Kendi Karavanını Yapanlar; Ducota Camper 13 M3 (egean.tr)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egean.tr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 124,788
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducota Camper 13 M3 (egean.tr)

hayırlı uğurlu olsun inşallah tez zamanda bitirir ve heyecanlı serüvenlere başlarsınız.............

Etiketler

vkamil' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun inşallah tez zamanda bitirir ve heyecanlı serüvenlere başlarsınız.............
Tşk.ederim. Sizlerin de herşey gönlünüzce olsun. Esenlikler dilerim.

merhabalar erdal bey aracınız hayırlı uğurlu olsun tez zamanda yapar bol bol gezersiniz güzel karavanınızla darısı bizim başımıza yüce allahım kavuşturmayacağı şeyi hayal ettirmezmiş şimdilik hayal aşamasındayımmm hoşca kalın :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

arikandalı' Alıntı:
merhabalar erdal bey aracınız hayırlı uğurlu olsun tez zamanda yapar bol bol gezersiniz güzel karavanınızla darısı bizim başımıza yüce allahım kavuşturmayacağı şeyi hayal ettirmezmiş şimdilik hayal aşamasındayımmm hoşca kalın :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Mrb. İyi dileklerinize tşk.ederim. Hayal, gerçeğin yarısıdır. En kısa zamanda hayalinizin gerçek olması dileğiyle....Esen kalın.

Kıymetli Dostlar,

Bir taraftan planı olgunlaştırırken, bir taraftan imalata başlayalım dedik ve ilk girişimimizi yaptık. Camper camlarını ve havalıkları açtırdık. İşte birkaç fotoğraf...

20140615 150405

20140615 150455

20140615 150546

20140615 150640

20140615 150700

Bu camların takılmasına yardımcı olan Bursa Karavan Federasyonu üyesi İlhan Bey'e teşekkür ederim. Bizzat gelerek yardımda bulundu. Sayesinde de, karavancılar dünyasına ilk adımımızı attık ve karavanla hafta sonu Gölyazı'da buluştuk. Karavan sahibi olma fikrimizin ne kadar doğru olduğunu yaşayarak anladık... Darısı diğer buluşmalara..

20140614 201909

aabi hayırlı uğurlu olsun darısı tüm karavan sevenlerin başına inşallah

baylaz' Alıntı:
aabi hayırlı uğurlu olsun darısı tüm karavan sevenlerin başına inşallah

Tşk.ederim Zeki Bey kardeşim, sizin de, gönlünüzden geçenlere en kısa zamanda kavuşmanız dileğimizdir. Esen kalın.

Kıymetli Dostlar,
Atilla Bey'e değerli eleştirilerinden dolayı bir kez daha tşk.ederim. Son eleştirisinde; "........aslında açıkca söylemek gerekirse, bu güne kadar sizin düşündüğünüz gibi arkada enine çift kişilik yatak, ortada banyo, ön tarafta karşılıklı koltuk ve masa , 13m3 için uygun bir plan deyil, planınınz 15 m3'lere uygun çünkü onların kargo boyu 409 cm..13m3'e uygulayacağınız plan çok sıkışık rahat edemeyeceğiniz ve dolap konusunda sıkıntı yaşayacağınız bir plan...13m3 için doğru olan, öndeki koltukların birini iptal edip, şöför koltuğunu 360 derece döndürerek, oturmak için koltuk, ve yatak pozisyonunda ayakların uzanacağı tek kişlik bir yatak olacağı şekildir..ben şahsi olarak kesinlikle 13 m3'e sizin planladığınız gece yatağa dönüşen karşılıklı oturma grubu yapmam, onun yerine tek koltuk masa ve dönen şöför koltuğundan faydalanırım..Tabiki yinede son karar size ait..." demişti. Çok da haklıydı. Bu anlamda planı hemen bu şekilde revize ettim ve ortaya aşağıda 2 sonuç plan ortaya çıktı. Aslında, ikisi de aynı..Birisi banyonun 70*80 hali diğeri de 80*80 hali..Mutfak bölümünde rahat çalışmayı sağlayan, 70*80 hali güzel,ancak, banyo biraz büyüsün dersek 80*80 kullansak bile mutfak çalışma alanı hala iyi..Yok ettiğimiz bir koltuk yerine, 2 adet yerden dolap kazandık ki, karavanda ne kadar ihtiyaç olduğu açıkça ortada.. Bu arada, hafta sonu Gölyazı'da bulunan arkadaşlar da, ikinci koltuğun kaldırılıp yatağın genişletilmesi konusunda uyarmışlardı...Bu durumu kendilerinin karavanında gösterdiler..Çok da haklıydılar..

Kıymetli Dostlar,

Sizlerle keyifli buluşmalar için artık hızlı bir imalat zamanı..Bu nedenle, bol bol değerli eleştirilerinizi bekliyorum.. Şimdiden "Gezenbilir Dostlarıma" çok tşk.eder esenlikler dilerim...

Karavan 1

Karavan 2

Fotoğraf harika ! Tşk.ederiz. Gölyazı'da bir fotoğrafta bizden ;D

Glyaz

Son planlar için, ben olsam diye başlayacağım; Ben olsam banyo koltuk arasına koyduğunuz dolapları koymam, banyoyu 110x80 cm yaparım zaten duvar kalınlıklarını düşünce 106 x 78 cm banyo kalır, 70x80 banyo büyük hatadır klozete oturunca ayaklardan kapı bile kapanmaz, 80x80 banyonun minimum halidir, wc için iyi ama banyo için 110x80 imkanı varken yanlış olur...
Mutfak tarafında ise, buzdolabını tezgah ile yatak arasına koyduğunuz mini dolabın yerine koyardım, buzdolabı yan duvar eğiminden dolayı koridora doğru sarkmaması için buzdolabının arka üst köşesine gelen yerde iç izolasyonu kesip, aracın duvar sacına kadar buzdolabını dayayıp, geride durmasını sağlardım, buzdolabını kapı girişine koyarsanız kayar kapıyı kesinlikle otomatik kapı yapmanız gerekir, yoksa açma mekanizmasına erişemezsiniz..Yine ben olsam mutfak tezgahını kapı 60-65 cm açılacak şekilde başlatırdım, tezgahtan sonra buzdolabını koyup sonrada yatağa kadar boydolabını koyardım, buzdolabının kapı girişinde olması karavana girmek için kayar kapının her zaman sonuna kadar açılması anlamına gelir, yağışlı havalarda buzdolabı kısmı yağış alır, ayrıca buzdolabına havalandırma açma imkanı olmaz, kayar kapıya otomatik takamazsınız çünkü otomatik kapılar sonuna kadar açılmaz ancak kapının 3/2'si açılır buda içeri girişi zorlaştırır...
Önerdiğim planıda bir çizip görün derim...

Atilla Bey,
Son değişiklikleri ihtiva eden planımı yükledim.. Dediğiniz gibi daha derli toplu oldu.. Ne dersiniz ?

KARAVAN SON PLAN 17062014

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR