Samurai 86 Model Değişim !!!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alphonsEray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,174
Ynt: Samurai 86 Model Değişim !!!!!

bu arabanın kanında var sarsmak zıplatmak ne kadar ugraşsanızda olmuyor :D aynısından bendede var kasa hafif yaylanmaya yeticek ağırlık yok . makaslarınız kaç kat fazlaysa çıkartın ve kavisleri nasıl aşırı kavisde iyi değil etkisi oluyor amortisörlerinizi sökün bakın boyları yeterlimi açılıp kapanıyormu ( başıma geldiginden dolayı :D ) kapanmıyorsa kısalttırın veya uygun amortisör bakın huyndai h100 amortisörleri tam oluyor kupa takozları ve makas küpelerinden yükseltme yaparsanız daha saglıklı oluyor lastik seçiminde ise 215 75 15 den büyük lastik tavsiye etmem ben 235 75 15 aldım araç yakıtta ve yürüyende hasara yol açabiliyor 1 akis 1 akis başı tadınız kaçmasın orjinalden 1 tık büyük sadece hiçbir hasarı olmaz . ha takılmazmı takılır 35 takanda var :D difransiyel oranları yavru şanzuman değiştirmek gerekir orası ayrı bi konu . flanş tavsiye etmem ben yaptırdım sonra söktüm attım balans yapıyor gerek yok offsetli jant al daha iyi hem görüntü hemde sağlamlık artıyor 7 inç mangels bulursan kaçırma tam araca uyar hafifdir verdigim lastik ebatina cuk oturur daha soracagın olursa elimden geldigince cevaplarım ( samurainin tamponundan girip egsozundan çıkan biri olarak :D ).

Buda benim samurai

20140223 101545

Etiketler

Selam ve iyi paylaşımlar,sn.arkadaşlar bende(92 model samu) makaslara kavis vererek yükselttim.azmanla eski halini alır derler,olabilir.Birde jantları ters cevirttim yani ofset denen şey oluverdi be ya.Fakat gel gelelim 60 km hızda direksiyon amcam sıtmaya yakalanıyor.Balanslardandır dedik, balans ayarı yapıldı para boşa gitti.titremeye devam.her kafadan ve farklı ustalardan kem küm haralaşop.kim doğruyu diyecek belli değil.üzerinde 205*75*15 AT lastik var.durum böyle iyi paylaşımlar.

teşekkür edferim bilgiler için suan için araca 30 luk lastik aldım :smiley: iyi mi ettim bilmiyorum ama araça basladık artık boyayya soktu bakalım ne olacak yükseltme anlamında makastan yükselttik belki ilerde amortisörleri değişip yapabiliriz bakalıma rtık :smiley: değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

IMG 3070

IMG 3073

eray bey 30 inçlik lastik sizi ileride maliyete çıkaracaktır aracınız çevirecek çevirmesine de araziye çıktıgınızda ve zorlama aşamasına geçtiğinizde istavroz kutusunu dağıtacaktır bilginize tercübelerime dayanarak söylüyorum bu yüzden 215/75/15 ebatı geçmemenizi öneririm yoksa benim gibi yeni bir proje adım atacaksınız ozaman 35 lastik cevirecek bir samurai sahibi olacaksınız...

CAM012351

CAM012371

CAM012031

afacan886' Alıntı:
eray bey 30 inçlik lastik sizi ileride maliyete çıkaracaktır aracınız çevirecek çevirmesine de araziye çıktıgınızda ve zorlama aşamasına geçtiğinizde istavroz kutusunu dağıtacaktır bilginize tercübelerime dayanarak söylüyorum bu yüzden 215/75/15 ebatı geçmemenizi öneririm yoksa benim gibi yeni bir proje adım atacaksınız ozaman 35 lastik cevirecek bir samurai sahibi olacaksınız...

lastikelrimi aldım da başka bi çözümü var mı bunu için önlem amaçlı acaba :S

size tek diyeceğim ömrünü uzatması için diyorum patinaj çekmesi gibi ani kalkışlar yapmaktan kaçınız tek önerim budur size..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR