Samurai 86 Model Değişim !!!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alphonsEray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,467
Ynt: Samurai 86 Model Değişim !!!!!

freegraf' Alıntı:
İyi çalışmalar. bağajı beyendim.ama tampon biraz KOFİK olmuş.Çamura girdinmi sana 3 el arabası çamur toplar ğaberin ola.Kolay gelsin.Bende Koruma barları düşünüyorum.Bakalım Allah ne zaman nasü eder.
Teşekkür ederim benimde tampon hoşuma gitmedi tamamen iptal ediyorum tekrardan.

Yapacam önerilerinizi alabilirim

Etiketler

EN SON ÇALIŞMALAR YAN BASMAKLAR VE ÖN TAMPON İKİNCİKEZ TAMPONU YAPIYORUM İLKİ HOŞUMA GİTMEDİ :smiley:))

IMG 1985

IMG 1986

IMG 1987

arkadaslar danışmam gereken bi konu var acaba lastik seçimim nasıl olmalı ölçü bakımından araç ayarlarıyla pek oynamadan :smiley: kesmek biçmek serbest :smiley:

arabaya daha sonradan sıkınti verecek birsey olmadan en büyük lastik ne olmalı acaba

tecrübelere ihtiyac vardır :smiley:

IMG 1995

IMG 1997

arkadaşlar araçımıza tekrardan revizyona sokuyorum acil olarak bana yükseltme kiti lazım makastan yükselttik çok sert oldu esnemiyor kalas gibi yükseltme kiti ile daha iyi olacak sanırım acaba nerden temin edebilir bana yardımcı oalaabilirisiniz

Söylemesi kolay ama Helezon'a geçin derim.. Madem göze aldınız, iyisi olsun..

boxeralfa' Alıntı:
Söylemesi kolay ama Helezon'a geçin derim.. Madem göze aldınız, iyisi olsun..
yükseltme kiti ile helezon aynı şey değil mi farklı mı oluyor çok bilgim yokta kusura bakmayın :smiley:

Makasları çıkartıp, yerlerine helezon yay takmaktan bahsetmiştim..
Benimde çok bilgim yok ama işte.. laf ola, beri gele.. :smiley:

Gerçekten o kadar masraf etmeye değermi?
Çevreme bakınca çok görüyorum.. Araç değeri 3000 tl üzerine yapılanların toplamı 7000 tl gerçekten değermi?

aslında değme meslesi farklı zevk meslesi ama biraz pahalı bi zevk sıfır passatım var ama bu araba bana daha zevk veriyor :smiley: delilik mi dersin ona sen karar ver :smiley:

Bu aracı iyisiyle kötüsüyle bu şekilde kabul edip, yerine suzuki jimny alıp aynı aksesuarları takıp devam etmek daha mantıklı gibi geliyor.
Kendiniz ugraşıyorsanız, aldığınız zevk ve heycan kesinlikle tarif edilemez..

Sonuçta ne kadar masraf yapıp ugraşsanızda, karşılığında araçtan alabilecekleriniz kısıtlı..

boxeralfa' Alıntı:
Bu aracı iyisiyle kötüsüyle bu şekilde kabul edip, yerine suzuki jimny alıp aynı aksesuarları takıp devam etmek daha mantıklı gibi geliyor.
Kendiniz ugraşıyorsanız, aldığınız zevk ve heycan kesinlikle tarif edilemez..

Sonuçta ne kadar masraf yapıp ugraşsanızda, karşılığında araçtan alabilecekleriniz kısıtlı..
HAKLISINIZ HER ARAÇ İÇİN GEÇERLİ

MAKAS DAN ARABAYI YÜKSELTTİKTEN ARABA ESNEME OLMUYOR ACABA NE YAPABİLRİZ BUNUN FİKRİ OLAN VAR MI ARKADAŞLAR YARDIMCI OLACAK

Esneme derken, yaylanma anlamında esneme için makasın yaprak sayısını azaltabilirsiniz yada daha uzun makas kullanamakta iş görecektir. Makascılar daha iyi bilir.
Eğerki, aracın genel esnemesinden bahsediyorsak, revolver shackle tarzı bir ürün işinizi görebilir..

boxeralfa' Alıntı:
Esneme derken, yaylanma anlamında esneme için makasın yaprak sayısını azaltabilirsiniz yada daha uzun makas kullanamakta iş görecektir. Makascılar daha iyi bilir.
Eğerki, aracın genel esnemesinden bahsediyorsak, revolver shackle tarzı bir ürün işinizi görebilir..

öncelikle teşekkür ederim evet genel olarak esnemeyi söylüyorum araç çok sert çukurda zıplıyoruz arazide zıplıyoruz araçta
peki bu ürünü nasıl temin edebilirim acaba bildiğiniz satan bir yer var mı

internetten yada offroad ekipmanı satan yerlerden temin edebilirsiniz. Makaslı araçlarda kullanılan bir ürün.

Çok zıplıyorsanız, amortisorlere bakmak gerekli, çünkü sizi yere bağlayan, lastik top gibi sekmenizi engelleyen ekipman amortisor. Yere ne kadar iyi bağlanırsanız, o kadar az zıplarsınız.

Hatta bununla ilgili konu vardı.. detaylar mevcut.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51723.0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR