En Güzel Seriesi Seçelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdal484 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 276
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,440
Ynt: En Güzel Seriesi Seçelim

burakuysal' Alıntı:
İki koltuğun arasında açılan kapak vardı arabanın içinden. Acaba dedim illa oradan mı müdahale gerekiyor dedim. Herhalde alttan da oluyor. Yağdanlıkla yağ basacağım. İlk iş yağdanlık almak.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aslında şanzıman tünelinin oraya aparat yapıp oradan kontrol ve dolum yapılabiliyor, böyle kitler satılıyor ebayde. Ben de tamircilerden nefret ettim kendim 90 numara yağ alıp kapağına hortumlu sızdırmaz bir dalga yapıp ondan doldurmayı düşünüyorum, direksiyon, diferansiyeller ve ana-arazi şanzımanı direk 90 numara yağ kullanıyor, hepsine ara ara koymak lazım. Hatta overdrive şanzıman da aynı yağı kullanıyor. Kesinlikle kullanılmasa bile ara ara bakmak ve koymak lazım.

Etiketler

Yeni heves bu akşam iftara gittik seriesle herkes konuşuyor ben susuyorum kulaklarda hala arabanın uğultusu var

Arabayla 520 km yol geldikten sonra gündüz yağını suyunu kontrol edeyim dedim. Sağına soluna altına üstüne baktım damla yağ kaçağı yok herhalde bitirdik yolda hepsini dedim kontrol ettim hiç eksilme yok

umut401' Alıntı:
http://www.aaroncake.net/rx-7/transfluid.htm

Burak baksana herif ne akıllıca sistem yapmış yağı pompalamak için. Ben de alayım da bir kompresör böyle doldurayım...

Umut baktım yarım lt lik yağ pompası 20 tl civarı. Uğraşmaya değmez
http://www.hirdavat.com/Madeni-Yagdanlik-Izeltas-Madeni-Yagdanlik-500-cc-.html

burakuysal' Alıntı:
Umut baktım yarım lt lik yağ pompası 20 tl civarı. Uğraşmaya değmez
http://www.hirdavat.com/Madeni-Yagdanlik-Izeltas-Madeni-Yagdanlik-500-cc-.html

Burak iyi güzel de bununla dolduramazsın. Yeri çok pis yeterli açıyı yakalamaz bu. Arabayı ters çevirip dökeceksen ayrı:smiley:))) Şaka maka tamircide seyrettiğimden biliyorum, uzun elastik birşeyle koymak gerekli.

Şanzıman yayına da bakayım bakalım ne cikacak. Benim araba da normalinin ne kadar oldugunu bilmediğim için baya bi direksiyon boşluğu varmış gibi geliyor bana ve direksiyon bazen hiç donmeyecekmis gibi sertlesiyor. Bunun çözümü nedir.

Serdar bey ses sıkıntısını hava filtresini değiştirdim ne kadar delik varsa kapattım güzel bir yalıtım yaptım şuan aracın sesi güzel ve eskisi gibi değil ama hava filtresi ses için çok fark etti hava filtresini komple değiştirdim
Sent from my RM-846_eu_turkey_227 using Tapatalk

sesezgin' Alıntı:
Şanzıman yayına da bakayım bakalım ne cikacak. Benim araba da normalinin ne kadar oldugunu bilmediğim için baya bi direksiyon boşluğu varmış gibi geliyor bana ve direksiyon bazen hiç donmeyecekmis gibi sertlesiyor. Bunun çözümü nedir.

Bende de vardı. Rot başları amortisörler değişince düzeldi.

burakuysal' Alıntı:
hee altın kaplarsan olur :D
Harcamalarını not ediyorsun umarım? 1 sene sonra bana maliyeti yazarsın hacım:smiley:)) Sonra da sakal bırakırım ben. Daha makaslara gireceksin, tenteye gireceksin, o yapma jantlar ve lastiklerin çok ağır geldiğini fark edeceksin veya araba bunu sana ettirecek, onları değişeceksin, bunu fark ettiğinde yamulan şanzımanı toplatacaksın, telsiz takacaksın, kriko alacaksın vs vs vs yapacaksın da yapacaksın:smiley:))) Satılmadıkça harcayacaksın iki ucu boklu değnek olacak:smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR