Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4 L Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 163
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,383
Ynt: Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

solcer' Alıntı:
Merhaba,

Aynı araçtan bende de var. Ben brc taktırdım. Çok fazla yol yapmadım henüz ama şimdiye kadar da bir sorun yok. Şehir içi 13-14Lt şehirler arası 11-12 Lt yakıyor. Değecek mi değmeyecek mi takdiri sizin.

hayırlı olsun. otomatik miydi araç? birde nerde taktırmıştınız tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Etiketler

2004 G.Vitara otomatik - Atiker - 10.5 lt/100 km.(şehir dışı), 13 lt/100 km.(şehir içi) - Takalı 16.000 km oldu, gerek yakıt ve gerekse performans açısından tavsiye ederim.

98 vitara JLX 5K ile sehir dışı 8.5 lt/100 km, sehir içi ortalama bir değer henüz tespit edemedim
cogunlukla 100km de 10-11 lt civarında .Takalı 30bin km oldu.Markası atiker. LPG donüşümü yaptırmak için biraz aceleci davrandığımı düşünüyorum, lpg sistemlerinde yakıt puskurtme surelerındeki gecikmeler gıbı ısın teorısı hakkında daha fazla arastıma yapmıs olsaydım farklı markalar tercıh etmıs olabılırdım. yakıt puskurtme zamanlamasındaki gecıkmelere,puskurtme elemanlarının turune,calısma surelerıne ve avans gibi konulara dikkat etmek gerekiyor.

Romano lpg kit taktıralı bir ay oldu 1000 kilometre civarında yol yaptım. aracım 2004 5k 2000 motor otomatik.. sakin kullanımla ş.içi 15/100, ş.dışı 13,5/100.. henüz ayar yapılmadı bu dönem oldukça soğuk geçti umarım ayar sonrası ve havanın düzelmesiyle 1-2 litre düşer.

a_bakla' Alıntı:
98 vitara JLX 5K ile sehir dışı 8.5 lt/100 km, sehir içi ortalama bir değer henüz tespit edemedim
cogunlukla 100km de 10-11 lt civarında .Takalı 30bin km oldu.Markası atiker. LPG donüşümü yaptırmak için biraz aceleci davrandığımı düşünüyorum, lpg sistemlerinde yakıt puskurtme surelerındeki gecikmeler gıbı ısın teorısı hakkında daha fazla arastıma yapmıs olsaydım farklı markalar tercıh etmıs olabılırdım. yakıt puskurtme zamanlamasındaki gecıkmelere,puskurtme elemanlarının turune,calısma surelerıne ve avans gibi konulara dikkat etmek gerekiyor.
Peki.. dediğiniz kriterleri içeren markalar hangisi?

Acet' Alıntı:
Peki.. dediğiniz kriterleri içeren markalar hangisi?
Hangi markanın diğerlerine göre ne üstünlüğü vardır bu konuda çok detaylı bilgim yok,zaten önceki mesajımda yazdığım detayları da net ortamında bi konu hakkında arastırma yaparken okudugum yorumlardan yola cıkarak yazdım...Yakıt püskürtme elemanının türünün önemli olduğunu,kendi taktırdığım sistemde bunun selenoid valf olduğunu,yeteri kadar hızlı çalışamama ihtimali olduğunu, kendi sistemimde montajı ile alakalı olarak bu valflerin manifold tan uzak olduğunu farkettim...vs, ayrıca sistemin ecu sundan kaynaklı gecikmeler ile birlikte avans konusunda ekstra dikkat göstermek gerektiğini anladım.Bu sistemlerin ayarlarının yapıldığı yazılımların verimliliği gibi konular da var sanırım...Tüm bu konular hakkında kesin bilgi sahibi değilim,ordan burdan ögrenmeye çalıştıklarıma dayanarak bazı detayların farkına varmaya calışıyorum.....

a_bakla' Alıntı:
Araç her şeyiyle standart, düz vites, sürüş de sakinse LPG ithalat-üreticilerinin iddiasına göre lt bazında benzindeki tüketiminin max. %20 fazlasını tüketir. Bu durumda olması gereken rakam max. 7,8 lt/100 km şehir dışı.

Geçen konuştuğum bir usta Atiker lpg sistemlerinde yeni OBD diye tabir edilen bir ürünün çıktığını ve bununla eski Atiker kitlerine nazaran daha iyi verim alındığını söyledi.Bu konuda bilgisi olan varsa bizimle paylaşır mı?

ben normal atıker kullanıyorum 2.0 grand vıtaramda gayet memnunum ;) ;) ;) ;)

bende romano sistemi var araç 99 1.6 jlx at şehir içi 30litre yakıyor ama sistemden menmunum sorun yok sorun ön fren hortumlarımda kısa süre sonra tekrar eski yakıt değerlerime geri döneceğim şehir içi 14lt

gokhan5234' Alıntı:
sahin05' Alıntı:
4 L - 1.6 Vitara/Otomatik - 99 - Voltran - 25 kr/km (karma) - 15 Lt/100 Km (karma) / tavsiye ederim /20 Ocak2009/29,5"Lastik
orsa - 1.6 Vitara/Düz - 93 - Atiker - - 12 lt/100 km (Ş dışı ) / tavsiye ederim
camouflage - 2.0 Grand Vitara/Düz - 99 - Atiker - 160 kr/km (ş.dışı) - 13 lt/100 km (ş.içi) / tavsiye ederim
Offroadpassion-1.6 Vitara/Düz - 00 - Voltran - 184kr/km(karma) - 11,5 Lt/100 Km (karma) / tavsiye ederim/20/Ocak 2009/30"Lastik
oguz1134 2.0 Vitara/Düz v6 - 95 - Tartarini -225-275/kr / tavsiye ederim
yuzen_adam -1.6 Vitara/karbüratör/Düz - 90 -Atiker - 190kr/km(ş.içi) -12 lt/100km (ş.içi) /tavsiye ederim
konyalı 2.5 G.Vitara/Otomatik - 00 BRC - 40 kr(ş.içi)25 kr(ş.dışı) /tavsiye etmem
adrian 1.6 JLX/ Düz - 97 KME - 9 lt/100 km (ş.dışı) - 12 lt/100 km (ş.içi) / tavsiye ederim
altuncu57 -2.0 G.V. 4 silindir -99 Tartarini - 22 kr (ş.Dışı) - 28-33 kr sert ve arazi kullanımı / tavsiye ederim
Ardaelektroniik 2.5 Grand Vitara/Düz - 01/Tartarini - lt/100 km (ş.dışı) - 14 lt/100 km (ş.içi) / tavsiye ederim
micomico 1.6 vitara jlx hardtop/düz -93/ zavoli - 160 krş.içi/200 kr ş.dışı /tavsiye ederim
selçuk /1.6 JLX VİTARA/ DÜZ - 01/ATİKER- 212 krş/km/karma -12,3 lt/100 km /tavsiye ederim
Mustafad 1.6 JLX VİTARA/ DÜZ -98/BRC - 19 krş/km/Karma /tavsiye ederim
sahin05 1.6 JLX Vitara/otomatik 99/romano 25krş/km/karma (1.88tl) 13lt/100km /tavsiye ederim
gokhan5234- 1.6 Vitara/Otomatik - 2000- milao - 13.lt/km (karma) - 12 Lt/100 Km (s.disi) / tavsiye ederim 30/9,5/15 lastıkle

kndrc 1.6 JLX/16v/3K/DÜZ -98/ULUDAĞ -35kr/km/S.İ. / 32kr/S.D. - / tavsiye ederim

merhaba, herkese selamlar

2004 2.0 G.V almayı düşünüyorum,

sonuçta tüplü olacak ama benzinli alıp ben mi taktırsam yoksa tüplü olan mı alsam sizce hangisi daha iyi olur?

tüplü bir GV'yi tüpün servisine götürdüğümde "problem yok" denirse buna ne kadar günevilir, servisin belirleyemediği kronik problemler olabilir mi?

bmd inkagas kullandım yaklaşık 1 sene tek diyebileceğim uzak durun bir sistem her ayrıntısı ile problemli olurda firma bu kadar mı yüzsüz pişkin ilgisiz olur,aracı sattım kurtuldum...

slm arkadaşlar.benim lpg göstergesindeki ışıklar boşkende doluykende hep full gösteriyor..örn:kırmızı yanıyo gidiyorum gaz alıyorum 20 liralık full gösteriyo o 20 liralık gaz bitene kadar full gösteriyo yolda aniden kırmızı yanıyo ve ötmeye başlıyo..bunun sebebi nedir bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR