Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MaNDaLiNa_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,079
Ynt: Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

İzmir trafiğinde şehir içinde 80 Litreyle (304 TL doluyor) 660 Km civarı yapıyorum(Yaklaşık 46 kuruş). Şehir dışı olursa tabiiki daha ekonomik oluyor. Ama bir iki hassas ayarını da yapmak lazım. O zaman biraz daha az yakacağını düşünüyorum. Araç 98 model Defender 110 SW 300TDI... Yaklaşık 2 ton araç...

SAYGILARIMLA

2011 07 12 202658

Etiketler

Merhaba 1993 benzinli 2.5 lpg de 58kuruş ş.içi. Acaba bu yakıt nasıl bazıları aşırı fazla dıyor.Saygılar.

smtp' Alıntı:
Merhaba 1993 benzinli 2.5 lpg de 58kuruş ş.içi. Acaba bu yakıt nasıl bazıları aşırı fazla dıyor.Saygılar.
bence çok az :smiley:
benim defender bugünki ölçümümle arazi+şehiriçi karışık 68 kuruş yakmış

tahadbx' Alıntı:
bence çok az :smiley:
benim defender bugünki ölçümümle arazi+şehiriçi karışık 68 kuruş yakmış

Anladım. Piyasada millet 35-40 kuruş lpg ş.içi diyince tereddute düştüm benim defender almış başını gitmiş diye.

Kimse kimseyi inandırmak zorunda değil ancak 2,5 benzinli LPG ile 110TL ile 270km gidiyoruz. Şehir İÇİ ve ARAZİ karma.

Burada en başından söylediğimiz gibi yanlış yoldasınız.

1 krş hesabı yapmayın yanılırsınız
2 Lt hesabı da tutmaz!
3 birbirinin aynısı olmayan araçları karşılaştırıyorsunuz
4 benim aracım şu an 2950kg!!!
5 Defender da krş hesabı yapılmaz!!!
6 bakımları standart değil
7 lastikler farklı
8 şanzıman farklı
9 biri pick up diğeri SW

Daha çok var da şiştim ben yazmaktan.

tamamda niye kimseyi kandırmaya çalışalım
birbirimize faydamız olur belki
fikir sahibi oluruz
muhabbet olsun
.....
.....
....
kızmanıza gerek yok
milyarca insan yaşıyor onlarda birbirine benzemiyor

179568173t0l

3.5 v8 lpg ayarsız olduğunda muhteşem oluyor :smiley:)
Ankaradan istanbula sabit 90 km hızla benzinciden benzinciye zarzor yetiştik . 100 km /45-50 litre :smiley:)

Selamlar arkadaşlar 2.5 lpg li defenderi olan arkadaşlar son indirimlerden sonra ölçüm yaptılarmı acaba bende bi benzin/lpg alma arefesindeyim teşekkürler..

hurkan_okyar' Alıntı:
Ankaradan istanbula sabit 90 km hızla benzinciden benzinciye zarzor yetiştik . 100 km /45-50 litre :smiley:)
hurkan_okyar' Alıntı:

en iyi ayarinda da olsaydi 20 litre yakacakti zaten bende vardi , cok memnundum ancak yakit olayi beni astigindan sattim

merkezci' Alıntı:
en iyi ayarinda da olsaydi 20 litre yakacakti zaten bende vardi , cok memnundum ancak yakit olayi beni astigindan sattim
Valla ben kullanıyorum şimdilik 100 -120 tl lpg ye 100 km gitmye başladım azcık düştü sanki :smiley:

Arkadaşlar benim arac 2300kg 33"lastik var ortalama 20 ile 30 lt arası değişen yakıtı var yol ve arazi sartlarına göre bu değerler değişiyor

Lpg dimi özgür abi 100 kmde 20-30 lt lpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR