Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,763
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 338,446
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

yayiyayayu' Alıntı:
kapı takılınca güzel olmuş yusuf kilitte yakışmış hoparlörleri yenimi aldın aksesuar arabayı bi başka gösteriyor

Teşekkürler Yaşar abi hafta sonu kendi gözlerinle görürsün,ses hoparlörlerini daha önce takmıştım ama buraya eklememiştim son yaptıklarımla birlikte onuda ekledim beğenmene sevindim.

Sayın Derindeniz1 çok teşekkürler evet aksesuar bayağı kontras sağlıyor arabada hatta hatalarıda görmeyi engelliyor ;D

Etiketler

Başarılı kardeşim ama durmak yok çalışmaya devam :D Karlı istanbul akşamlarında bile devam. Ben dün gece perde falan ugraşıyordum. Bu alet olmasa ne yapacaktık :smiley: . Acıyorum vebastoyu ona bak onu yap et zaman geciyor. Buda bizim oyuncağımız sanırım :smiley:. Bende karavan oldum bu arada . Ruhsatı aldım muayne sıorunsuz. Sadece vergi arttı 220 tl ye . Sigorta daha belli değil. Maliyede karavan göründü artık.

Çok teşekkürler Arkın evet bu bizim tek lüksümüz onunla uğraşıp duruyoruz zaman akıp geçiyor yoksa yazı beklemek sıkardı ;)

Senin karavan ruhsatında hayırlı olsun güzel günlerde kullan.

Yusuf merhaba,
Yaşar Bey in karavanını yaparken yorulduğunda dinlenmek için kendi karavanına ince işlemeler yapıyorsun galiba,
Ellerine sağlık,
Selamlar,

Arkın merhaba, karavan ruhsatın hayırlı olsun selamlar,

Selçuk abi teşekkürler evet arabayla ufak tefek ilgilenmeler iyi geliyor eksiklerini gördükce rahatsız ediyor insanı bunları gidermek rahatlatıyor havalar biraz yumuşasa bari diyorum soğukta çok rahat çalışılmıyor heleki kapalı bir alan yok yağmur çamur insanın tüm çalışma azmini kırıyor yoksa çalışmaktan korkmam ;)

İtiraf etmeliyim ki, piyasada bulunan bir çok kampervandan ve hatta profesyonel olarak üretilenlerden daha güzel oldu. 8) Bir kez daha tebrikler...

Yusuf kardesım.
İşler fazla teferruatlı olunca bazı yerlerını sonraya bırakıyorum.
Nasıl sonraya bırakılanlar kala-kalıyorlar mı yoksa cok mu daha zevklı oluyor.
O kadar macun ,cıla ,zımpara ,temızlık maskeleme yı sonraya bıraktım kı ; . . . . . .

orsaalabanda' Alıntı:
İtiraf etmeliyim ki, piyasada bulunan bir çok kampervandan ve hatta profesyonel olarak üretilenlerden daha güzel oldu. 8) Bir kez daha tebrikler...

Teşekkürler Cem iltifat kabul ediyorum :D aslında bu işe başlayacağımda bu sonucu hayal bile edemiyordum basit üc beş dolap ve birkaç gerekli malzeme,idare eder döşeme vb.birşeyler yapabilirim diyordum ama zaman içinde buradaki dostların yönlendirmesiyle bu hale geldi bende tüm destek olan arkadaşlara bir daha teşekkür ediyorum.

Mehmet abi hani derlerya elden kalan 50 gün kalır diye o söz biraz doğru ama şuda var önemli olan yürür ve içinde yaşanır hale geldikten sonra gerisi yavaş yavaş yapılıyor hem sonraya yapacak uğraşacak işler kalsın yoksa can sıkıntısı olur,zaten sıfır bir arabada alsanız illaki içinde değişiklik ve eklemeler yapılacaktır,siz hiç dert etmeyin ertelenenler zaman içinde hallolur ;)

Yusufçuğum son rötüşler gerçekten güzel görünüyor.ellerine sağlık artık sorunsuz geziler,doğa ve yollar seni bekliyor. biliyorsun ben hala eşim ile yollardayım ( 2 ay oldu ) marmara,ege,akdeniz ve iç anadolyu keşif amaçlı gezmeye çalıştık ve epeycede bilgi sahibi olduk sayılır. (tarihi eser ve doğa güzellikleri ağrılıklı) sana ve bütün gezebilirlilere rehberlik edecek epeyce bilgi ve binlerce resim birikimimiz oldu. (10 bin civarında ) çekmiş olduğum resimler profosyonel olmasada gidip göreceklere,gezeceklere muhteşem bir görsel şölen niteliğinde.transporterin çıkamayacağı yerlere kadar siyyah seyyahı zorladım oda beni kırmadan,üzmeden çıktı. şimdilik kazasız belasız 4 bin km yol katetttik.çok çeşit insanlar ve aileler ile tanıştık.bir o kadarda ilginç hayret verici doğa harikalarına şahit olduk.
Dönerdönmez.( şubat ortası gibi evde olabiliriz ) KAMERAVANI ziyaret edeceğim bakalım son şekli nasıl olmuş resimlerden çok güzel birde eski bir usta olarak yakından kalite kontrolü yapmam lazım herhalde ;D Ahmete selam...

Çok teşekkürler Kemal abi bizde sabırsızlıkla yolunuzu gözlüyoruz Allah kazasız belasız hayırlı yolculuklar nasip eylesin kalın sağlıcakla.

Sayın Yusuf AYBEK,
Yeni üye lduğum için özel mesaj atamıyorum.
Ducato'nun kamper ruhsatı alması ile ilgili sorunu takip ettim ama sonucunu göremedim.
Burdan gördüğüm kadarıyla sorunu ahlletiniz gibi görünüyor. Umarım hallolmuştur.
Bu konudaki mesajların tamamını henüz okuyamadım malesef 73 sayfa olmuş. Bide resimleri göremiyorum.
Bu işin aşamalarını ve maliyetlerini görebileceğimiz bir yer varmı?
hani alabilsek bi Ducato, ne ile başlarız, nelere mal olu?
Örneğin bi ticarinin kamper a dönüşme ruhsat işlemleri ve arkasından sigorta ve vergi işleir nasıl oluyor, ne kadar artıyor?
Kolaylıklar diliyorum selamlar.
Kemal BENLİ, SİNOP
kemalbenli@otmail.com
NOT: Vodafone ve sabit hatlara ücretsiz arama yapabiliyorum, uygun bi zamanınızda sabit veya bi vodafone numarasından ben sizi aramak isterim, saygılar.

Kemal kardeş (Tornado57) merhaba aramıza hoş geldiniz,Ducato'nun ruhsatını aldım proje çizilip onaylandıktan sonra yapımına başladık ve ufak tefek eksiklerle tamamladık şükür ilerideki sayfalarda ruhsat kopyasınıda görebilirsiniz,yapım aşamasını yazdığımız bu başlık evet çok uzun oldu başlayıp sonuca ulaşmak çok zor oluyor ama keyifli bir paylaşım oldu emeği geçen tüm dostlara tekrar teşekkür ederim karavan bilgim hiç olmamasına rağmen yönlendirmelerle ben bu işi çözdüm umarım sizde istediğiniz karavana kavuşursunuz,sayfalardaki fotoğrafların bazıları görünmüyor ama bu yeni başladı sanırım pc'lerdeki güncelleme ile alakalı birşey her bilgisayarda bu sıkıntı olmuyor,maliyet kısmınıda bir ara yazdım ama belli bir yerden sonra ipin ucunu kaçırdım karavanı bitirmeye odaklandık bıraktık herşeyi ama birazını yazdım üzerine biraz daha eklemeyle tam maliyet çokar boş kafayla tekrar yazabilirim bir ara,
Benim arabanın içi ısıtma dahil camlar havalandırma proje muayene ruhsat mobilya aksesuarlar hepsi yaklaşık olarak 8-9 bin lira gibi oldu ama herşeyin en iyisi olsun istedim bu maliyet kişiye göre değişir tabi buna birde araba ekleyince fiyatı çıkar ortaya gerçi arabalarda model ve markaya göre değişiyor.
Benim vergi yarı yıl 324 lira sigorta 195 lira arabam 2004 vergiyi karavan olarak yaptırdık %50 düştü bunuda sadece axa sigorta yapıyor.

Sevgili Yusuf:
Abicim sakin ben amatorum filan deme artik alcak gonullulukolsun diye..MasALLAL gordugum kadariyla artik imalathane kurabilecek potansiyele ulasmissin kardesim.ALLAHguzel gunlerde kazasiz belasiz keyif le kullanma nasip etsin kardesim..Bir muddettir ayri kalmistim siteden yeni gordum resimlerini camper'inin.. Tekrar hayirli olmasi dileklerimle.saygilar

Zeki abi çok teşekkürler övgü dolu sözlerin için ama imlathane kurma işi bizi aşar işi ehline bırkmak lazım biz naçizane kendi arabamızı yaptık ama yakından bakasnız çokca hata göreceksiniz,umarım sizde en kısa zamanda arzu ettiğiniz karavana kavuşursunuz.

Yusuf şu mangallı ocaklı fotonu da bir yenilesen aracın ve ateşin ön planda olduğu güzel bir foto,pişen etiyle birlikte..hani yakın plan güveçin vardı öyle birşey,,neyse yeni sezonda koyarsın..Eline sağlık bu arada baya keyifli olmuş aracın..

Sevgili Bülent,
Millet karavanları bitirip tatile çıkacak, sen hala gitar çalıyorsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri