Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4 L Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 163
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,446
Ynt: Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar mısınız?

1tan' Alıntı:
bu kadar yorumları okudum da hiç jimnye lpg takan yokmu?
iyi veya kötü bi yorum okusam..
benim aracımda çok yakıyor. 1.3 olmasına rağmen yakıt konusunda maşallahı var ufaklığın:smiley:
marka model verip yorumlarsanız sevinirim..

1,3 motorla en cok yakan jimi..2,5v6 motorla en az yakanda grand vitaradır..garip ama gercek.. ;)
2 numarayada v6 2.0 vitara gelir.. ;)

senelik 20bin km üzeri kullanıyorsanız takın derim..digerleri %30 civarı tasarruf yapabilirken siz motor küçük diye devamlı gaza yüklendiğinizden sizde oran % 20-25 gibi olabilir.. ;) :smiley:

Etiketler

oguz1134' Alıntı:
1,3 motorla en cok yakan jimi..2,5v6 motorla en az yakanda grand vitaradır..garip ama gercek.. ;)
2 numarayada v6 2.0 vitara gelir.. ;)

senelik 20bin km üzeri kullanıyorsanız takın derim..digerleri %30 civarı tasarruf yapabilirken siz motor küçük diye devamlı gaza yüklendiğinizden sizde oran % 20-25 gibi olabilir.. ;) :smiley:

cevap için teşekkürler.
evet senede tam 20 bin yapar aracım. kardeşim tuzladan kayışdağına okula gidip geliyor hergün. o gitmediğinde de ben kullanıyorum bi şekilde. lpg şart sanırım :(

son zamandaki araştırmalarım ve suzuki motora uygunluğu ve ekonomik yönünü servisini tavsiyelere göre atiker safe fast modeli hem ekonomik hende şu an sorunsuz zaten iyi bir usta da iş bitiyor saygılarımla.

oğuz abi florya ve organize san bölgesinde kısacası sizde iki suzuki var hangi ustaya veya servisi öneririsiniz yazarsanız çünki şu an en yakını okmeydanı selamlar tşk ederim.

Yeni suzukime de (grand vitara 1.6 2004 3k) hem alışkanlık hem rutin bakımlar haricinde daha önceki iki aracımda hiç problem yaşamadığımdan hem de montajın crash test ile de tecrübe edildiği üzere :smiley: sağlam yapılmasından dolayı zavoli lpg taktırdım. 40 lt depo dahil 1400 lira ödedim. ilk depoda bir önceki arabamdan 1 lt daha az olmak üzere şehir içinde 100 km de 10.5 lt yaktı. değerlerde değişim olursa buradan bildiririm.

Benim aracımda da zavolli marka lpg kiti var (2.0 5 kapı grand vitara manuel ) bende cok memnunum yaklaşık 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum 102 bin km de takılmış 117 bin km de ben aldım şaun 135 bin km oldu sadece filitrelerini değiştirdim bunun haricinde ilk takıldığı zaman yapılmış olan ayarlar ile kullanılmakta ve çok menunum 225 - 235 km şehir içi uzun yol ve arazi karışık bu km lerde sakin kullanımda 55-65 tl gibi bir yakıt tüketimi var ( lpg litresi 2,46 krş ) bence yaptığı işe göre bu yakıt tüketimi çok makul tabi hic bir zaman gerçek tüketimi bir test cihazına sokmadan asla bulamayız cünki bazen 3 km gidiş 3 km geliş olarak günlük kullandığımda şehir içinde, tabi soğuk havada aracın ısınması için uzun calıştırma durumu ile bazen 410 krş yaktığını gördüğümde oldu
Yani araç yakıt tüketimi hiçbir zaman aynı koşullar sağlanmadığı sürece net ölcülemez lastiklerin durumu büyüklüğü üzerindeki ekstra malzemeler (port bagaj, sepet, sis lambaları ) içindeki yolcu sayısı ve taşınan ağırlık, mevsimler kullanılan yol trafik rüzgar direnci sürekli yakıt tüketiminde değişiklikler göstermesine neden olur bunu kıyaslama yaparken göz ardı etmeyelim

Ynt: Lpg'niz Hangi Marka, Tekrar Suzuki'nize Takar Mısınız?

son kararımı ustamın da tavsiyesi ile lovato dan yana kullandım şimdilik iyi gidiyor benzinden bir farkı yok zaman ne gösterir bilemem izlenimlerimi ilerleyen zamanlarda paylaşırım .

ilk izlenimler göre şehir içi 350 400 arası 1lt.2,40 shellgaz kullandım 2 depo bitirdim 389 krş denk geldi bakalım

BRC SUZUKİ ile anlaşma yapmış garantide veriyor bence araştırılmalı önemli olan subap yeni kasalarda mağnezyum subap var yağlama sistemi olan her kit takılabilir ama garantiyi veren firma tercih edilmeli mesela şu anda landi opel için tek marka işi çözmüşler bende lovata var çok memnunum ama eski kasa 2,0 99 md yeni kullanan çok arkadaşımız var hatta tartarini takan tek kapı 2013 1,6 gördüm oda memnunum dedi ama maden suzuki yeniler için brc demiş bir araştırmak lazım derim

Merhaba arkadaslar,

Konu eskidi. Aktif tartisma ortaminda LPG icin bir hesaplama yapmis ve o zamanki kullanim sartlarina gore gereksiz oldugu sonucuna varmistim :smiley:
Simdi soylediklerimi yeme zamani :p

Gecen aylarda aracimi daha buyuk bir arac almak icin satisa cikarmistim. Almaya gelen bir arkadas ile İvedik'te bir ustada araca baktirirdiktan sonra bir lpg ustasindan da fiyat almaya gittik. Bu vesile ile Murat Usta ile tanisim.

Bundan sonrasi biraz reklam gibi olacak ama bence iyi ustalar icin bunu yapmaliyiz. Benim satis, baska bir postta acikladigim nedenler ile olmadi. Fakat ben bir sonraki gunlerde Murat usta'ya tekrar gittim ve bana Dymco diye bir marka onerdi.

Biraz arastirinca Guney Kore markasi oldugu ve LPG'in en yaygin kullanilan ulkenin orasi oldugu ve adamlarin ozellikle ECU'sunun cok basarili oldugunu ogrendim.

Murat Usta cok mütavazi, bilgili ve bitmek bilmeyen sıkıcı sorularımı büyük bir nezaketle cevapladı.

Diger ustalardan farki, yarim gunde teslim etmek yerine minimum 1 gece kaliyor arac. Cunku manifoldu sokerek montaj yapyor.

Sonucta, cok basarili bir ECU ve enjektorler ile aracin LPG'de olusunu hic anlamiyorum. Yaklasik 4bin km yaptim taktirdiktan sonra. Simdilik bir sorun yok. KM'de lpg yakitim 26-27 kurus Ankara sehir ici.

Uzun vade de acikcasi sorun yapacagini zannetmiyorum. oksijen sensorundeki degerler, lpg ile olusan ısı vesaire gibi degerler benzin ile ayni degerleri veriyor. Tabi bunu zamanla gorecegiz.

LPG montaji yaptirmak isteyen olursa Murat Usta LPG'i (boyle aratirsaniz kontak bilgisine ulasabilrisiniz) siddetle tavsiye ederim.

IMG 20150329 WA0014

IMG 20150329 WA0009

IMG 20150329 WA0010

merak ettim, manifoldun sökülme amacı nedir acaba ? manifoldda tadilat vs. birşey yapılıyor mu ?
ve son olarak bu markanın montaj dahil fiyatını da paylaşabilir misiniz ?

Manifoldun sokulme nedeni temiz bir montaj yapabilmek. Manifold uzerinden delindiginde islem sirasinda olusan talas silindir icine kacabilme riski var. Minik bir parcada dusse silindir ceperine zarar verebilir.
Ben 2200 verdim toplamda. Prinsten daha pahali kit ve cok daha kaliteli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR