Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,057
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

OZAN bey bu telsizlerin servisi varmıdır bakım onarım servisi yani yetkili servis sanırım garantili bu telsizler çıkışları ve buna benzer mazemeleri yandıgı zaman yıldırımdan şimşekten dolayı veya yanlış beslemeden dolayı oluşabilecek durmlarda bu yedek mazemeler varmıdır TAKOZ yani LİİNER yani telsiz sinyal güçlendirici MEVCUTMUDUR fiyatları nasıldır birde ustam YILDIRIM KONNEKTOR ECHO mayk RG 58 RG 214 kaliteli kablo mevcutmudur saygılar selamlar .....

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

TB5MAA' Alıntı:
OZAN bey bu telsizlerin servisi varmıdır bakım onarım servisi yani yetkili servis sanırım garantili bu telsizler çıkışları ve buna benzer mazemeleri yandıgı zaman yıldırımdan şimşekten dolayı veya yanlış beslemeden dolayı oluşabilecek durmlarda bu yedek mazemeler varmıdır TAKOZ yani LİİNER yani telsiz sinyal güçlendirici MEVCUTMUDUR fiyatları nasıldır birde ustam YILDIRIM KONNEKTOR ECHO mayk RG 58 RG 214 kaliteli kablo mevcutmudur saygılar selamlar .....

Merhaba Hüsnü Bey,

Midland'in Türkiye temsilcisi olduğumuz için servisimiz ve Sanayi Bakanlığı garanti belgemiz mevcuttur. Midland'in web sitesinde yer alan CB ürünlerinin çoğu stok olarak mevcuttur.

Saygılarımla,
Ozan

balkan' Alıntı:
öncelikle selam herkese ozan beyden bende aldım aynı telsizden çatı anteni veya araç anteni olmadan fazla uzak mesafelerle konuşmak aklınıza gelmesin alet kullanım açısından süper hangi bandda olacağıyla ilgili bende sorun yaşamıştım fakat sağolsun ozan bey beni telefonla arayıp yardımcı oldu EU bandında olacakmış...telsizin boyutları küçük diye telsizi küçümsemeyin sakın beni aracımda mobil anten ile kullandığım bu cihazla 2 akşam önce ispanya sevilla ile görüştüm görüştüğüm kişi 45 coşkun kodlu bir tırcı idi ...cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın...

Selamlar Balkan,

ALAN 42 cihazı yavaş yavaş çözüyorum. Araca uyguladığınız mobil anten hakkında detaylı bilgi verir misiniz? İkinci adımda evde kullanmak için bir balkon anteni düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan tüm dostların yardımlarını rica ederim.
Saygılar...

Arkadaşlar online alışveriş sitemin açıldığının bilgisini vermek isterim.

www.dnsonlineshop.com

Burada ürünleri inceleyebilirsiniz ve tabii Gezenbilir indirimi için telefonla bana ulaşabilirsiniz.

Saygılar,
Ozan

Ozan Bey,
Hayırlı uğurlu olsun. Baktım siteye; gayet temiz, kullanışlı. Bol kazançlar dilerim.

Geçen haftasonu, Trakya'nın Karadeniz sahillerinde yürüyüşe gitmiştik. (Hatta orada Gezenbilir'den Team 34'e rastgeldik, tanıştık.)
Şaşırtıcı bir şekilde, Midlan Alan 42 El cihazımla, Adana, Osmaneli ve Kahramanmaraş'tan çağrılar aldım; sevindirik oldum :smiley:) Beni duyamadılar ama...

Benim Alan 42 el cihazına tavsiye edebileceğin, (standart anteni dışında) daha iyi performans verebilecek (cihaz üstü) bir anten var mıdır ?

Selamlar.
Tolga

tlgymn' Alıntı:
Ozan Bey,
Hayırlı uğurlu olsun. Baktım siteye; gayet temiz, kullanışlı. Bol kazançlar dilerim.

Geçen haftasonu, Trakya'nın Karadeniz sahillerinde yürüyüşe gitmiştik. (Hatta orada Gezenbilir'den Team 34'e rastgeldik, tanıştık.)
Şaşırtıcı bir şekilde, Midlan Alan 42 El cihazımla, Adana, Osmaneli ve Kahramanmaraş'tan çağrılar aldım; sevindirik oldum :smiley:) Beni duyamadılar ama...

Benim Alan 42 el cihazına tavsiye edebileceğin, (standart anteni dışında) daha iyi performans verebilecek (cihaz üstü) bir anten var mıdır ?

Selamlar.
Tolga

Selam,

Öncelikle teşekkür ederim. hava akımına denk gelmişsiniz. O yüzden uzak mesafeleri rahatlıkla duyabildiniz.

Daha iyi bir anten olarak 45-50 cmlik bir anteni daha var ama kullanımı elde biraz zor. Araçta kullanabilmeniz için harici araç anteni tavsiye ederim.

Saygılar,
Ozan

ozan bey merhabalar Ankaradan orhan alan 42 modeli telsiz düşünüyorum fafat arkadaş gurubunda herkesin pmr telsizi var cb lerle pmr ler konuşabilirmi bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

Fotoraf 0089

Orhan Bey,
Aramıza hoş geldiniz.
PMR ve Cb lerin frekansları farklıdır. Birbiriyle haberleşemez. Marka model konusunda Ozan Bey yardımcı olacaktır.

mustafa bey bilgilendirme için teşekkür ederim

bu arada mpr ile cb arasındaki farkı bende öğrenmiş oldum ;D ;D

Ozan Bey merhaba;

İki adet;

Midland ALAN 42 Multi Halk Bandı CB El Telsizi
Midland ML145 Mobil Telsiz Anteni

Almayı düşünüyoruz.
Gezenbilir üyelerine fiyatınız ne olur ve ödeme şartları nedir.

Teşekkürler.

ozancagman' Alıntı:
Arkadaşlar online alışveriş sitemin açıldığının bilgisini vermek isterim.

www.dnsonlineshop.com

Burada ürünleri inceleyebilirsiniz ve tabii Gezenbilir indirimi için telefonla bana ulaşabilirsiniz.

Saygılar,
Ozan

Midland Gxt 1000 PMR modeli var mı elinizde acaba?

Ozan Bey merhaba 10 12 araçlık kendi arkadaşlarımızdan oluşan bir grubumuz var. Off road ve keşif etkinlikleri tarzında geziler düzenliyoruz ve aramızdaki haberleşmeyi pmr telsizlerle sağlıyoruz fakat pmr telsizler artık isteklerimize cevap veremez oldu araştırdığım kadarıyla midland alan 42 cb telsizin bize uygun olduğunu düşünüyorum kullanan arkadaşlar araç çakmaklığına takılan kitle sabit araç telsizi olduğunu söylüyorlar benim merak ettiğim gerçekten sabit araç telsizi performansını verdiğimi ve çekiş gücü olarak sabitlerden bir farkı olduğumu?(tabi anten takarak) bunun yanında bu cihaza el mikrofonu takılabilirmi ve kısa telsiz anteniyle kullanılabilirmi(çok uzun anten takmak istemediğim için ) son olarak bu telsizleri araçlarımızda kullanmak için bir belge yada lisans gibi bir şey gerekiyormu ve Ankarada bunu kime taktırıp ayarlarını yaptırabiliriz?

magnum06' Alıntı:
Ozan Bey merhaba 10 12 araçlık kendi arkadaşlarımızdan oluşan bir grubumuz var. Off road ve keşif etkinlikleri tarzında geziler düzenliyoruz ve aramızdaki haberleşmeyi pmr telsizlerle sağlıyoruz fakat pmr telsizler artık isteklerimize cevap veremez oldu araştırdığım kadarıyla midland alan 42 cb telsizin bize uygun olduğunu düşünüyorum kullanan arkadaşlar araç çakmaklığına takılan kitle sabit araç telsizi olduğunu söylüyorlar benim merak ettiğim gerçekten sabit araç telsizi performansını verdiğimi ve çekiş gücü olarak sabitlerden bir farkı olduğumu?(tabi anten takarak) bunun yanında bu cihaza el mikrofonu takılabilirmi ve kısa telsiz anteniyle kullanılabilirmi(çok uzun anten takmak istemediğim için ) son olarak bu telsizleri araçlarımızda kullanmak için bir belge yada lisans gibi bir şey gerekiyormu ve Ankarada bunu kime taktırıp ayarlarını yaptırabiliriz?

Merhaba, size özelden bir mesaj gönderdim.

Ozan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR