Kısa Geziler; Ayvalık (22-23-24-25 Aralık 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,778
Ynt: Kısa Geziler; Ayvalık (22-23-24-25 Aralık 2009)

Cavid hocam döktürmüşsünüz yine. Ayvalık ve Cunda kışın bir başka güzel. Büyük şehirlerin kaos ortamından ne kadar da uzak. Kaçıp oralara yerleşesi geliyor insanın. Bizim yaşlarda biraz daha zor tabi. Yürek istiyor :smiley:

Etiketler

orsaalabanda' Alıntı:
Kaçıp oralara yerleşesi geliyor insanın.

Daha önce de söylemiştim, yineleyeyim; gerçekten de bunu hakedecek bir yer...

Selamlar.
Cavid Sezen

cavit hocam resimlerinizi vede bıze özlediğimiz yerleri burda senin sayende bulmaktan çok zevk aldım..ben daha önce buraya yerleşmek için bır kaç gez gıttım vede yer aradım buraya yerleşmek için..ama olmadı..çunkü ozaman devlet kurumunda çalışmamdan dolayı buraya tayınımı aldıramadım..eşimin astım hastası olması nedenıyle çok zor gunler geçiriyorduk istanbulda eşim tüp yanın da gezıyordu..onun içinde böyle yerleri bulup okjiyeni bol olan bır eyr bulmak lazımdı..benmde burayı çok düşündüm ama olamdı..simdi ise erdekte kapıdağın etığınde 15 senedır burdayım..vede eşimin astımını burda çözdük..vede eşim bırakın az yürümeyi şimdi denizindibinde en az 40 dakika zıpkınla balık avlıyor yanı demek istedığım neydı ya ayvalık olacaktı yada erdek olacaktı vede erdek oldu hayatımız değişti..ama hersene kesın ilk durağım ayvalıktır burdan kopmak çok zor..allah nasıp ederse erdektede buluşur cavit bey burdada bır kardeşiniz olmasını unutmayın saygılarımı sunuyorum emeğinize vede fotoraflarınıza mınet tarız

Karavanla gezilerimiz 016

Çok güzel görüntüler, ellerinize ve ayaklarınıza sağlık.

Ayhan Bey;

Yazı konusunda söyledikleriniz için teşekkürler.

Erdek, en az Ayvalık ölçüsünde değerlidir birçokları gibi bizim için de; çok da severiz Erdek'i. Bursa ve çevresinde uzun yıllar yaşamamızın da etkisiyle, Bandırma ve Erdek'le de ilgili bir çok anımız da vardır. En son yöreye yaptığımız bir kısa gezide, Ocaklar'da kalmıştık. Erdek sahildeki çay bahçelerinde tembellik yapmak çok hoşumuza gider ayrıca.
(Erdek'le ilgili bir başlık: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44541.0)

Esen kalın.
Cavid Sezen

Cavit Hocam, Ayvalik krizine soktunuz bizi. Galiba bir iki hafta icinde gidecegiz. İs cikardin basimiza. ;D
Sevgiler.
Insel

Gören gözünüze duyan gönlünüze sağlık Cavid bey...
Genel anlamıyla hep bilindik yerler gibi gelse de insana, minik coğrafya köşelerinden yüreğe uzanan dürtülerin her farklı insanda farklı titreşimler yaratması sayesinde zenginleşiyoruz.
Sağolun.

insel' Alıntı:
Ayvalik krizine soktunuz bizi. Galiba bir iki hafta icinde gidecegiz. İs cikardin basimiza. ;D

Krize sokabildiysem ne mutlu bana... ;)

Selamlar.
Cavid Sezen

hiç' Alıntı:
Genel anlamıyla hep bilindik yerler gibi gelse de insana, minik coğrafya köşelerinden yüreğe uzanan dürtülerin her farklı insanda farklı titreşimler yaratması sayesinde zenginleşiyoruz.

Yalnızca Ayvalık olsaydı, sanıyorum yazmazdım. Denizköy(Çandarlı-Dikili deniz kıyısından bağlantı) ve Kozak Yaylası çok tanınmıyor; belki bilmeyenlerin dikkatini çekmiştir... İlginiz için teşekkürler.

Cavid Sezen

25 aralık 2009 cuma günü asker olan yeğenimin yemin töreni vardı.O tarihte bizde 4 gün ayvalık gömeç burhaniye edremit akçay derken zaten aklımızda olan vw t3 pazarlığımızı yaptık oğlum veben 2 arabayla istanbula döndük.Çok güzel günlük güneşlik havalar dönüşe kadar müsaade etmişti ama dönüşümüz yağmur bereketiyle geçti.Cavit beyin gezisi bizlerle aynı tarihe denk gelmiş.fakat ben siteden haberdar değildim. İnşaallah bundan sonra gezenbilir dostlarıyla tanışma fırsatlarımız olurda tecrübelerden istifade edriz.

maddi durumum müsade ederse bende karavancılığa başlamak istiyorum gerçekten çok eğlenceli gözüküyor

çok teşekküler.Bu havada iyi geldi...Yaza motosikletle bi tur düşünüyorum o yöreye...sevgiler :smiley:))))

Cavit bey cok guzel bır gezı olmus fotograflarlanda belgesellestırmıssınız,
Ben 15 gun once Ayvalık ve Altınovadaydım cok guzel bır yer bende cok begenıyorum burayı, dıyebılırımkı Canakkale İzmır arası en guzel yer ozellıkle Ayvalıkdakı eskı Rum evlerı ve adaları cok guzel bır yer tesekkurler bu guzel aktarım ıcın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR