Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,064

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

Selamlar yarın bir arkadaşımın artık kullanmadığı Alan 48 plus telsizini alacağım.
Anten olarak ML145 almak istesem bunun montajıyla beraber fiyatı ne olabilir acaba.
Gezenbilir üyelerine indiriminiz hala devam ediyor mu. :smiley:
Görüşmek üzere.

Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

Slm Ozan abi senden aldığım alan 78 i bi arkadaşa sattım şimdi düşünüyorumki alan 48 fln antenli hopörleri ile beraber almak isitoyrum şu kampanyana yetişemedim bana bi fiyat verebilirmisin ister özelden ister burdan bana haber veririsen sevinirim kolay gelsin

Bugün Ozan beyle, Alan 48 ve anten montajını yaptık eve gidene kadar da telsizden konuştuk kendisiyle. gerçekten çok eğlenceli bir işmiş bu telsiz.

Ozan bey gerçekten burada yazılanarında ötesinde sanki kaç yıllık dostuymuşsunuz gibi sizinle ilgilenen ve problemlerinizi çözmeye çalışan bir insan.
Müşteri satıcı ilişkisinin ötesinde kendisini tanıdığım için çok mutlu ve şanslı hissediyorum kendimi.
Tekrardan çok teşekkür ederim Ozan Abi.

Mert ben teşekkür ederim. Güle güle kullanmanı dilerim.

Bu arada yeni modellerimizin geldiğinin bilgisini vermek isterim. Alan 78 ve Alan 48 modellerinin yeni üretimleri olan Midland 248 ve Midland 278 stoklarımızda. Ürünlerde çok büyük farklılık olmadı. Yeni ürünlerin düğme aydınlatlamarı mevcut. Fiyatlarında ise ufak bir faklılık var. Ekim ortası veya sonuna doğru diğer modellerde stoklarda olacak.

Midland 278: 240,00 TL
Midland 248: 280,00 TL

C880.jpg

C879.jpg

Bu fiyatlara anten ve montaj dahilmi..?

Keşkeee...

Neden olmasın yapar bi güzellik, yabancımıyız sanki ;)

arkadaşlar telsiz montajı abartılacak kadar zor bir mevzu deyil inanın anteninizi istediginiz yere takıyor kaplosunu
KESMEDEN KISALTMADAN cihaza getiriyorsunuzbirde 12 v eneriji veriyorsunuz çakmaktan bile hallolur kendinizyapamasanız bile her elek cok cüzifiyata yapar eminolun

SWR ayarını nası yapıcaklar kendileri SWR metre olmadan. benim cihaz ilk takıldığında 4+ SWR veriyordu,
telsizi ve anten, aldığınızda ozan bey tüm ayarlarını testlerini yapıp size tam anlamıyla çalışır bir şekilde veriyor cihazları.
Çekinceniz olmasın ben ve benim gibi onlarca müşterisi gezenbilirde kefil olacaktır kendisine ve verdiği hizmete.

konu farklıanlaşılmasın lütven ozan by bende kefilim teknikkonuda ama ozan by zaten cihazla antenin takım halinde alındıgında kablo boyuyla gerekli ayarlamayı yapar
siz 5 mt uzaga anten takacaksanız kabloyu 5 m kesip takamassınız antenle cihaz arasında kablo önemli ozan by bu bilgileri vermeniz yeterli bence yakın iseniz gidip bir çayını kahvesinide içmenizide tavsiyeederim ben ugrayamadım henüz ama karşıya geçincemutlaka ugrayacam

Yok farklı anlaşılmak değil, montaj konusu tabii ki kolay ama işte ayar kısmına gelince iş biraz alet edevata bakıyor.
Benim antenle beraber gelen 4m standard anten kablosuna hiçbir ek vs yapmadık gayet yeterli geldi uzunluğu, ama antenin standard kablosunu hiçbir uzatma kısaltma yapmadığımız halde SWR uçuk bir değer veriyordu bu nedenle anteni 2cm - 2cm yaklaşık toplam 10-15 cm kese kese istenilen değere çekebildik SWR ayarını.
Biliyorsunuz ki SWR ayarı yapılmadan bu aletler çalışmıyor, çekişi düşüyor hatta girişleri bile yakma riski doğuyor yüksek wattlı çıkışlarda.
SWR metreniz varsa sizinde dediğiniz gibi kendiniz yapabilirsiniz montajı ama SWR metre olmadan olacak iş değil, bunu demeye çalıştım ben.

evedilaz' Alıntı:
arkadaşlar telsiz montajı abartılacak kadar zor bir mevzu deyil inanın anteninizi istediginiz yere takıyor kaplosunu
KESMEDEN KISALTMADAN cihaza getiriyorsunuzbirde 12 v eneriji veriyorsunuz çakmaktan bile hallolur kendinizyapamasanız bile her elek cok cüzifiyata yapar eminolun

Montaj değil zaten, önemli olan anten anten :smiley: :smiley: :smiley:

evedilaz' Alıntı:
konu farklıanlaşılmasın lütven ozan by bende kefilim teknikkonuda ama ozan by zaten cihazla antenin takım halinde alındıgında kablo boyuyla gerekli ayarlamayı yapar
siz 5 mt uzaga anten takacaksanız kabloyu 5 m kesip takamassınız antenle cihaz arasında kablo önemli ozan by bu bilgileri vermeniz yeterli bence yakın iseniz gidip bir çayını kahvesinide içmenizide tavsiyeederim ben ugrayamadım henüz ama karşıya geçincemutlaka ugrayacam

Bende Ozan beyden telsiz aldım. Anteni taktırmadan SWR ayarını yapabilir miyiz dedim. Nereye takılacağı önemli ona göre ayar değişir, taktırdıktan sonra ayarını yapalım dedi ve bende taktırdıktan sonra gittim, o şekilde ayar yapmıştı.

Evet bende dün ozan kardeşimden bir telsiz ve anten aldım ve montajınıda kendisi yaptı,ancak ne telsiz almam nede montajını yaptırmam okadar önemli değildi çünkü o kadar düzgün ve efendi biriyle tanışmam beni daha mutlu etti.Yahu insan esnaf olur ,tüccar olur ancak malını satana kadar,bu ozan denen arkadaş her şeyiyle malının arkasında ve güven verici.Ben kendi namıma ona çok teşekkür ediyorum ve çizgisi böyle devam ettiği sürece onu herkese tavsiye edeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR