Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,869

Etiketler

Ynt: Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

Haluk bey selamlar, ozelmesaj atamiyorum comezlik nedeni ile eposta adresi verirseniz veyahut siz yazabilirmisiniz siyah def'in durumunu.

Saygilar

Bir süre aradan sonra tekrar merhaba. Evi taşıdık vs. derken bizim bütçe bayağı bir kuşa döndü ;D Artık ona göre bir şeyler bakıyoruz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-hastasina-degisensiz-orjinal-ingiliz-land-rover-defender-213435580/detay/

Linkteki araç dikkatimi çekti. Maalesef mesafe nedeniyle (ben İstanbul'dayım araç Diyarbakır'da) ha deyince kalkıp gidip bakmak mümkün değil. Bu nedenle araçla ilgili fikirlerinizi almak istedim (özellikle varsa o civarlardan olup bakan arkadaşlardan). Yorumlarımızı buradan veya özel mesajdan paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar

Bir süre aradan sonra tekrar merhaba. Evi taşıdık vs. derken bizim bütçe bayağı bir kuşa döndü ;D Artık ona göre bir şeyler bakıyoruz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-hastasina-degisensiz-orjinal-ingiliz-land-rover-defender-213435580/detay/

Linkteki araç dikkatimi çekti. Maalesef mesafe nedeniyle (ben İstanbul'dayım araç Diyarbakır'da) ha deyince kalkıp gidip bakmak mümkün değil. Bu nedenle araçla ilgili fikirlerinizi almak istedim (özellikle varsa o civarlardan olup bakan arkadaşlardan). Yorumlarımızı buradan ve özel mesajdan paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar

Haluk Tümer' Alıntı:

Linkteki araç dikkatimi çekti. Maalesef mesafe nedeniyle (ben İstanbul'dayım araç Diyarbakır'da) ha deyince kalkıp gidip bakmak mümkün değil. Bu nedenle araçla ilgili fikirlerinizi almak istedim (özellikle varsa o civarlardan olup bakan arkadaşlardan). Yorumlarımızı buradan ve özel mesajdan paylaşırsanız sevinirim.

Ö.m atayım haluk bey

Aracı biliyorum. fakpolat@hotmail.com mesaj atarsanız detaylı bilgi verebilirim. selamlar

Genel bir konudan özele geçiş... hmmm... dedirtiyor... demek ki alınmaz bu araç...

Ne zaman

Detaylı bilgi telefonda
Gerisi için arayın
Foto da göründüğü gibidir
Vb

Cümleler görsem uzaklaşırım...

mrdnmz' Alıntı:
Genel bir konudan özele geçiş... hmmm... dedirtiyor... demek ki alınmaz bu araç...

Ne zaman

Detaylı bilgi telefonda
Gerisi için arayın
Foto da göründüğü gibidir
Vb

Cümleler görsem uzaklaşırım...
Tecrübe konuşuyor. Kulağımıza küpe olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cümleten iyi forumlar
Henüz defender sahibi değilim, bilmiyorum bu gidişle belki de hiç olamayacağım :smiley: ama siz değerli üstadların paylaşımlarını okuyarak az çok fikir sahibi oluyor insan, yolda görsem diyorum yanımdakine bak bu safari tavan :smiley:, yakında sitede arızalara önerilen çözümleri de detaylı bir inceleme ile paylaşmayı düşünüyorum, sizin yanınızda haddimize değil :smiley: ama işte idare edin.

forumda "ucuz defender kriterleri" konusu da benim, o konuyu açtıktan sonra şunu anladım ki yanlış hatırlamıyorsam %70-75 i halen piyasada olan bir araç var illa bineceğim deniliyorsa araç çok.

Bu arada sitenin yeni formatı çok güzel, eskisinden çok daha hızlı, önceden telden (tapatalk) girmek daha hızlı idi, şimdi bilgisayardan da gayet hızlı giriliyor. yalnız şu resimleri felan bi çözseniz sayın yönetici arkadaşlar. resimler paylaşılmış biz artık göremiyoruz, hele şu "Defender Camper Projem" başlıklı konunun resimlerini görememek insanı çıldırtıyor :smiley:

-kaportası hamur topağı gibi duran araç, (bizim sivasta tekkeşin tavasına benzemiş derler :smiley: )
-kapı çizgilerinin aracın bütününe olan hizalamasında anormal bozukluklar olan araç,
-araçtan çok memnun olanların sattığı araç,
-telefonla özel bilgi verileceği söylenen araçlardan uzak durmak gerekir diye düşünüyorum.

dediğim gibi defenderim yok hatta hiç aracım yok, 20 yıl önce anadol sürmüşlüğüm var, ehliyet kursunda her frene asılışımda hocam cama her yapışmasında alışacağız abi alışacağız abi diyodu :smiley: hani futbol konuşursunuz Alex dersiniz konu baştan başlar ya :smiley: defenderde işte öyle, benim gibi uzun ve sıkıcı yazıları zorla (zornan :smiley: ) okutturur işte böyle size
Sağlıcakla kalınız

defender aşktır başka açıklaması yoktur kısaca

çok konforlu olsun derseniz müthiş paralar harcamak lazım bir mercedes g kadar konforluda olabilir bütçe ile doğru orantılı

her türlü a noktasından b noktasına varmak ise amaç bunu canla başla gerçekleştirir

piyasada ki araçların çoğu konfor modeli değildir yurt dışında worker denilen basit ama iş görecek aksesuar fakiri araçlardır. bunları konfor modeline çevirmek çok sıkıntılıdır ama imkansız değildir

günlükte kullanılır yeterki günlük kullanım için sizi rahatlatacak eklentilerin yapılabilmesi

bu iş sevgiyle başlar aşka dönüşür ve uzun süreler devam eder

Defender yaşam tarzınızı yansıtan ve belki de tamamlayan bir "aile üyesidir."

Diğer araçlardan farklıdır doğru. Farkları da kişiye göre değişir. Kimini Kliması yoktur zorlar, bir başkasında klima aklına bile getirmez... gibi...

Uploadfromtaptalk1439793560864

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR