olarak

akademic' Alıntı:
ozan bey sadece am/fm telsiz antensiz tavsiye edeceğiniz ve elinizde olan en ygun ürün hangisi fiyat olarak

Selam Merhaba,

En uygun Midland ALAN 78 modelidir. Fiyat olarak 235,00 TL'dir. (Antensiz) Stok mevcut.

[imgzoom]http://www.scanman.nl/b_22.jpg[/imgzoom]

Saygılarımla,
Ozan
0 533 684 09 81

herkese tekrardan selamlar..

bir çift olarak midland markasının cb telsizini arıyorum.. ikinci el olarak... taşınabilir veya masaüstü olması çokta önemli değil... fakat taşınabilir olması tercih sebebidir :smiley:

saygılar....

Selamlar,

yeni üye olduğumdan ve konu hakkında pek fazla bilgim olmadığımdan dolayı soracağım sorular abuk-sabuk olabilir, kusura bakmayın :smiley:

araç telsizi bakıyorum ve gördüğüm kadarıyla Midland 78 herkeste var. Bu telsiz sadece off-road yaparken kendi aranızda kullanmanıza mı yarıyor yoksa birbirinizden uzaktayken de (şehirlerarası mesela) görüşebiliyor musunuz? Takoz denilen bir cihazın güç artırdığını okudum, sanırım onsuz pek görüşülemiyor. Amatör telsizci lisansı alırsak daha güçlü telsiz kullanabilir miyiz?

Allah korusun savaş vs. anında olur da cep telefonları çekmez ise telsizle görüşmek sanırım tek şansımız olacak. Bu durumda aracımıza aldığımız telsiz ile görüşebilecek miyiz? Fazla mı karamsarım bilemiyorum ama 3-5 kuruş fazla verip daha işime yarayanı almak isterim.

görüşmek üzere

selam ozan bey size bir süre önce merkez çatı anteni sormuştum bu anten hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz bana anten boyu 1/1 mi 5/8 mi 1/2 mi radyal sayısı markası vs. sırıo marka çatı anteni tavsiye etti bazı arkadaşlar bana bulunurmu sizde ve birde santiago 1200 mobil anten varmı yada bulabilirmisiniz şimdiden çok teşekkürler... ayrıca bir arkadaşım 2.el el telsizi arıyor am/fm biraz eski olabilir fakat çalışır durumda istiyor satacak arkadaşlar olursa haberimiz olsun her şey için çok teşekkürler iyi çalışmalar...

balkan' Alıntı:
selam ozan bey size bir süre önce merkez çatı anteni sormuştum bu anten hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz bana anten boyu 1/1 mi 5/8 mi 1/2 mi radyal sayısı markası vs. sırıo marka çatı anteni tavsiye etti bazı arkadaşlar bana bulunurmu sizde ve birde santiago 1200 mobil anten varmı yada bulabilirmisiniz şimdiden çok teşekkürler... ayrıca bir arkadaşım 2.el el telsizi arıyor am/fm biraz eski olabilir fakat çalışır durumda istiyor satacak arkadaşlar olursa haberimiz olsun her şey için çok teşekkürler iyi çalışmalar...

Merhaba,

Size daha önce bilgisini verdiğim anten Midland Energy 5/8 antendir ve 3 radyallidir. Uzunluğu 6,5 mt civarındadır. Sirio İtalyan anten üreticisidir ve çoğu telsiz firması kendi antenini üretmektense Sirio'ya kendi markası altından anten ürettirmektedir. Midland'in antenleride bu şekildedir. Energy 5/8 anten Sirio da GPE 27 5/8 olarak geçer. Santiago 1200 anten muadili ise Midland'de X-Turbo 80'dir. Cihaz konusunda telefonlaşırsak yardımcı olabilirim.

Ozan - 0 533 684 09 81

Arkadaşlar selam,

Ozan'ın sayesinde cumartesi günü cb telsizime kavuştum sonunda.....
Cuma gunu Ozanı arayıp telsiz ihtiyacım var diyince cumartesi için sözleştik ve sabah ilk işim yanına gitmek oldu.Guneşli bir İstanbul sabahında montaja başladık,güneş kayboldu hava sogudu sağnak yağmura döndü montaja devam ettik Ozana dönerek utanmasa kar yağacak dedim ve şom ağzım yüzünden oda yağdı fakat biz yine montaja devam ettik extra anten istediğim için montaj uzun sürdü yoksa yağmur başlarken bitmiş olurdu montaj,tamamen benim suçum uzaması..Gayet temiz ve düzenli bir montaj ile işlem bitti ayarlar yapıldı sorunsuz olarak kullanıma geçtim hatta ozanın evinden benim ataşehirdeki evime kadarda yolda görüşme yaptık.. Ben çok memnun ayrıldım ozanın yanından gerçekten esnaflığı ve insanlığı 10 numara bir arkadaş işinede bir o kadar hakim tek bir eksiği var oda acilen 2 çekerden kurtulup 4 çekere geçmesi o zaman tamamıyla 4x4 lük olur kanaatindeyim hadi Ozan senide 4x4 sahibi yapalım sende çamurla tanış bizlerle birlikte ol ki telsizlerimizin ayarları hiç bozulmasın.......

Teşekkur ederim ozan ilgin ve alakan için ve özelliklede sıcak kahve için (o soğuktan sonra süper oldu)

merhaba ozan bey
telsizimi aldım ; ilginiz için teşekkürler

Ben de bugün Alan 42 aldım, kendisine çok teşekkür ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR