Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cartop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 184,765
Ynt: Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

bayan liizz in dediklerine aynen katılıyorum bu konuda daha önce sıkıntılar oldu daha doğrusu aileyle gittğin zaman kendi başıma olsam sorun deil kendime çok güveniyorum ama eşim ve çocuğum söz konusu olunca iş değişiyor srumluluk alıyorsun doğallğı yaşamak adına risk almayada gerek yok

Etiketler

yucel3334' Alıntı:
bayan liizz in dediklerine aynen katılıyorum bu konuda daha önce sıkıntılar oldu daha doğrusu aileyle gittğin zaman kendi başıma olsam sorun deil kendime çok güveniyorum ama eşim ve çocuğum söz konusu olunca iş değişiyor srumluluk alıyorsun doğallğı yaşamak adına risk almayada gerek yok
Zaten bu yaşam tarzından zevk alacaksınız yerde yada tepede çadırda kalacaksınız ... bu işler öyle hatır için olmazda .. olmamalıda ... :smiley:

Merhabalar

97de profesyonel dağcılık yapmaya basladım 2004 den sonrada malum sebeplerden (iş cocuk v.s.) dolaayı daha seyrek dağlara gitmeye basladım ,çadırın çok pahalı bulunması zor olduğu bazı malzemeleri yurtdısından arkadaslarımızla istediğimiz donemlerden bahsediyorum, neyse birkaç aydır Ahmet beyin araç ustu çadıür etimini inceliyorum , Araç ustu çadırın pratikliği su götürmez hele aracınızla kayalık bolgelere gidebiliyor ama bir saat yatacak yer için kaya temizliyorsanız temizlerken anlarsınız , Ahmet bey bu urunun yerlisini uretmiş çokta guzel bir tasarım olmuş ellerine sağlık ancak gecen hafta aladağlara giderken bir sorayım fiyatları dedim araç üstü çadırların ithal olanlarının fiyatı 1000-1500 euro iken ahmet beyde 1200 TL fiyat verdi tamam fiyat yarıyarıya ama maalesef urunde 1200 TL edicek bir durum yok bu durumda yatacak olan yine yerde yatar ahmet bey çeşitli Arge faaliyetlerinde bulunup (örneğin kumaşcısından daha uygun fiyata kumaş tedariği gibi) maliyetlerini dusururse alınası duruma gelicek, 4 mevsim pro çadırlar bile bu fiyata zor cıkıyorlar daha uygun fiyatlarda görüşmek üzere ..... :p ;D

Normal çadırlarda guzel ve kullanıslı fakat arac ustu cadır da kendıne has ozellılerı ıle cok cazıp bı secenek.Ulkemızde yapılması cok guzel bırsey,tabı fıyatları makul derecede oldugu taktırde.
Bence de bız toplum olarak daha yenı yenı farklı alanlar da sosyallesme yonunde adımlar atıyoruz.Zamanla onemının artacagını dusunuyorum.Saygılar.

Valla muhabbetin bir kısmı olmamış bence..Kimi kadın vardır çölde çadırsız yatar, kimi adam vardır, küçücük fareden korkar:smiley:))
Amaç arazide kalmak olunca da herkes keyfine uyanı yapar..
İşin doğrusu ben bu çadırları bir kaç kere Türkiye'de yabancı araçlarda görmüştüm ama pek gözüm tutmamıştı..Aynı şekilde tavanı ne yapar, ağırlık fazla gelmez mi gibi endişelerim vardı..(Kendi kilomu düşünerek:smiley:))
Ama herhalde bu tip çadırların en çok kullanıldığı ülkelerden biri Güney Afrika.. Bakın aşağıdaki oldukça güzel bir örnek:

http://www.tentco.co.za/components/com_virtuemart/shop_image/product/Pro_Tent_4ba9dbcd3e395.jpg
Sayfada fiyat yok ama bu çadır mart ayında indirimde 9000 rand kadardı, yani 900 € civarı..Tabii bu fiyata vergi vs eklenince epey artar herhalde..
Bizde ayıya, yılana fayda etmez ama oralara giderseniz bir ihtimal su aygırı ve gergedanlardan korur..Su aygırlarının Afrika'da en çok insan öldüren hayvanlardan biri olduğu düşünülürse. Tabii bir de bizde oralardaki tek ısırığıyla öldüren örümcekler de yok...
Adamlar kullanmakta haklı..Ama burada da içiniz daha rahat edecekse neden kullanılmasın??

Arzu hanim.. tümünü şimdilik olamasada blogdaki yazılarınızı okudum... kutlarım iyi bir gezginsiniz :smiley:
Roof Tent e gelince Türkiyede hala olması gerekenden çok pahalı olduğu ne yazıkki doğru .. ama imkan varsa rahatlığı oldukça farklıdır umarım birgün birlikte katılacağımız bir kampta yakından görme deneme şansınız olabilir.. o zaman endişelerinizin büyük kısmını unutacağınızdan eminim...
keyifli paylaşımlar diliyorum .

Yok valla Ertuğrul bey,yanlış anlaşılmış, çölde çadırda yatan benim burada:smiley:)) Üstelik G.Afrika'da araba üstlerinde yatan, benim bile iki katım olan adamları gördükten sonra arabaya zarar vermek adına hiçbir korkum kalmadı..
İşin doğrusu almayı düşündüğüm arabaya takacağım bir tane ben de..Kafamda epey zorlu birşeyler var, henüz hayal kıvamında ama şimdiden fiyat ve teknik araştırmalarını yapıyorum. Evi kaplumbağa gibi taşımak her ne kadar bazı yerlerde iki ayaklılar açısından güvenli olmasa da, çekici geldi..
Bakalım, zaman gösterir...
Ah ben şu başımdaki işlerden bir kurtulayım, kamplarda mutlaka görüşeceğiz, söz...İçim gidiyor kamplardan sözedildikçe burada..

çok rahat ve kullanışlı oldugu kesın fakat gerçekten gereğinden pahalı bir ihtiyaç

ben zaten sırtımın toprağa değmesine alıştım es kaza bir gün bir yerde onun rahatlığı dokunursa sırtıma kıyarım paralaraa galıba :smiley: :smiley: :smiley:

Konuyu ilgiyle ve zevkle takip ettim...Bence pratikliği ve yüksekte olmanın güveni insanı cezbediyor...Ayrıca bagajda taşıma mecburiyetinin olmayışı da tercih sebebi sayılabilir...Fiyat konusu kullanılan malzeme ve işcilik doğrultusunda tartışılır....Sanırım seri üretim olsa ülkemizde daha ucuza alırız...
Doğa nekadar cazibeli ki korkularımızı bile kucaklama cesaretini bulabiliyoruz....Şehir herzaman doğadan daha tehlikelidir...Selamlar...

lizz hanım
kokunuzu anlıyorum
hakta veriyorum

ama her korku üstüne gidilerek yenilebilir
size tavsiyem bir deneyin (eğer daha önce denememişseniz)

eminin doğayı bu kadar severken bu korkularınızdan çabucak sıyrılacaksınız

selamlar

Eşimle bu yaz tatile çıktık. İlk önce araç üst çadırda kaldık birkaç gün ama eşime sevdiremedim :smiley: sırf bu nedenle satmaya karar verdim. Çok zorlamaya gerek yok. Herkes sevmeyebilir.

Bir resimde ben atayım..

Land 100 adr

Foto için teşekkurler, Allah aşkına gördukçe sinirleniyorum, bu çadırın neresine 1000 TL harcanıyorda 1200 TL ye satılmak isteniyor su andada rescueteam satıyor 2000TL ye yapmayın arkadaşlar yazıktır bu yuzden insanımız parasını yurt dışına veriyor yazık yazık....Ayrıca finansal olarak su çadırları 600- 700 e yılda 50-60 tane satarsanız 1200 TLye yılda 5 tane satmaktan daha fazla kazanmazmısınız hem markalaşmak hemde surumden kazanmak adına kar marjları dusurulemezmi ?(memleket insanına hizmeti geçtim zaten!!)

kerimakkis' Alıntı:
Foto için teşekkurler, Allah aşkına gördukçe sinirleniyorum, bu çadırın neresine 1000 TL harcanıyorda 1200 TL ye satılmak isteniyor su andada rescueteam satıyor 2000TL ye yapmayın arkadaşlar yazıktır bu yuzden insanımız parasını yurt dışına veriyor yazık yazık....Ayrıca finansal olarak su çadırları 600- 700 e yılda 50-60 tane satarsanız 1200 TLye yılda 5 tane satmaktan daha fazla kazanmazmısınız hem markalaşmak hemde surumden kazanmak adına kar marjları dusurulemezmi ?(memleket insanına hizmeti geçtim zaten!!)
siz hiç araçüstü çadırda geceledinizmi... avantajlarını ve kullanımı için gerekli olan olmazsa olmazları biliyormusunuz emin değilim ..
Bence sinirlenmeden önce bilgi sahibi olmalısınız.. ben ne çadır üreticisi nede satıcısıyım... ama yazdıklarınıza baktığımda deneyiminiz olmadığını anlıyorum.
Bu çadırları yurtdışında hemde yılda binlerce üreten dünya çapında isim yapmış firmalar Avrupa içerisinde hiç gümrük faktörü düşünülmeden bile tiplerine göre 1,200-2,000 Eur civarında satıyorlar.. inanınki bu fiyatlara bu ürünleri alan kullanıcılar sizin düşündüğünüz kadar saf ve enayi değildir... dolayısıyla bizde değiliz .. nedenleri var.

bende ertuğrul beye katılıyorum
1 yıldır aracüstü cadır kullanıyorum, inanılmaz memnunum, antalya ahmet ustamın ellerine sağlık, hatta projeyi dahada geliştirmiş, tavsiye ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR