Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,873
aktifliği kalan nadir konularımızdan :smiley:
Haluk bey çalışma güzel kesinlikle paylaşım için teşekkürler
ben size bir de çatışmadan bahsedeyim :smiley:
insanın heyecanı 2015 model, bütçesi ise 1970 model olursa buna çatışma denir :smiley:
saygılar

Son düzenleme:

Etiketler
İlk mesajı 21 Aralık 2014'te yazmışım. Tam iki sene sonra, 28.12.2016'da almak nasip oldu. 1987 model, 110'luk, 5 kapı, atmosferik (nam-ı diğer düz) dizel. İnşallah ailecek iyi günlerde, kazasız-belasız-dertsiz-tasasız kullanmak nasip olur. Alma niyeti olan herkesin bir an önce gönlündeki araca sahip olmasını dilerim.

Bu arada, bizim Halkalı/ Atakent civarında bir iki Defender görüyorum dolaşan. Forumdalar ise bu arkadaşlar; tanışmak, fikirlerinden faydalanmak isterim.

Usta olarak muhtemelen Bahçeşehir'deki Ayhan Usta'ya (tanıştım) götüreceğim aracı. Sefaköy'deki Roy Usta da (henüz tanışmadım) tavsiye edildi.

Eski sahibi frenlere (el freni dahil) bir baktırmamı tavsiye etti. Onun dışında bir de lastik ihtiyacımız var.

Ekstra olarak, hidrolik direksiyon ve şnorkel var. Trafik sigortası vb. derken bayağı bir para harcadık. En az bir sene donanıma para yok :smiley:)
Umarım pahalı bir arıza ile karşılaşmayız.

İlk mesajı 21 Aralık 2014'te yazmışım. Tam iki sene sonra, 28.12.2016'da almak nasip oldu. 1987 model, 110'luk, 5 kapı, atmosferik (nam-ı diğer düz) dizel. İnşallah ailecek iyi günlerde, kazasız-belasız-dertsiz-tasasız kullanmak nasip olur. Alma niyeti olan herkesin bir an önce gönlündeki araca sahip olmasını dilerim.

Bu arada, bizim Halkalı/ Atakent civarında bir iki Defender görüyorum dolaşan. Forumdalar ise bu arkadaşlar; tanışmak, fikirlerinden faydalanmak isterim.

Usta olarak muhtemelen Bahçeşehir'deki Ayhan Usta'ya (tanıştım) götüreceğim aracı. Sefaköy'deki Roy Usta da (henüz tanışmadım) tavsiye edildi.

Eski sahibi frenlere (el freni dahil) bir baktırmamı tavsiye etti. Onun dışında bir de lastik ihtiyacımız var.

Ekstra olarak, hidrolik direksiyon ve şnorkel var. Trafik sigortası vb. derken bayağı bir para harcadık. En az bir sene donanıma para yok :smiley:)
Umarım pahalı bir arıza ile karşılaşmayız.
Hayırlı Uğurlu olsun Haluk Bey,

Bende 7 ay beklemiştim :smiley: Defender bir hayat tarzı bir ruh evin bir bireyi oluyor.İlginç bir şekilde arabaya bağlanıyorsunuz.
günlük kullanımda düz dizel biraz zordur ama keyif almaya bakın bütçeyi toparladıkca puma motor tavsiye ederim.
Bizim Ustamızda Ayhan Usta , çok iyi başarılı bir ustadır biz çok memnunuz.
Herhangi bir sorunuz aklınıza takılan bir konu olursa elimden geldiği kadar her zaman yardım edebilirim.
bende beylikdüzünde oturuyorum aracımı haftanın 3-4 günü kullanıyorum.

Buyrun resimleri :smiley:
Satan kişi plaka değişikliği olmasını istediğinden, yeni plaka çıkaracağım. O nedenle şimdilik plakasını kapatıp paylaşıyorum.

IMG 6702

IMG 6719

Hayırlı Uğurlu olsun Haluk Bey,

Bende 7 ay beklemiştim :smiley: Defender bir hayat tarzı bir ruh evin bir bireyi oluyor.İlginç bir şekilde arabaya bağlanıyorsunuz.
günlük kullanımda düz dizel biraz zordur ama keyif almaya bakın bütçeyi toparladıkca puma motor tavsiye ederim.
Bizim Ustamızda Ayhan Usta , çok iyi başarılı bir ustadır biz çok memnunuz.
Herhangi bir sorunuz aklınıza takılan bir konu olursa elimden geldiği kadar her zaman yardım edebilirim.
bende beylikdüzünde oturuyorum aracımı haftanın 3-4 günü kullanıyorum.
Çok teşekkürler. Benim de işyerim Bahçeşehir'e çok yakın. Müsait bir zamanınızda tanışmak isterim. Değerli tecrübelerinizden faydalanırım.

Hayırlı olsun Haluk bey. Hatırlıyorum ilk yazdığınız zamanları sanırım. Ben de o sıralarda almıştım. Çok sevindim. Kazasız belasız inşallah. En yakın zamanda kendinize bir başlık açıp fotoğraf atmanızı isteriz :smiley:

Teşekkürler, Siz oldukça tecrübe edinmişsinizdir bu zaman zarfında. Kayalar'dan cam açma kolu sipariş ettim bugün 1 adet. Onu takarken foto çekeyim de bol bol alem tadilat görsün :smiley:

Yeri gelmişken, aracın üzerinde 16x6,5 sac cant var (üzerindeki yazıyı resimde görebilirsiniz). Bu jant ile hangi ebatta lastik kullanabilirim?
Çok tavsiye edilen 235/80 R16 mümkün mü? Tubeless lastik takılabilir mi?

IMG 6701

Çok teşekkürler. Benim de işyerim Bahçeşehir'e çok yakın. Müsait bir zamanınızda tanışmak isterim. Değerli tecrübelerinizden faydalanırım.
Haluk Bey,
Sanırım ben bu aracı tanıyorum, anadolu yakasından mı aldınız aracı ? sahibi sanırım grafiker bir arkadaştı fikirtepede bir matbaacı ?
Sorması Ayıptır kaç paraya aldınız aracı ?

Evet, sanırım aynı araçtan bahsediyoruz. Sahibinden'de verdiği fiyatı biliyorsunuzdur. Onun üzerinden ufak bir indirimle anlaştık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

23500 TL ye ilandaydı. Ben de düşünmüştüm. 20 000 e alınır mı diye. Size nasipmiş. Allah bela kaza vermesin. Güle güle kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR