Ege ve Adalar Turu Başlıyor...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalgıç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,269
Ynt: Ege ve Adalar Turu Başlıyor...

Adaşımla beraber masayı da kurmuşsunuz,yarasın. Program yapmadan yola çıkmanız en güzeli,bunun adı tatil, onca yıl çalışmışsınız,şimdi sıra canınızın istediğini yapmakta. Hem yanlış hatırlamıyorsam ''bir yerlere varmak değil yolda olmak önemlidir'' gibi bir söz vardı tam hatırlayamadığım.

Kazasız belasız gönlünüzce güzel geçecek bir tatil diliyorum.

Selamlar, sevgiler''Güzel İzmir'den''.

Etiketler

İyi dileklerde bulunan tüm dostlara çoooook teşekkürler. On gündür Burhaniye karaağaç kasabası sahilindeyiz. Yerimiz çok güzel,denize sıfır konumdayız,10 m ilerimizde duşumuz ve içme suyumuz var.Tüm sahilde aydınlatma lambaları var,bizde bir tanesinin altına konduk,yani gecelerimizde aydınlık.Arkamız zeytinlik,denize en yakın zeytin ağacının gölgesindeyiz,arkamızda kafateryamız var.Velhasıl herşey çok güzel lakin.........Yağmur ve deli poyraz ile tutuştuğumuz inatlaşma tüm hızıyla devamda. Tüm türkiyedeki yağışlardan buralarıda nasibini alıyor.Yağmur ve poyraz bizi kovlamak için elinden geleni yapıyor,bizde cephesini savunan neferler gibi gitmemekte,güneşle buluşmayı gerçekleştiresiye kadar cepheyi terk etmemeye kararlıyız. Zaman zaman hava şartları bunaltasada inatla yaz güneşini bekliyoruz. Hatta beraber geldiğimiz bacanaklar yanımıza çadır kurup beraber tatil yapmayı planlamıştık.Ne yazık 2 gün önce havalar düzelince geliriz diyerek,deli poyraza ve yağmura saydırarak bursaya döndüler.Biz hala sahili savunmaya devamdayız.
2 yıldır tanışıp görüşmek istediğim Gömeç deki Sami Ünlü(Züğürt gezençi) arkadaşımızıda ziyaret ettik.Sağolsunlar türk misafirperverliğinin en güzel örneği ile bizi ağırladılar. Bizde evlerinde kırk yıllık dostumuzun evinde kadar rahat içindeydik.Eşi,gelini, oğlu ve 2 aylık torunları Tüm samimiyetleri ve sıcaklıkları ile karşıladılar.Sami kardeşimiz ile çok ortak noktamız olduğu içinde çabuk kaynaştık.Elinden her iş gelen becerili birisi olduğundan ısınmam dahada kolay oldu. Eeeeee araya 2 kadeh de rakı girince sohbetlere doyum olmadı.
Velhasıl dostlar bu çok güzel yerde mücadeleye devam ediyoruz .Savaşmayı sevenleri veya, ben deli poyraz ve yağmur ile barış imzalandık sonra kutlamaya katılırım diyen ,yolu buralardan geçen dostlarımızı bekleriz. Sevgi ve saygılarımla...

Abdi bey rüzgarla olan savaşta son durum nedir? Umarım rüzgar tadınızı kaçırmamıştır. Daha kuytu bir alan bulabilirsiniz gibi geliyor. İyi tatiller...

Yusuf'cuğum dileklerin için teşekkürler. Haşmet dostum, yağmur ile olan savaşı kazandık.Nihayet cepheyi terk etmek zorunda kaldı. Fakat şu ''deli poyraz'' yokmu bayağı inatlaşıyoruz.Bazen direnmekte yorulup duruyor.Ama bulunduğumuz yer edremit körfezinin güneyinde,tam poyraza karşı olduğundan savaşa devam etmek zorundayız. Bu keyfimizi kaçırmıyor değil zaman zaman.Fakat duruncada özlüyoruz aramaya başlıyoruz ''nerede bizim deli bugün görünmedi''diye.Eeeee denizciler neden DELİ lakabını takmışlar poyraza boşuna değil,ne zaman nasıl geleceği hiç belli olmuyor.Dün 2-3 saat durmuştu bizde eşimle denize girdik.Sudan çıkmamızla beraber başladı tozutmaya. Şuda varki faydasıda oluyor delinin,onun sayesinde sivriler rahatsız edemiyor,20 gündür bir kez bile terlemedik,geceleri desen öyle güzel bir uyku çekiyoruz ki sorma gitsin. Valla sözün kısası 20 gündür o bize,biz ona alıştık idare ediyoruz,çokta fazla keyfimizi kaçıramıyor.
Kısmet olursa biraz daha burada kalıp,ASOS tarafına geçmeyi,oradan da kıyıdan geyikliye kadar uzanmayı düşünüyoruz.Oradan belki Bozcada belkide Gökçe ada olacak.Gökçe'den sonra saroz ve tekirdağ tarafı var aklımızda. Ama daha öncede dediğim gibi,Keyfimizin Kahyası ne der, onu kestiremiyoruz işte. Son söz onun.
Fakat çalışmak zorunda olan veya başka nedenlerle gezemeyen tüm dostlarımız için sızlanmadan tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Sevgi ve saygılarımla...

dalgıç' Alıntı:
On gündür Burhaniye karaağaç kasabası sahilindeyiz. Yerimiz çok güzel,denize sıfır konumdayız,10 m ilerimizde duşumuz ve içme suyumuz var.Tüm sahilde aydınlatma lambaları var,bizde bir tanesinin altına konduk,yani gecelerimizde aydınlık.Arkamız zeytinlik,denize en yakın zeytin ağacının gölgesindeyiz,arkamızda kafateryamız var.

Karaağaç'ta kaldığınız yer kamping ise, adını verseniz de ilerde bir gün biz de oralarda keyif çatsak.

dalgıç' Alıntı:
Yusuf'cuğum dileklerin için teşekkürler. Haşmet dostum, yağmur ile olan savaşı kazandık.Nihayet cepheyi terk etmek zorunda kaldı. Fakat şu ''deli poyraz'' yokmu bayağı inatlaşıyoruz.Bazen direnmekte yorulup duruyor.Ama bulunduğumuz yer edremit körfezinin güneyinde,tam poyraza karşı olduğundan savaşa devam etmek zorundayız. Bu keyfimizi kaçırmıyor değil zaman zaman.Fakat duruncada özlüyoruz aramaya başlıyoruz ''nerede bizim deli bugün görünmedi''diye.Eeeee denizciler neden DELİ lakabını takmışlar poyraza boşuna değil,ne zaman nasıl geleceği hiç belli olmuyor.Dün 2-3 saat durmuştu bizde eşimle denize girdik.Sudan çıkmamızla beraber başladı tozutmaya. Şuda varki faydasıda oluyor delinin,onun sayesinde sivriler rahatsız edemiyor,20 gündür bir kez bile terlemedik,geceleri desen öyle güzel bir uyku çekiyoruz ki sorma gitsin. Valla sözün kısası 20 gündür o bize,biz ona alıştık idare ediyoruz,çokta fazla keyfimizi kaçıramıyor.
Kısmet olursa biraz daha burada kalıp,ASOS tarafına geçmeyi,oradan da kıyıdan geyikliye kadar uzanmayı düşünüyoruz.Oradan belki Bozcada belkide Gökçe ada olacak.Gökçe'den sonra saroz ve tekirdağ tarafı var aklımızda. Ama daha öncede dediğim gibi,Keyfimizin Kahyası ne der, onu kestiremiyoruz işte. Son söz onun.
Fakat çalışmak zorunda olan veya başka nedenlerle gezemeyen tüm dostlarımız için sızlanmadan tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Sevgi ve saygılarımla...

iyi tatiller abdi bey, siz yazmayı (kitap vs ) hiç düşündünüzmü? inanılmaz güzel bir üslubunuz var, inanın okumaya doyamıyorum, okurken ne olur bitmesin diyorum, sürüklüyor insanı alıp götürüyor anlatımınız muhteşem...

Celal kardeşim, İzmir istikametinden gelirken Gömeçi 3 km geçince KARAAĞAÇ kasabasına gelirsiniz,anayol üzerinde döner kavşak ve trafik lambaları var,o lambalardan sola ARTUR'a doğru döneceksiniz.Artur'a giden yolda 3-4 km sonra sağ tarafa dönerseniz sahile iniyorsunuz.Sahile döneceğiniz yerde sol taraf ta MY NİZAM diye büyük ve önü genişçe çimli cafe var. Burası halka açık bir yer,kamping değil.Fakat belediye güzel hizmet veriyor.Jandarma sıkı denetim altında tutuyor,yani güvenlik sorunu yok.
Sabiha hanım,ben yazarken karşımda bir dostum var onunla sohbet eder gibi yazıyorum.Bir nevi yazılı sohbet,öyle süsülü kelimeler ile yazma gayretim yok.Yazdıklarım ile dostları sıkmıyorsam ne mutlu bana. Bir ara TIR'cılık ile ilgili anılarımı yazmayı düşündüm,halada düşünüyorum,fakat bir başlayabilsem. şimdilik Dostlarla olan sohbetlerde kara mizah olarak anlatıp onları neşelendirmeğe çalışıyorum.Bizim TIR'cılık hikayeleri,askerlik gibi bitmez.Ama askerlik anıları gibi sıkmaz
Rahmetli Aziz Nesin'in ve Halikarnas balıkçısının tün kitaplarını okudum.Belkide onlardan etkilenmişimdir.Onların anlatımıda sanki sohbet eder kıvamında, yeni model kelimeler kullanmadan sade ve herkesin anlayabileceği kıvamdadır.Bende herkesin anlayabileceği ve konuşma anlatımında yazmağa gayret ediyorum. Artık insanların ciddi konular ile sıkıldığı bu devirde dostlarımızın yüzlerini biraz olsun gülümsetebilmek benim için mutluluk oluyor.
Beni yakından tanıyan dostlarım iyi bilirler.Ben hayatı elimden geldiğince basit yaşamaya,sadece o andan zevk almağa bakan biriyim.Elimdeki şeylerin sadece birer ARAÇ olduğunu düşünürüm.Onların markaları fiyatlarından ziyade benim işimi görmesine bakarım.Bir yerlere modern görünümlü pahalı şeyler yerine bir çomak sokarak işimi görürüm.
Oooooo bakın yine çenem düştü nerelere gittim. İnsan ihtiyarlayınca böyle çenesi düşüyor işte.
Dün bulunduğumuz yere çok sevdiğim dostlarım, Cem(Orsaalabanda) ve Haldun(Taiga) Eşleri ve çocukları ile geldiler. Sağolsunlar bizlere bol kahkahalı ve sıcak bir sohbet ortamı sundular.On işilik bir akşam sofrasında mangal ve rakı eşliğinde tadı damağımızda,sohbetleri kulaklarımızda ve anılarımızda kalacak mutluluk yaşattılar.Haldunlar ile daha önceden ailece tanışıp sık görüşüyorduk,Cem'in eşi ve dünya tatlısı su perisi kızını ilk kez gördük.Fakat inanın yılların dostluğu varmış gibi oldu.Kimse çekingenlik sıkılganlık göstermedi.Haldun'lar gece bizim karşımıza düşen güre'deki SSK kampına döndüler. Cemler yeni araçları ile yanıbaşımızda gecelediler.Sabah çaylarımızı beraber içtik ve sanki ailemizden birilerini uğurlar gibi onları güneye doğru olan yolculuklarına uğurladık. Tabi arkalarından, '' yahu ne güzeldi beraber olmak,keşke biraz kalsalardı diyerek.Ama onlarda gitmekte haklı idi,sayılı günleri olan tatilleri ve o sayılı günlere sığdıracak uzun yolları vardı.Umarım tüm gezileri neşe mutluluk içinde geçer dostlarımızın.
Bu araya sevgili Haldun'un affına sığınarak bir fıkra ile sohbetin yönünü anlatmaya çalışayım.Bilenler çoktur ama bilmeyenler için olsun affınızla...

İki alman bir barda bira içerler ve fazla konuşmadan sadece etrafı seyrederlerken,Hans diğerine '' yahu biz bira içerken hiç sobhet etmiyoruz,şu türkler rakı içiyorlar ama hiçte susmuyorlar ne buluyorlar bu kadar konuşacak hayret ediyorum'' der. Diğeride o zaman bizde yarın akşam rakı içelim anlarız der.
Ertesi akşam söylerler bir şişe rakı başlar içmeğe,1. hadehte birşey yoktur,2. kadehte yine birbirlerine bakarlar,3. kadehi doluran hans diğerine ''Eeeee dostum ne olacak bu almanyanın hali der.
Sonuçta ise garsonun '' beyler saat 3 oldu kapatıyoruz'' uyarısı ile kibarca kovulurlar,ama eve kadar ve evin önünde bir saat süren almanyanın hali tartışılır.
Bunu neden anlattım oraya gelelim.Sevgili Haldunun araba kullanacağı için içmemesine karşın,Türkiye tartışması ile bizi 2 kadehte çakır etmesini sabah bile hatırlayıp gülüşmelere devam ettik.Oda olacağı bildiği için,ayrıldıkdan 15 dakika sonra telefon edip,beni çekiştirip durmayın kulaklarımın çınlamasından araba kullanamıyorum diye bizi uyardı.
Her iki aileyede bizi mutlu ettikleri için huzurunuzda teşekkür ederim. İyiki böyle dostlarımız var. Böyle dostlar edinmemize neden olan GEZENBİLİR'e ve tüm dostlarımızada sabahtan başlayan deli poyrazın yarattığı dalgaların sesleri arasından selam olsun. Sevgi ve saygılarımla.........

Bir kaç kare...

DSCN0054k

DSCN0072k

DSCN0006k

Ne yudumladığınız anosona meze yaptığınız sohbetinizde kem gözümüz var, ne yıldızların altındaki keyfinizde. Herşey gönlünüzce olsun dostlar. Daha uzuuuun yıllar ve uzuuun kilometreler nice mutlu birliktelikler diliyorum. Yüreklerinizdeki sevgi şu satırlara kadar uzandı. Uzaklarda da olsanız iyi ki varsınız ve iyi ki anı yaşıyorsunuz. Sevgiyle...

Sevgili HİÇ, sen elde olmayan teknik kesintilerle yollarda ve sahillerde olamasanda yokluğunu hissettirmemeye çalışıyoruz martılara ve polislere. Anason kokusu olan yerde HİÇ seni anmadan olurmu? Kalkan kadehlerimiz senin ve tüm dostların adına oluyor. Sevgi ve saygılarımla....

Eyvallah! Güzel insanların yüreklerindeki bilinmez değildir zaten. Sağolasın ve de gönlünce keyifli anlar...

dalgıç' Alıntı:
Celal kardeşim, İzmir istikametinden gelirken Gömeçi 3 km geçince KARAAĞAÇ kasabasına gelirsiniz,anayol üzerinde döner kavşak ve trafik lambaları var,o lambalardan sola ARTUR'a doğru döneceksiniz.Artur'a giden yolda 3-4 km sonra sağ tarafa dönerseniz sahile iniyorsunuz.Sahile döneceğiniz yerde sol taraf ta MY NİZAM diye büyük ve önü genişçe çimli cafe var. Burası halka açık bir yer,kamping değil.Fakat belediye güzel hizmet veriyor.Jandarma sıkı denetim altında tutuyor,yani güvenlik sorunu yok.
Bugün, Akçay dönüşü uğradım Karaağaç'a. Pelitköy, Karaağaç arasını sahilden geçtim, manzara çok güzeldi. Sizin keyfettiğiniz :smiley: sahili, zeytinağaçlarını da buldum. Gerçekten çok güzel yerler, ancak bugün Gömeç'in pazarı nedeniyle herhalde, yoğunluk çok fazlaydı.
Oradan dönüşte de Ayvalık Şeytansofrasında günü batırdık.
Yolu düşenlere kesin tavsiyem, zamanınız uyarsa, şeytan sofrasında kahvaltı yapın.

Grnt2336

Grnt2337

Ayvalk kahvalt Grnt2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR