Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,844
Ynt: Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

yanlışınız olmasın, orjinal ön panjur 30 lira falan olması lazım, sinyal kolları vfalan 50 şer lira gibi birşet. bagajada paspasa gerek olmaz zaten defender bu.

Etiketler

İnşallah yanlışım vardır. Genel bir arama yaptım yedek parça sitesindeki fiyatlar dediğim gibi idi ama bunlar yeni modellerin fiyatıdır belki. Paspas 2007 sonrası içinmiş ama fiyatı 851+kdv :smiley:

unlztrk' Alıntı:
İnşallah yanlışım vardır. Genel bir arama yaptım yedek parça sitesindeki fiyatlar dediğim gibi idi ama bunlar yeni modellerin fiyatıdır belki. Paspas 2007 sonrası içinmiş ama fiyatı 851+kdv :smiley:
2007 sonrası def'te zaten 150 bin lira. Boşvrin paspası, kayalar yada başka bir satıcının sitesinden bakın fiyatlara, lada kadar olmasada onunda parçası ucuz .

unlztrk' Alıntı:

2007 sonrası zaten elektronik artık. Benim ilk Defender ım 90 şu an kullandığım 87 model. akslar 85tl idi en son. "oha" dedirten fiyatlar dikkat ederseniz genellikle aksesuarlardır. Yoksa kendi orjinal parça fiyatları yerlerde....

Defender parcasi ucuz abi . 1500 ne panjuru aliyoruz oyle en fazla 30-40 liradir . Pahali olan ürünler torpido parcalari ve tavan dosemeleri . Gerisi tofas parasina ve bircok yerde var

ibrahim IPEK

suyabatmaz' Alıntı:
Merhaba Haluk Bey,

Defender'ların ikinci el piyasası tespitleriniz doğrudur. Bir Defender satın alacağınız veya satacağınız zaman; çeşitli fıkralarda rol almanız gereklidir. Bu, bu işin olmazsa olmazıdır :D

Artık Ankara'dan Defender'ların, ihale yolu ile: sadece hurda statüsünde satılması - kesin olarak trafiğe kayıt ettirilememesi başta olarak, çeşitli sebeplerden son dönemde fiyatlar artmış bence. Yanılıyor olabilirim ama böyle düşünüyorum.

Tavsiyem: acele etmeyin. İkinci el ilanları takip edin. Bir süre sonra: satılık araçlar ve fiyatları konusunda deneyim sahibi olursunuz. Fiyat = Defender oranı konusunda bu deneyim çok işinize yarar. Series'ler hakikaten güzel makinalardır. Özellikle kısa şase (88 inch) olanlar; muhteşemdir. Tabi beğeniler; kişilere göre farklılık gösterebilir.

Barış abi bizim Defe 5 bin daha zam yaptım şimdi :D

Selam Gökmen,

Sahibindende Defender ilanlarını inceledim; uygun fiyatlı olan araçların yapılacak çok işi var, toplanmış-senin Defender durumunda olanlar ise biraz pahalı.

Esas ben pişman oldum şimdi; güzelim Defender'ı sana sattığıma :D ( Espiridir. Kazasız-belasız kullan. Çok da güzel bir duruma getirdin aracı, tekrar Maşallah )
Beni de yine bir Defender kaşıntısı tuttu bu aralar, ilanları inceliyorum. Adana'da bir 2.5 düz dizel ilanı çıktı 14bin. çok sade, araç boyasına kadar orjinal, vinçli. Gece 23 gibi görmüştüm ilanı, ertesi gün arayacaktım; sabah ilan kaldırılmış. Anında gitti.

suyabatmaz' Alıntı:
Selam Gökmen,

Sahibindende Defender ilanlarını inceledim; uygun fiyatlı olan araçların yapılacak çok işi var, toplanmış-senin Defender durumunda olanlar ise biraz pahalı.

Esas ben pişman oldum şimdi; güzelim Defender'ı sana sattığıma :D ( Espiridir. Kazasız-belasız kullan. Çok da güzel bir duruma getirdin aracı, tekrar Maşallah )
Beni de yine bir Defender kaşıntısı tuttu bu aralar, ilanları inceliyorum. Adana'da bir 2.5 düz dizel ilanı çıktı 14bin. çok sade, araç boyasına kadar orjinal, vinçli. Gece 23 gibi görmüştüm ilanı, ertesi gün arayacaktım; sabah ilan kaldırılmış. Anında gitti.

Sen söylesene bana bakalım o araç adam olurdu keşke erken haberim olsaydı .
Bizim DUZ DEF in son halini görsen tam olması gereken kıvama geldi şimdi bir ara buluşalım mutlaka .

Zor dostum zor bu işler,misal bundan birkaç ay önce marş basmıyordu baktım kömürdenmiş değiştirdim el atmışken bobini de yeniledim düzeldi birkaç hafta önce marş motoru bu sefer dişlisi sıyırdı, Iğdırda uygun dişli bulamadık saolsun elektrirkçi bi tane tofaş dişlisinin içini söküp çıkanla birleştirdi birşeyler uydurdu, beni bir hafta götürdü sonra hop yine sıyırdı neyse ki bu sefer ankaradan aldığım Bosch tipi Zen marka dişli elimdeydi, (2.5 benzinli için orijinal Bosh bulunmuyor enterasandır) yan sanayi olan bu zeni taktık o da iki hafta gitti şimdi yine vuruntu sesleri geliyor bana diyorki haberin olsun yakında sıyıracağım bende, artık çare yok mecbur sıfır marş motoru takacağım, insan bazen keşke en başından yenileseydim bir marş motoru kadar masraf yaptım zaten neredeyse ama olsun deneyimdir şemsiye açılmaz der geçeriz, marş motoru sökmesini öğrendim bu arada tek artısı bu oldu ;D , bu hafta içi hayırlısıyla sıfır bir bosh marş motoru takacağım hayalpereste.

Defender öyle bir araba ki hatasız olmayı kabul edemez, her şeyini yaptırırsınız tam oh istedğim gibi oldu dersiniz 5 dak sonra bakmışsınız apayrı hiç hesapta olmayan başka bir yerden ses çıkarmaya başlamıştır. hoppalaa... bizim arabalar hatasız olunca dayanamıyor mavi ekran veriyor tabiri caizse o yüzden hiç bitmez yapılacaklar.
sürer gider..

Arayışınızda kolaylıklar dilerim Haluk bey 2.5 benzinli kullanıcısıyım performans açısından düz dizelden arazide çok farkı olmadığını söyleyebilirm, artısı asfaltta daha atak ve çook daha sessiz ve insani muhabbet edebiliyorsunuz aracın içinde, eksisi su geçişleri sıkıntı ve karbüratörlü araç olması ama o daha iyi bu daha iyi diyemem tabiki de yılların bitmeyen polemiğidir düz dizelmi benzinlimi tartışması, imkanınız olursa bir benzinli/lpg ye de binin derim sadece.

Saygılar
Alkım.

İlk göz ağrım benzinli idi ve çok memnunduk benim tek derdim su dan geçemiyordum o yüzden tdi à terfi ettik.

Yoksa düz dizel. benzin. Tdi ya da V8 fark etmez. Defender da motor teferruat :D

voyvoda4' Alıntı:
..., marş motoru sökmesini öğrendim bu arada tek artısı bu oldu ;D , bu hafta içi hayırlısıyla sıfır bir bosh marş motoru takacağım hayalpereste.
...

Bu lafınızın üzerine aşağıdaki resim gedi aklıma.

d7e905382ad9368cda6daa245c0e3c46.jpg

Land Rover; 65 yıldır sahiplerini gururla tamirciye dönüştürmekte...

eFinity' Alıntı:
Bu lafınızın üzerine aşağıdaki resim gedi aklıma.

d7e905382ad9368cda6daa245c0e3c46.jpg

Land Rover; 65 yıldır sahiplerini gururla tamirciye dönüştürmekte...

Çok iyi yaaaa :D :D :D

Arkadaşla bakıyorduk foruma ikimizde koptuk bu resmi görünce

:smiley:))))

Merhaba,

Bugün aşağıdaki linkte satışı yapılan aracı görmeye gittim. Kararım almamak yönünde oldu.
Aracın kritiğini buradan yapmak doğru gelmedi. Düşünen, gitmeden önce bana ÖM atarsa naçizane yorumlarımı aktarırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-1989-defender-110-dizel-5-kapi-cok-iyi-durumda-208554169/detay

Hayırlısı diyelim zaten sanırsam araçta ilandan kalkmış, bakmaya devam :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR