Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cartop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 184,759
Ynt: Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

26704791l04.jpg

Ucuz alternatifler de var. ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-kampcilik-araba-ustu-cadir-kamp-cadiri-2/detay?
İlan no: #26704791

Etiketler

aynen bende bu araçüstü çadır ile çok uğraşan tayfadanım ,iyikide uğraşmışım ,son 2 yıldır bütün kamplarda rahat rahat yatıyorum ,yağmur,kar, sıcak ,soğuk farketmeden , ayrıca 12 volt ile çalışan elektirik battaniyesinide altıma serdimmi ev konforu , yıllardır çektiğim ,çadırdan kalma bel ağrısıda tarihe karıştı artık :D

Merhabalar,
Bu araç üstü çadır uygulamasını benim aracın üzerine de uygulayabilir miyim merak ediyorum. Hem kabinin içini hem aracın üzerini kullanarak epey geniş ve kullanışlı bir yaşam alanı elde etmek mümkün. Araç üzerindeki kabini Akdeniz Fibersan'dan sipariş etmiştim ama Fiberglas olduğu için ne kadar sağlamdır bilemiyorum. Bu işin bana maliyeti ne olur? Bu konuda deneyimli ağabeylerimin görüş ve önerilerini bekliyorum.

100_3744.jpg

Image_00089.jpg

cihat bey aracınızın fiber tavanlı bölümüne uygulamanız çok zor , ama aracınızın ön tavan kısmına bir port bagaj yaptırarak ,port bagaj üzerine direkt çadırı uygularsınız , çok kolay bir işlem ,kolay gelsin

Merhabalar uzun suredir bakmadığım için yazılan yorumları şimdi görüyorum öncelikle sahsımla ilgili olan yorumlara cevap vereceğim yanlış anlaşılmasın;

1997 yılında Çukurova üniversitesi Dağcılık klubunun kurulmasında yonetimde görev alarak başladığım lisnslı dağcılık sporcusu hayatıma birçok zirve ve aktif olarak yapılan bir 7 yılı sığdırdım bu yıllar içerisinde federasyon eğitimlerinden tutunda arama kurtarma faaliyetlerine kadar birçok teknik eğitim surecini tamamladım,ve 97-98-99 yıllarında (ki ozamanlar boyle internet v.s. yok tum turkiye sadece ist daki iki yerden profesyonel malzeme temin edilebilyorken) Klübün malzeme sorumluluğunu yaptım,Uzatmak istemiyorum, Taraf tutmak değil mesele akılcı olmaktır bence. Hiç Araç Üstü çadırda yatıp yatmadığımı soran arkadaşa bir kaç soru sorarak bu polemiği uzatırdım ama forumun amacını bozmak istemem özelden yazarsa yardımcı olurum.

Gelelim başlıkla ilgili konuya

Arkadaşlar fikir kotu dediğimi hiç hatırlamıyorum durumunuz ii ve bu parayı verip alabiliyorsunuz diye tek taraflı lümpen edebiyatı yapmayın avrupadaki araç üstü çadırları inceliyecek kadar üniversite okuduk çift yabancı dilimizde var allaa sukur araştırın bakalım bu binlerce uretip 1200 euro ya satılanların kumaşı kaç mm susutununa kadar dayanımlı, fiber vs aksamları varmı yokmu kumaş döşenme aralıkları (hucre buyukluğu) nedir? Agırlık nekadar? Tek katlımı çift katlımı?

Ben Ahmet beyin urettiği Çadıra laf soylemiyorum başlangıç kucukte olsa bir adımdır ama bunu sadece Toyota LC ların uzerinde görmek,belirli bir butçenin altındaki insanlara ulaştıramıyor olmak eminin ahmet beyide üzüyordur ::smiley:

Ammaaaaannnn herneyse siz pahalı pahalı alın gule gule yatın beyler ben aynı paraya 5 mevsimlik pro çadır alıp yerde yatmaya razıyım ,yoksa nasıl çıkar farklar ortaya dimi???

cihanülker' Alıntı:
cihat bey aracınızın fiber tavanlı bölümüne uygulamanız çok zor , ama aracınızın ön tavan kısmına bir port bagaj yaptırarak ,port bagaj üzerine direkt çadırı uygularsınız , çok kolay bir işlem ,kolay gelsin
Cihan Bey çok teşekkürler, Kabin üzerindeki alana da uygulamanın zorluğu fiber kabin'in dayanıklılığıyla mı ilgili yoksa farklı bir sebepten mi kaynaklanıyor?

CİNCİN' Alıntı:
Cihan Bey çok teşekkürler, Kabin üzerindeki alana da uygulamanın zorluğu fiber kabin'in dayanıklılığıyla mı ilgili yoksa farklı bir sebepten mi kaynaklanıyor?

cihat bey selamlar , fiber kabinin dayanıklılığını tam bilmiyorum ama bizler genelde port bagaja monte edip ,isteiğimiz zaman söküp kaldırıyoruz ,

evet bu bu çadırlar çok ucuz türkiye fiyatı 2200euro
http://www.thulepartner.com/default.asp?islem=auto&id=129

e onun icin bizde 1000liraya buradan alıyoruz
bu arkadaşlar neyi tartışıyor anlamadım

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
evet bu bu çadırlar çok ucuz türkiye fiyatı 2200euro
http://www.thulepartner.com/default.asp?islem=auto&id=129

2200 euro yu çadıra vereceğime üzerine azıcık daha koyar karavan alırım ben yaaaaa :p :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR