Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,869
Ynt: Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

İbrahim Bey,

teşekkür ederim bilgi için. Ekibe bir kaç kişi daha kazandırmayı hızlandıracak bir uygulama olurdu defender'ı deneyebiliyor olmak. Siteden yazanlardan yola çıkarak bir araz aracından ziyade bir iş makinesi olduğu yönünde. O nedenle ben rotamı discovery'e kaydırmış durumdayım. Ama Defender görünce hala çok istediğimi fark ediyorum.

Haluk Bey,

bu araçlar kolay bozulan/kırılan araçlar değil. Bizim gibi acemilerin bunlara zarar verme şansı da zayıf. Site genelinde de çok fazla defender kullanıcısı var. Araçlar tamamen kişiselleştirilmiş ve kişiye özel araçlar. Belki bu şekilde bir talep olmadığı için bu işin arzı da ortaya çıkmamıştır. Yani bizim gibiler bu talebi oluşturursa bu işin arzı da olacaktır. Zira ortalama 30.000 TL olan bir aracı 1 Haftalığına 500-1000 TL gibi bir rakama kiralamanın ticari olarak da mantıklı olacağını düşünüyorum. Tekne sahipleri bile kendileri için çok özel olan teknelerini mantıklı teklifler olduğunda kiralıyorlar. Kaldı ki ben 2014 Model Jeep GC yi günlüğü 250 TL den kiralayabiliyorken (yaklaşık 100 Bin Euuro luk bir araç) defenderı kiralayamıyor olmayı sadece arz/talep dengesine bağlıyorum.

Etiketler

rampadacore' Alıntı:
İbrahim Bey,

teşekkür ederim bilgi için. Ekibe bir kaç kişi daha kazandırmayı hızlandıracak bir uygulama olurdu defender'ı deneyebiliyor olmak. Siteden yazanlardan yola çıkarak bir araz aracından ziyade bir iş makinesi olduğu yönünde. O nedenle ben rotamı discovery'e kaydırmış durumdayım. Ama Defender görünce hala çok istediğimi fark ediyorum.

Haluk Bey,

bu araçlar kolay bozulan/kırılan araçlar değil. Bizim gibi acemilerin bunlara zarar verme şansı da zayıf. Site genelinde de çok fazla defender kullanıcısı var. Araçlar tamamen kişiselleştirilmiş ve kişiye özel araçlar. Belki bu şekilde bir talep olmadığı için bu işin arzı da ortaya çıkmamıştır. Yani bizim gibiler bu talebi oluşturursa bu işin arzı da olacaktır. Zira ortalama 30.000 TL olan bir aracı 1 Haftalığına 500-1000 TL gibi bir rakama kiralamanın ticari olarak da mantıklı olacağını düşünüyorum. Tekne sahipleri bile kendileri için çok özel olan teknelerini mantıklı teklifler olduğunda kiralıyorlar. Kaldı ki ben 2014 Model Jeep GC yi günlüğü 250 TL den kiralayabiliyorken (yaklaşık 100 Bin Euuro luk bir araç) defenderı kiralayamıyor olmayı sadece arz/talep dengesine bağlıyorum.

Maddi değil tamamı ile duygusal bağ kurulan bir araç kiraya ancak yazlık bölgelerde bula bilirsiniz bu aracı onuda şimdiden rezervasyon yaparak anca ayarlarsınız yurt dışından gelenler sezonluk kira bedeli ödüyor genelde araçlar boş kalmıyor yada saferi için firmalar tutuyor .

Bizden (DEFENDER kullanıcısı) araçlarımızı kiraya veren çok zor bulursunuz. Çünkü çok emek verdiğimiz sürekli düşündüğümüz garip bir bağ kurduğumuz bir durum var ama gerçekten ismi konulamıyor bu yüzdende hepsi birbirinden farklı özellikte isimleri aynı olsa da . Not : ben CAMEL araçları , bir iki askeri araç ve şuan da gelerilerde satılan 0 km ler dışında aynı defender a raslamadım .

Defender saglam arabadir. Ama acemi insanin elinde gercekten naziktir. Ben aldigim ilk gun diferansiyeli kırdım mesela ve hicmi hic zorlamadan araziye girmeden. Ve su bir gercek kimse kiralik araca kendi arabasi gibi davranmaz . Mesela benim arabamin vitesi ile arkadaslarin arabasinin vitesleri ayni model olmasina ragmen farkli 1 ve 3 ben rahatca gecirirken kardesim geciremiyor. Direksiyon turu farkli debriyaji farkli . Standart kiralik araclar gibi degil bu araclar ...

ibrahim IPEK

Arabayi aldiginiz da etrafinizdan cok duyacaksiniz . ``Arabayi verde köye gidip geleyim bu bizim köyde ne gider . Yaylaya ne guzel cikar verde bi 15 gun gezip geleyim . `` inannin o anda akliniza geleceklere sizde sasiracaksiniz ;-) tabi defenderinizi gercekten severseniz o laf sizi deli etmeye yetecek ... ister buyrun biz gezdirelim isterseniz antalyada turlara katilin ... gerçi sahip olmakla gunluk gezip tozmak arasindada daglar kadar fark var .surekli Altinda yag kacagini gormek her ustanin arabaya bakmama cabasi . Bakan ustalarin sizi duduklemeye calismasi . Surekli aksesuar pesinde kosup habure para harcamaniz . Ilgi gosterip uzerine titredikce gene eksiklerinin bitmemesi . Esinizin arabadan sogumasi . Babanizin sat sunu adam akilli araba alda bin demesi . Annenizin arabaya binerken iskence cekmesi

ibrahim IPEK

rampadacore' Alıntı:
.

Haluk Bey,

bu araçlar kolay bozulan/kırılan araçlar değil. Bizim gibi acemilerin bunlara zarar verme şansı da zayıf.

Ben bu kısma karışmıyorum. Land Rover basit bir araba değil. Hani at sahibine göre Kişner derler ya. Land Rover de Öyledir.
25-30 yaşındaki Araçların ne zaman neresinin bozulacağı hiç belli olmaz. Bu araçtan anlamaya. Acemi bu arızayı tespit edemediği için daha büyük masraflara yol açabilir.
Land Rover da Türkiye'de en iyi ustalardan biri Hüseyin ustadır. 25000 tl alınmış 200 Tdi Landrover a Hüseyin ustada 30.000 tl daha Harcandı. Yani araç 10 numara ama bu hafta ve geçen hafta yine Hüseyin ustaya gitti. Usta kötü olduğu için değil. Be zaman neresinin bozulacağı belli olmaz.
Biraz mekanikten anlayan eli alet tutan arkadaşlar bu Aracın doktoru gibi olmuşlardır. Yolda bozulduğu zaman altına yatar araçlarını tamir ederler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araziye giren her araç arızaya açıktır bunu unutmayın. Defender her türlü yürür. ama ormanın içinde elinizde aks mili parçacı kapanmadan yetişeyim diye koşturunca iş daha farklı olur. :D Başka bir araçta bunu kolay kolay yapamazsınız.
Bence defender sahibi olmak için gece karanlığında yakıt deposu delip değiştirebilecek kadar mekanik bilgisi gereklidir. şartmıdır ?? değildir ama diğer türlü gezmekten çok sanayide vakit geçer. Her arızada ustaya tamirciye gitmek bezdirir adamı. ufak tefek tamirler keyiflidir mutlu eder insanı :smiley:

Derya hadi eşşeklik yaptık depoyu deldik ,,değiştirecek kadar mekanik bilgimizde var (seni telefonla aradık tarif aldık tabiki :smiley: ) ama abi yedek depoyu nerden bulucaz ya dağın başında :smiley: sakın benim bagajda yedek depom var deme :smiley:

Murat bu soruyu daha önce arazide 2 defa Yakıt deposu değiştirmiş adama sordun
Ararsın arkadaşını alır depoyu biraz da Yakıt getirir sana sen de yatarsın alta.

Bilmeyen Arkadaşlara Söyleyeyim dturan tam bir Defender profesörüdür. Birçok tamiri kendisi arazide bile olsa yapar. Zamanında o da acemiydi. Çok eski konularda okuyup görebilirsiniz. Ama dediğim gibi bu araba için elin mekaniğe alet edavata yatkın olacak

Tavsiyedir;

Şayet arazide deponuz delinir vs başınıza bu tip bir sıkıntı gelirse (İnşallah kimsenin başına gelmez) 5 minutes Epoxy" 5 dakikada kuruyan/kürlenen epoxy macun mevcuttur.

Deliğin çevresindeki eski boyasını zımpara ile kaldırın. çamur vs. su nem kirlilik olmasın yeter.

Karışım bir kartaon parçası üzerinde karıştırıp deliğe güzelce uygulayın

Not: Kesinlikle eldiven kullanın.

Bu uygulama sizi uzuuun bir süre götürür. Deliğin çapına göre elektrik veya kağıt bant ta kullanarak alanı genişletebilirsiniz.

Ürünün fiyatı 15 TL
Kağıt bant veya elektrik bandı 5 TL

Arazide kalmadan yolculuğa devam etmek paha biçilemez

Selamlar.

K2  d94e1caa 5158 4347 910c 8246832973f8v1

Ben en iyisi Sakaryada ki Fatih arkadaşa yakıt deposu korumasıda sipariş vereyim ,,ön koruma yı vermiştim zaten,, sonra gecenin bi vakti Derya yı arayıp abi depoyu deldik nasıl değişİcez bunu diye ağlamayalım :smiley:

Arazide aks kesen çok araç gördüm hemde her marka model birde sadece aks olsa gene iyi ama bir telefonla parçası bulunan ve getirilen hatta çok usta olmadan değiştirilen yürütülen tek araç gördüm ! DEFENDER .

Bu arada diğer markaların aks parça fiyatına Defender toplarsınız yada Diğer markaların aks parasının yarısına kırılmaya HD alıp kullanırsınız seçim sizin :D

Birde bunu ürünü deneyin 1 saatte delik , kırık ,çıkık, vs herşeyi yenisi kadar sağlam yapıyor SUN-FİX ( SUDA BİLE DONUYOR KULLANIMA GÖRE ÇEŞİTLERİ MEVCUT ).

http://www.sun-fix.com/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR