Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4 L Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 163
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,432
Ynt: Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

Abi iyi bayramlar :smiley:
Yaptığım km'i dusunerekten, LPG isini simdilik yapmamaya karar verdim, ilerde şartlar degisirse bakariz.
Biraz suzuki manual'i okumaya karar verdim, belki gider bir ustanin yanina cirak olarak girerim. Yoksa kayboluyorum abi yazdıklarında :smiley:
Yarin aklı selim kafayla tekrar okiyim, verdigin detaylardan kesin yeni sorular cikar :smiley:
teşekkürler, iyi bayramlar tekrardan :smiley:

Etiketler

İyi bayramlar
Bulunduğum yerde lpg istasyonu 15 km uzakta.gitmeye üşendim.50 tl benzin aldım alt çizgide iken.150 km kadar dolaştım.ilçeden köye 2-3-4. vitesler düşük hızlarda.sonra gidip 80 tl lik gaz aldım.95 km oldu gaz ışığı kırmızı yanmaya başladı.ışık yandıktan sonra 40-50 km kadar daha gidiyor.bu durumda bile bir anormallik olduğu açık.ya gaz diye hava bastıyorlar ya da benim lpg sistemi arızalandı anlam veremedim.lpg den tiksinmemek elde değil.kimi yerden alıyorum leş gibi kokuyor.kiminden alınca benzinden farkı yok canavar gibi çalışıyor.bir zaman sonra orasıda bozuluyor.aracında takılı olmayan taktırmayı düşünen az km yol yapan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem.

Herkesin Geçmiş Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.
Bayram dolayısıyla pek bakamadım mesajlara. Bayramdada biraz yok yaparak arabanın tüketimini test ettim. 100 km'de 10.5 lt benzin harcıyor. Benim normal şartlarda yıllık katedeceğim yok 10.000 km'yi çok zor geçer. Yazdıklarınızdan sonra bende lpg işini şimdilik rafa kaldırdım. Görünüşe göre astarı yüzünden pahalı oluyor:smiley:

>>Valve care yağlama sistemi

ilk 50 binden sonra fazlası ile dert acar ..!
yaglanan bujilerin adam gibi ateşliyememesinden kaynaklı cekiş düşüklügü..?.. aşırı tüketim..?.. tekleme..?
arabaya sigara içirtip çigerlerini tıkamak gibi bir şey..? sibob,piston kafası üstünde bolça kurum pislik yapışmasına sebeb olur..

zamanlada bu kurumlar katalizatörü tıkarsa..!!..gerisi hayal güçünüze kalmış..orjinalmi ,cıkma mı takarsınız..başka aracınkinimi uydurursunuzz..yeni spreyler fıs fıs lar cıkmış konu ile ilğili onlarımı denersiniz..?

yag degilde kerosen(yagı alınmış gazyagı),mazot türevi,vs, de konuyor o zımbırtıya.. ;)

arkadaşlar yorumların bir kısmı sanırım eski benim aracım 2,0 1999 model G.rand Vitara otomatik km 165000 ben de gaz takdırmak istedim ama servisler malüm tavsiye etmiyor birazada haklılar galiba ancak pahalılıkdan gezemez olduk oda ayrı bir sorun şimdi yeni brc ile suzuki anlaşma yapmış yani eski markalarda brc takılabilirmi deniyor yeni modele göre mesela atiker takdırsan arkadaşım memnunum diyor iyi güzel fiyatida 990 brc 1600 tl yani kafam karıştı o iyi ise neden ucuz suzuki brc dedi ama çok fiyat farkı var ayrıca hava akış metresi veya oksijen sensörü arızası verince gaz falan gitti anlaşılan bu iş şans gibi ama atikerle brc arasında gidip geliyorum herhalde çoğunluk ne takdırmışsa onu takdıracapız gibi geliyor bana tenilikleri yeni tarihli yorumlarınız varsa paylaşalım yardımcı olalım birbirimize selamlar bol şanslar

aktolgalı' Alıntı:
arkadaşlar yorumların bir kısmı sanırım eski benim aracım 2,0 1999 model G.rand Vitara otomatik km 165000 ben de gaz takdırmak istedim ama servisler malüm tavsiye etmiyor birazada haklılar galiba ancak pahalılıkdan gezemez olduk oda ayrı bir sorun şimdi yeni brc ile suzuki anlaşma yapmış yani eski markalarda brc takılabilirmi deniyor yeni modele göre mesela atiker takdırsan arkadaşım memnunum diyor iyi güzel fiyatida 990 brc 1600 tl yani kafam karıştı o iyi ise neden ucuz suzuki brc dedi ama çok fiyat farkı var ayrıca hava akış metresi veya oksijen sensörü arızası verince gaz falan gitti anlaşılan bu iş şans gibi ama atikerle brc arasında gidip geliyorum herhalde çoğunluk ne takdırmışsa onu takdıracapız gibi geliyor bana tenilikleri yeni tarihli yorumlarınız varsa paylaşalım yardımcı olalım birbirimize selamlar bol şanslar
romanoyuda düşünün bence

evet romanoda kullanılan ama daha çok servisi olan ve garantisi olanı tercih etmek lazım tşk.

Daha önce de yazdım, 2004 2.0 otomatik Gr.Vitara da 3 yıldır atiker kullanıyorum, filtre değişimi dışında bir ihtiyacı olmadı.Motor arıza ışığı problemi yaşamadım, toplam 25.000 km. yaptım.
Yakıtından çok memnunum, ş.içi 12-13 lt, ş.dışı 9-10 lt lpg yakıyor.
Bence markadan daha önemlisi iyi bir usta ya da serviste montaj yaptırman..

evet dönüşüm firması konusunda sise tamamen katılıyorum iyi usta çok önemli teşekkürler. ben aranıza yeni katıldım daha önce yorumunuzu kaçırmış olabilirim selamlar önerinizi kale alacağım

Atikere doğru yol alıyoruz herşey dahil990 tl ve 10 taksit usta usta olunca sorun yokdur inşallah şansımıza...

aktolgalı' Alıntı:
Atikere doğru yol alıyoruz herşey dahil990 tl ve 10 taksit usta usta olunca sorun yokdur inşallah şansımıza...

jant'lardan anladığım kadarı ile arac 2.5 v6 gibi duruyor..v6 kaprislidir..benden söylemesi ucuza kacmayın derim.. ;)

yapıcak yere şunu söylerin enjektörlerin acılıp kapanma süresi bu aracta 2 milisaniye..iş bitince otomatik kalibrasyon tutacakmı..? tutmazsa sökmeyi kabul ediyormusun..? 1 lira vermem spor olsun diye sökmüş takmış olursun..bak..!..diyeceksiniz..o anlar..

bir cok aracta enjektörler 10 milisaniye üzerinde acma kapama yapar..14-16 ml saniye gibi..

bizde bu süre cok kısa mevcuttaki ecu içindeki haritayı alıp kendine göre düzenlemeyi...beceremeyen programları oluyor..ucuz sistemlerin..yani yazılım yetersizliğide denilebilir.. ;)

ne olur..? kalkışları çok kötü olur..arac sollaması yalan olur..düz yolda gider.. ;) azıcıkda fazla yakar.. :smiley:

yok aracım 2,0 4 cl dir daha takdırmadım forumdan çoğunluğa katılayım denenmişi takayım diyorum henüz karar vermedim b iraz evvel benzi giderlerini topladım zaten gaz parasını geçmişim önerilerinizi saygı ile karşılıyorum sizin öneriniz hangi markadır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,170
Kaydolan Son Üyemiz
berkyldrm

SON KONULAR

Geri