İzmir'de Hafta Sonları Off Road ve Keşif Etkinlikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet35yildiz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 142
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,604
Ynt: İzmir'de Hafta Sonları Off Road ve Keşif Etkinlikleri

[attachment=1][attachment=2]

IMAG0470

IMAG0471

Etiketler

Mehmet bey,
gezilere hertürlü katılırım.
benim gördüğüm kadarıyla İzmir gurubunda,
gezi duyuruları belli birkonu altından yapılmıyor.
genellikle gezilerden sonra haberimiz oluyor.
duyuru yeri netleştirilirse daha iyi haberleşiriz kanaatindeyim.
saygılar.

Supercose' Alıntı:
Selamlar ;

Bende İzmir'denim. İzmirde malesef bu tarz işlerin meraklısı bulunmuyor. Bende yandaş bulamıyorum.

Benim araç şu aralar biraz problemli, toparlamam için birkaç aya ihtiyacım var.

İzmirde güzel ve kalabalık bir grup kurmaya ihtiyacımız var ...

Döneceğim bu konuya :smiley:

İzmir'de Off Road yapan bir çok arkadaşımız var.

Merhaba Arkadaşlar ,

05 Haziran 2011 günü yapmış olduğumuz gezimizin ayrıntılarına;

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=75831.0 linkinden ulaşabilirsiniz.

İzmir'de Off - Road ve/veya keşif etkinliği düzenlemek isterseniz İzmir'de ki Gezenbilir Yöneticilerinden Serkan SAYGAN (pandipieri) ile temas kurabilirsiniz.

Herhangi bir etkinlik olursa İzmirde, bende katılmak isterim :smiley:

herkes katılmak istiyor ama kıvılcım yok.
Mehmet bey konuyu sen açtığına göre yap bi organizasyon artık.

yapalım yapalım da hep birlikte karar verelim Rüstem abi. gerçi ramazanda herkes gelmek ister mi bilmem ama; olmadı iftarı dağda yaparız ;D ;D olmaz mı.
madem kıvılcım bekliyor herkes o zaman hafta sonuna kadar önce rotayı belirleyelim,zaten gerisi gelir.
O zaman şöyle yapalım;
gelmek isteyenler hafta sonu için(pazar) güzergah-etap tavsiyesinde bulunsun,herkes fikrini söylesin çoğunluğun istediği yere gidelim ki daha çok kişi gelebilsin.

mehmet35yildiz' Alıntı:
gelmek isteyenler hafta sonu için(pazar) güzergah-etap tavsiyesinde bulunsun,herkes fikrini söylesin çoğunluğun istediği yere gidelim ki daha çok kişi gelebilsin.

Yapılmasına yapılsında havalar sıcak. Yollar toz toprak. Sonbahara doğru Serkan ile etkinlikler planlamaya başlamalısınız.
Malum ben Tabanway Off road yapıyorum ve 2011 - 2012 Doğa Yürüyüşleri ve Tırmanışlarımızın planlaması ile uğraşıyorum.

Mesela bu cumartesi gece 24:00'den sonra Balçova Termal otel arkasında ki orman yolunu kullanarak gece yürüyüşü yapacağız.
Beyoğlu Çeşmesi denen mevkide geceleyeceğiz.

Ertesi sabahta erken saatlerde güneş tam tepeye ulaşmadan Behzat Zirve yaparak Termal otele döneceğiz.
Bu parkurda sizlerin arabaları içinde güzel rotalar var lakin yağmur sebebi ile çok bozulmuş.

Bakınız;
[attachment=1]

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71721.20

P3266143

izmirde offroad yapilmadigi dogru degil dostlarim... sizler araclarinizi yeni edinip, foruma henuz tam olarak hakim olamadan bu yorum pek dogru olmuyor. Gecen yil otizmli cocuklar icin duzenlenen off-road etkinligi de dahil bir cok off-road yaptik... Yapilan bu gezileri de siteden duyuruyoruz, Ancak, off-road un dogasi geregi genelde yazin uyku konumunda oluruz. cunku hem Murat' in soyledigi gibi etraf toz toprak (malum bizler camura batmak icin cabaliyoruz) hem de havalar cok sicak ayrica hemen herkes haftasonlari is yogunlugunu atlatip biryerlere kaciyor (denize, yazliga) ... Sonbahar aylarinda tekrar etkinliklerimiz baslayacaktir, gelmek isteyen herkese kapilar sonuna kadar aciktir...

Rüstem Bey'in dediği gibi bu işler için kıvılcım da lazım. Bir önceki geziyi Levent Abi ve Serkan Hoca organize etmişlerdi. Birileri el atmadan olmuyor açıkçası. Gezi isteyen önayak olup bir organizasyon yaparsa, en azından ben şu gün şuraya şuraya gidiyorum, takılmak isteyen varsa gelsin derse bir şeyler çıkabilir ortaya. En nihayetinde tüm organizasyonların çıkış noktası bu.

Beraber deniz etkinliği yapabilir miyiz acaba,

Kısa mesafe (Seferihisar) gibi yerlere hem deniz hem mangal hem etrafında offroad içieren bir rota düzenleyebilsek çok güzel olurdu.

Karaburun tarafına da gidebiliriz oraları bilmiyorum ama kimselerin giremeyeceği koylara gidebiliriz. Deniz ve yemek de olacağından yolun uzun olmaması zaman kazandırabilir.

kimseden fikir çıkmadı, bakalım ne yapcaz yarın.olmadı iftara hazırlık yapıp biyerlerde mangalla açıcaz orucu ;)
sanırım ramazan boyunca zor olucak gezi yapmak..

ozcour' Alıntı:
Beraber deniz etkinliği yapabilir miyiz acaba,

Kısa mesafe (Seferihisar) gibi yerlere hem deniz hem mangal hem etrafında offroad içieren bir rota düzenleyebilsek çok güzel olurdu.

Karaburun tarafına da gidebiliriz oraları bilmiyorum ama kimselerin giremeyeceği koylara gidebiliriz. Deniz ve yemek de olacağından yolun uzun olmaması zaman kazandırabilir.
aslında fikir çok güzel, fakat ramazandayız.buyüzden oruçlu olunca da sıcak çok çarpar; yani deniz herkese uymayabilir.bu yüzden benim düşünşem en azından ramazan boyunca serin olabileceğini düşündüğümüz orman,yayla gibi geziler yapmalıyız.
ben kendi adıma söylüyorum bunları tabi,herkesin durum farklı olabilir.ama yarın bi gezi yada etkinlik olursa katılmak isterim.
ararsanız haberleşiriz. tel numaram 0507 7683000

saygılar..Mehmet Yıldız

Araç hala problemli, umarım kısa zamana biter ve aranıza donerınm....Lutfen beni bekleyın....

bizim memleket izmir kadar güzel olsa buradakileri durdurabilmek imkansız olurdu. biz bu bozkırlarda bile kendimizi daga taşa her hafta vuruyoruz. bu işin kolayınıda bulduk sizede anlatayım. güzergah kayseri offroad kulubü başkanı tarafından belirlenip üyelere mesaj atılıyor katılmak isteyende mesaja yanıt verip kaç kişi katılacagını beyan ediyor. gelmemek serbest ama nedense her seferinde herkes geliyor. demekki bizler gönüllü yoldan çıkanlardanız.,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR