Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MaNDaLiNa_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,079
dakarda yarışan arazi araçlarına ne diyeceğiz kamyon olmayan

jeep zaten bir arazi aracı değil arazi aracının markasıdır

bugün arazide kullanılan hafif orta ve ağır olmak üzere 3 kategori vardır askeriyede de böyle zamanında askeriye ye araç satmaya çalışan biri olarak hafif arazi aracında seçenekler belli

land rover defender
mercedes G
toyota LJ70
jeep cj serisi yeni olarakta rubicon

bunlar haricinde araçlar spor amaçlı kullanımda iyidir ama iş gerçekten arazi ise bu araçlarda başka seçenek kalmıyor zaten

araziye direk kamyon ile çıkılır yanlış bir yaklaşımdır kamyona refakat ederken de o kamyonun geçtiği her yerden geçebilmesi gerek

videosunu paylaştığınız mercedes unimog orta seri olarak geçer 4x4 olarak 5 ton kapasiteye kadar olan araçlardır

ağır seri olarakta 5 ton kapasitenin üzeri araçlar için geçerlidir 4x4 6x6 8x8 dahi olabilirler

50 yıldır üretilen bir aracında başarısız olduğu savunulamaz internet üzerinde bilmediğim dillerde bile forum sayfası olan başka arazi aracı da yoktur herhalde
Kamyon olmayanlarin birincisi 7 saat sonra geliyor, bana bir pepsi kola getirin demiyorumda kola var mi diye soruyorum cahillik iste ... unimog 416 ,iki adet de 404 um var ondan once karekasa vardi unimogtan sonra sattim ve salincakli ssangyong korando kj aldim, gezintilere bunla araziye unimogla cikiyorum , jeeplen araziye falan gidilmez arabalarinizi habire kirar durursunuz saplanir cikmaz suya batar bi ton is , uygun 404 ler var istenildigi gibi arazi araci olur defender gibi her aracin sitesi var ssangyong korando rusya klubunun siteside korandovod.ru defendera ne yapilir ? Kilit mi konur ? Portal mi takilir direksiyon saga mi kaydirilir motor mu atilir ustune nedir olayi ? Surekli 4 ceker tonlarca mazot benzin icen zora geldimi kiran bir arac parcasi ucuz abi .... ama kiriyor kardesim

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
kırılmaz demiyorum kapasitesi üzerinde kullanılan her araç kırılır cahilliğimi seviyorum ben zaten öğrenmek için yaşıyorum hiç bildiğimi iddia da etmedim

ulaşılabilir olması basit olması şehirde arazide kullanılması ayrıca kullanınca ruhu olduğunu anlayacağınız bir araç

ben defender kullanıpta evin bireyi haline getirmeyen bir kişi daha tanımıyorum

hub ile 4x2 kullanılabilir hale gelebiliyor defender hatta inanılmaz değişikliğe sahip bir araç nasıl isterseniz öyle yapabileceğiniz kendinizden bir parça ekleyebileceğiniz bir araç

zevktir sevdadır hatta aşktır defender yolda giderken tanımadığınız defender sahibine selam vermektir bir daha karşılaşmayacağınızı bilerek sohpettir defender uzun uzun hikayesi vardır hiç bitmez ben bir kampta defenderımız olmasada sabaha kadar defender konuştuk :D sohpette bitmedi uykumuz geldi :D

defenderı çamurda batırmak onu vinçle çekmek bile ayrı keyiftir hatta kapılarından ne kadar iyi yapsanızda rüzgar gelmesi motor tarafından ağustos sıcağında alev derecesinde sıcak gelmesi herşeyi ile mükemmel araçtır

defender için yazsam sayfalar dolusu yazarım yine eksik yazmadığım birşey kalır :D

Merhaba ,
bende aracı merak edip kalibrasyonlu bir kantarda tartırdım full depo , bagajda ufak çaplı kamp malzemeleri vs 2050Kg geldi , Aracımda her şey orijinal 90 model Defender 110 2.5 benzinli ,

Not , döşemeleri orjanal değil koltukları sonradan taktım tavan ve tabana izalasyon malzemesi vs var belki bunlar 30~50 kg ağırlık yapabilir ,

Defender yakıtından şikayet edenler saatte 1000 litre
f01f855908a3d31713f2183adef85d3e.jpg
73a3f759f23e60fd3193a26f2e63a2f6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yol da giderken selam verip almaktır Defender. Ötesi yalan dünya...

Boşuna tartışmayın. Kamyonla Arazi taşıtı karşılaştırması da pek hoş yani. Dengi araç ya da sınıfında eşdeğer yok tabi. 5 tonluk 404 le karşılaştırması daha cazip..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kamyon olmayanlarin birincisi 7 saat sonra geliyor, bana bir pepsi kola getirin demiyorumda kola var mi diye soruyorum cahillik iste ... unimog 416 ,iki adet de 404 um var ondan once karekasa vardi unimogtan sonra sattim ve salincakli ssangyong korando kj aldim, gezintilere bunla araziye unimogla cikiyorum , jeeplen araziye falan gidilmez arabalarinizi habire kirar durursunuz saplanir cikmaz suya batar bi ton is , uygun 404 ler var istenildigi gibi arazi araci olur defender gibi her aracin sitesi var ssangyong korando rusya klubunun siteside korandovod.ru defendera ne yapilir ? Kilit mi konur ? Portal mi takilir direksiyon saga mi kaydirilir motor mu atilir ustune nedir olayi ? Surekli 4 ceker tonlarca mazot benzin icen zora geldimi kiran bir arac parcasi ucuz abi .... ama kiriyor kardesim

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlayamazsınız, motorun çıkardığı gürleme sesi harcadığı yaktın kopurmesi

HTC Desire 626 cihazımdan gönderildi

gerçekten hayalim olan defender modellerinden biri olsunda varsın olsun yaksın

hayalimdeki defender benzerine sahip olacağım şansım yaver gidecek

Tumblr mcb93x9tNT1rgov9no1 500

buda amaç anlatan bir resim :D :D

Tumblr mzep2jz81n1ssnpzio1 1280

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR