Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 706
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 196,424
Ynt: Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

1.5 yıl ... ben bu kadar bekleyemezdim. Offender'ın yola çıkışı için bir parti düzenleyelim, tören yapalım.

Etiketler

Baya baya bitmiş, yol arazi her şekilde arz-ı endam olacak gibi.

Konunun başında benzetmek istediğiniz araçlar vardı , en büyük farklardan biri kaput kapağının öne doğru uzun olması ve büyük Land Rover yazması , bunu da yapacak mısınız- ki bence çok tatlı duruyor-.

Bk57sko lrg1

lns' Alıntı:
Baya baya bitmiş, yol arazi her şekilde arz-ı endam olacak gibi.

Konunun başında benzetmek istediğiniz araçlar vardı , en büyük farklardan biri kaput kapağının öne doğru uzun olması ve büyük Land Rover yazması , bunu da yapacak mısınız- ki bence çok tatlı duruyor-.

Bk57sko lrg1

2007 sonrası defender ların kaput ve on panjurları bu şekilde, Bizde 2009 model sıfır ön kaput aldık (ki tavan hariç tüm dış aksam yeni alındı) ön panjurun 2007 sonrası orjinali ABS plastikten yapılma, öne doğru çıkış sebebi estetikten ziyade klima radyatörü , normal radyatör(2 bölmeli içinde hem yağ ham su dolaşıyor) şanzıman radyatörü nün normal panjura sığmaması hele dizel olduğında birde buna intercooler ekleniyor, Biz abs olan yerine normal alüminyum olan panjura çok profesyonel bir usta sayesinde 3 cm ek yaptırdık .

plastik panjurun diğer bir problemi tüp tamponla uyumsuz olması, alttan 10 cm kadar kesmek gerekiyor, hem yeni alıp hem kesmek yerine , tüp tampona uygun alüminyumu imal etmek daha mantıklı göründü ;)

Yavuz abi burda bir defender a fotografdaki önü yaptılar çok güzel oldu. Sanırım özel seri bir önmüş bu avustralya için yapılan.
[attachment=1]

2732281 lg

Tempus' Alıntı:
Yavuz abi burda bir defender a fotografdaki önü yaptılar çok güzel oldu. Sanırım özel seri bir önmüş bu avustralya için yapılan.
[attachment=1]

Bu özel seri 60. yıl defender in ön panjuru , sinyal ve parkları farklı , sonuçta bu bir iş makinası arazide farı sinyali gözetmek için kafa yormak istemiyoruz, bunu kırdıkmı bulamayız yenisini :smiley:

Kullandığımız panjur bu orjinal LRX in Siyah olanı, Birde gri olanı var ma beyazla gri çok hoş durmaz.

100 5532

100 5533

101 7681

Soldaki panjurla sağdaki aynı, soldakinin çerçevesi uzatılmış alüminyum (plastik olan tüp tampona uymuyor) Sağdaki plastik çerçeveli.

101 7726

En son gördüğüm hali ile tank yavrusu diyebilirim :smiley: ;) :D 8)
Kafa kafaya bütün arabaları altına alır ;D ;D ;D
Ben gördüm aşık oldum size tavsiyem canlı canlı görmemeniz ;D ;D ;D

Konu netlik kazanmıştır :smiley:

Kürşad abinin gönderdiği de güzelmiş.

Aşık olmayalım sonra adı çıkar "çok aşığın var diyorlar" diye :smiley:

Haklısın yazuv abi kırarsan kolay bulamazsın da önde koruma filan kolay kolayda kırılmaz o ;D Maslakda siyah bir defender da yapılıyor o 60. yıl panjurlu, defender otomatik vites oluyor birde çok ilginç bir araç ortaya çıkıcak , ama iş makinasından çok şehir içinde de kullanımı düşünülen bir araç. 60. yıl panjurunu görünce ben bu araba kesin 2010 filan dedim inanılmaz modern göstermişti defenderi. Gerçi siyahda çok güzel oluyor o beyazda göstermez sanırım kendisini .

Tempus' Alıntı:
Haklısın yazuv abi kırarsan kolay bulamazsın da önde koruma filan kolay kolayda kırılmaz o ;D Maslakda siyah bir defender da yapılıyor o 60. yıl panjurlu, defender otomatik vites oluyor birde çok ilginç bir araç ortaya çıkıcak , ama iş makinasından çok şehir içinde de kullanımı düşünülen bir araç. 60. yıl panjurunu görünce ben bu araba kesin 2010 filan dedim inanılmaz modern göstermişti defenderi. Gerçi siyahda çok güzel oluyor o beyazda göstermez sanırım kendisini .

Kürşat, senin dediğin araba aşağıdaki, bir ara fotoğrafını çekmiştim.
Bu tamamen şehir ve asfalt kullanımı için hazırlanıyor.
Klima, RR koltukları, otomatik vites, yeni göğüs kaplama, arka koltukların alçaltılması için çamurlukların kesilmesi.. vs vs
Panjur kitinin (yandaki hava ızgaraları dahil) 3000 lira civarında olduğunu öğrenmiştim..

index.php

Yavuz abi bu başlığı en başından beri takip ediyorum. Ellerine sağlık. Sizin gibiler dünyada oldukları surece boyle güzel defenderlar Yeniden doğmaya devam edecekk...

kesin kalibi alinmiştir. 300 tl den bulabilirsiniz kisa bir zaman içinde heralde

Enjektör sistemi sökülürken , biraz eski kaldı bu fotolar ama koymayı unutmuşuz, aradan çıksın ;)

DSC01771

DSC01769

DSC01767

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR