Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MaNDaLiNa_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,868
Ynt: Land Defender Ne Kadar Yakıt Tüketiyor

valla puma olsun vArsın 350 kuruş yaksınnn :smiley: en azından bastın mı gidiyorr

Etiketler

izmit - mersin arası 400 lira yaktım bolu cıkısında ve toros cıkısında cok fazla 2. vıtese kadar dustugu ıcın cok yaktı sanırım.. :(

berk' Alıntı:
izmit - mersin arası 400 lira yaktım bolu cıkısında ve toros cıkısında cok fazla 2. vıtese kadar dustugu ıcın cok yaktı sanırım.. :(

senin o aracı nasıl kullandığını tahmin edebılıyorumm :smiley: :smiley: :smiley: 400 lr yakması normaldir

adrenalim' Alıntı:
senin o aracı nasıl kullandığını tahmin edebılıyorumm :smiley: :smiley: :smiley: 400 lr yakması normaldir

murselım bolu cıvarında rot kolu kırıldı gölbaşına kadar devam ettık :smiley: 500 lr yı denedık ama olmadı :smiley:) fılm gıbı bı yolculuktu tam mersın gırısınde de depo samandrası bıze oyun oynadı ogs lere 20 mt kala kaldık o arada pompaya hava yaptırdık vs vs :smiley:) şaka gıbıydı hatırlamak bıle ıstemıyorum.. pzrtesı ucaga bınıp 1 saatte ıstanbula donunce onurla ışınlanmış gıbı hıssettık :smiley: ama bu arada yenı g3 le 130 goruk

CAPS LOCK ARADA BIR CALISIYO BIR CALISMIYO... KULANA RAKI KACTI,BELKI ONDAN BAGIRIYORDUR :smiley:

Tüplü 93 model 110 var bende. 62 kr yakıyor şehiriçi. Tüpü ayarlattım ama. Şimdi ne kadar yakıyor hesaplayınca haber vereceğim.

oktay1368' Alıntı:
arkadaşlar 615 km yolda yani trabzondan erciş,e 350 tl yaktı
Normal sartlarda; yani fazla yuk yoksa,max 4 kisi isen ve normal devirde 3000/3500 de kullaniyorsan 230-250 tl yakmasi gerekir.Bence aracta yakit icin uygulanmasi gerekenler basitce soyle.
*Yakit pompasi ve diger baglantilari kontrol etmek lazim.
*Eger motor yagli ise gazla yikatip temizleyip, kacak varsa teshis etmek gerek.
*Hava filtesi kontrolu.
*Rolantisi ayarlanmali.
*Lastik hava bosinclari ebatina gore normal tutmak gerekir.
*Birde fazla gazlamamak gerek sabit 90km uzun yolda cok farkettiriyor.
Aklima gelenler bunlar,umarim yardimci olur.

Merhaba,
Ben 1994 Defender 300tdi ile 100km'de 10 litre tüketiyorum şehir dışında. Şehir içi biraz daha fazla tabii.
Selamlar,
Atıf Tezerten

Selamlar
170 km de 77 TL, 20 lt fuel oil. 3400kg 300tdi karavan.

DSC05501

Aracım 91 model düz dizel defender ,
Günlük 10 km işe gidiş ve geliş(her çalıştırmada 2-3 dk ısıtmak için rolantide çalıştırıyorum ve motor tam olarak ısınamadan gideceğim yere varıyorum) olarak 100 km'de 16,5 lt yakıyor; uzun yolda 80-90 km(hız göstergesine göre; yoksa gps'e göre 70-75 civarı bir hız) hıza göre ortalama 100 km'de 12 lt civarı yaktığını tahmin ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR