750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 466,475
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar, yeni karavan alacaklar için buzdolabınızı mutlaka 12v almanızı tavsiye ederim. Ben ocak 2020 de erba 5.25 aldım buzdolabı 220 ile çalışıyordu, karavanımda 2 adet monokristal panel 100 lük 2 adet jel akü ve 1200 lük invertör var. Buna rağmen 220 için invertör kullanıldığında acayip derecede aküyü emmektedir, firma biraz denememi ve memnun kalmadığımda buzdolabını 12 volta dönüşmüş Altus yada regal ile değişebileceklerini söyledi, 10 gün Kartalkaya, Abant tatilimden sonra aküyü sürekli boşalmasından dolayı değiştirme kararı aldım ve değiştirdim. Şubat ayından beri yollardayım ve İznik, Bursa, salda gölü, Antalya güzergahlarında 25 gündür kamp alansız geziyorum, 12v buzdolabını hiç kapatmadım ve şaşkınlık içinde süper çıktı nerdeyse normal buzdolabından farkı yok buzlukta sürekli buz var, her akşam 9 dan sababa kadar webasto açık, otomatik uydu anteni ve 12 v tv en az 5-6 saat açık, maceratörlü wc yi sürekli kullanıyorum ve güneş olsada olmasada akülerim hiç 12.9 un altına düşmedi. İnvertörü sadece bilgisayar vb malzemelerin şarjı için gün ortasında 1-2 saat kullanıyorum ve sadece şarj için açık olduğu için çok enerjide çekmemektedir. Başta buzdolabı için çok ikilemde kalmıştım, 12 v buzdolabının soğutacağını düşünmüyordum, kesinlikle tereddütsüz karavan aldığınız firmaya buzdolabınızı 12 v a dönüştürmesini rahatlıkla talep edin bence :smiley:

Etiketler
PY1409 bende tereddüt etmiştim 12V buzdolabı hakkında. Ama aynen dediğiniz gibi gayet iyi soğutuyormuş ve sarjıda çok yemeden bu işi yapıyormuş.

Buraya da videosunu ekleyeyim 12V buzdolabı ile paylaşım yapmış bir Erba kullanan arkadaş.

Herkeze merhaba 750 kg altı karavan alımında en çok konuşulan yer burası olduğu için buraya yazayım dedim Nk karavan mağdurları arasına bende katıldım malesef birçok yaparız dedikleri işleri hepsini yarım yamalak yalap şap işçilikle yapıp karavanı gecenin 2 sinde zorlaya zorlaya 1 hafta gecikmeli ve eksik biçimde teslim ettiler. Eksikleri biz size 2 güne kargolarız dediler tamam dedim bende çıktım geldim neyse 1 hafta geçti arıyorum yok kulpları bulamadım 2 hafta geçti işte dolap kulpları gelid yrın kargolarım 1 ay geçti birde ne olaun karavan fuarına gitmişler ee bizim kargolar gene yalan neyse 1 buçuk ay sonra bir kargo geldi oda alıcı ödemeli yani ben ödedim kargo bedelinide istediğim şeylerden alakasız malzemeleri göndermişler sineklik ve minderin kumaşını göndermemişler şu anda karavanın yaslanma minderleri sadece süngerle aramama rağmen artık telefonları açmıyorlar yalan ağızlarına yuva yapmış nlıcanız. işçilik deseniz vasat tamam ne kadar ekmek okadar köfte ama insan biraz özenir yani bna yaparız dedikleri halde aözleşmenizde yazmıyo diyerek birkaç yeriniyapmadılar karavanın yani alana kadar süper müşterisiniz teslim almaya gidince vasat kısacası daha birsürü eksikvar eğer nk karavan almayı düşünen varsa bana özelden yazsın ben eksiklerin fotolarını atıyım o zaman ne demek istekdiğimi anlarsınız. Ben elimden geldiğince düzelttim 1 aydır karavanı düzeltmeyle uğraşıyorum kısacası nk pişmanlıktır almayın aldırmayın yalancılar oladarı yeter bence

Herkeze merhaba 750 kg altı karavan alımında en çok konuşulan yer burası olduğu için buraya yazayım dedim Nk karavan mağdurları arasına bende katıldım malesef birçok yaparız dedikleri işleri hepsini yarım yamalak yalap şap işçilikle yapıp karavanı gecenin 2 sinde zorlaya zorlaya 1 hafta gecikmeli ve eksik biçimde teslim ettiler. Eksikleri biz size 2 güne kargolarız dediler tamam dedim bende çıktım geldim neyse 1 hafta geçti arıyorum yok kulpları bulamadım 2 hafta geçti işte dolap kulpları gelid yrın kargolarım 1 ay geçti birde ne olaun karavan fuarına gitmişler ee bizim kargolar gene yalan neyse 1 buçuk ay sonra bir kargo geldi oda alıcı ödemeli yani ben ödedim kargo bedelinide istediğim şeylerden alakasız malzemeleri göndermişler sineklik ve minderin kumaşını göndermemişler şu anda karavanın yaslanma minderleri sadece süngerle aramama rağmen artık telefonları açmıyorlar yalan ağızlarına yuva yapmış nlıcanız. işçilik deseniz vasat tamam ne kadar ekmek okadar köfte ama insan biraz özenir yani bna yaparız dedikleri halde aözleşmenizde yazmıyo diyerek birkaç yeriniyapmadılar karavanın yani alana kadar süper müşterisiniz teslim almaya gidince vasat kısacası daha birsürü eksikvar eğer nk karavan almayı düşünen varsa bana özelden yazsın ben eksiklerin fotolarını atıyım o zaman ne demek istekdiğimi anlarsınız. Ben elimden geldiğince düzelttim 1 aydır karavanı düzeltmeyle uğraşıyorum kısacası nk pişmanlıktır almayın aldırmayın yalancılar oladarı yeter bence
Burada yazılanlardan ve yazanlardan yaka silken arkadaşlardan değil mi bu NK? Sonuna kadar yazmaya devam, bazı arkadaşlar üreticilere yazık durumundalar ama, yazık falan değil, sahtekara sahtekar, yapamayana yapamıyorsun demeye devam. Geçmiş olsun @Gkhn060638 uğraşmayın bu adamlarla yapabildiğiniz kadarını kendiniz yapın, binin gezin. Sinir hastası eder insanı bunlar. Daha çook dava kaybederler.

Almadan önce şikayetler olduğundan haberiniz olmuşmuydu?

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guzel kardesim bununla geçmiş olsun. Herkes karakterinin gereğini yapar. Fuarda bu arkadaşlar bir arkadaşa aynen şöyle diyorlardı. "Şayet karamanımızda bir sorun olursa biz Türkiye nin neresinde olursanız olun gelip onu gideririz..." Tabi bunlarla ilgili yazılanları bildiğim icin güvenmemek de ne kadar hakli olduğumu bir kez daha gördüm
Sizi tenzih ederim ama fazla iyi niyet ahmaklıktır

Evet haberim vardı ancak iyi yorumlara bakarak fiyatının cazibesine kapılatak bir ahmaklık yaptım.
Yapmışsın bir hata,o kadar da uyardık
Su almıyorsa diğer sorunlar bir şekilde çözülür
Bir kez daha buraya yazıyorum
NK karavan ve Gündoğdu karavan fimalarından uzak durun

Güney,May,Erba,saly, Başoğlu, ortiz
Şimdi karavan alacaksanız bunları tercih edin
NK ve Gündoğdu dan uzak durun
Bunların dışında kalan karavan firmalarının ürünleri ve güvenilirliği konusunda yeterli veri yok
Zamanla belli olur
Maceradan uzak durmanızı öneririm

@neroarkan

Hımm anladım. Ender bey zaten yardımcı oluyor. Ama kendi yaptığı suntalam ile ilgili yapıyor. Kavak olayını konuşmadım. Şuan o son seçeneğim. İzmir'de bulabilirsem, herhangi bir sıkıntı yaşadığımda ulaşmam daha kolay olur diye istiyorum. İzmir'deyim, Ankara'ya devamlı gidemem.

Desteğin için teşekkürler.
Her zaman , Senin kardeşin olduk. Bu sayfayı takip edenler olarak.
Seninle tatlı tatlı atışanlar bile :smiley:)

Selamlar,

İlanlarda sıklıkla görmeye başladım... 750 kg altı karavanların "Hikaye" olması ile ilgili çoğu şey yazılıyor. Özellikle sarı sayfalı ilan sitesinde bu yorumlar fazlaca var.

O ilanlara bakmadan buradan yorumlara bakan ve mevzuatı bilmeyen arkadaşlar için söyleyebilirim ki, 750 kg altı karavanlar yalan değil ve hikaye hiç değil.

Şuan mevcut teknoloji ile 4 metre uzunluk, 2 metre genişlik, 2 metre yükseklik (16 m3) ve altı boyutlarda 750 kg altı karavan yapılabiliyor. Kişisel eşyalarınız ile 750 kg aşmamak için bizler 750 kg sınırı 700 kg olarak düşünüyoruz. Yani 50 kg ve mevzuatta yazmasa da genel olarak kabul edilen %5 tartı toleransı ile yaklaşık 85 kg kişisel yük için yeterli sayılıyor.

Yani yukarıdaki saydığım boyutlarda 700 kg ve altı gerçek O1 kategorisinde karavanlar var ve satılıyor. Eğer 2 kişi iseniz 550 kg üstü olarak da bulabilirsiniz. 4 kişiyseniz güneş paneli, akü vb ekipmanları da düşünerek 600-650 kg ağırlıkta karavanda alabilirsiniz. Şuan resmi olarak MAY karavan 650 kg üretim yapıyor, Carpento karavanda 600 kg ağırlıkla 4 kişilik karavan satıyorlar. Umarsan ve Saly markaları da 670-680 kg ağırlıkları ile 4 yatak kapasiteli karavan satıyorlar.

Sonuç olarak, gerçek O1 kategoride karavanlar var, hikaye diye birşey yok. Bu karavanlar ortalama 42.000 TL den başlıyor, 80.000 TL ye kadar çıkıyor.

16-17 m3lük camper motokaravanlara göre daha az maliyetli ile, çekme karavanın park et ve gezmene bak avantajı da eklenince bu karavanlara gösterilen ilgi gün geçtikçe artıyor. Ve farklı bir kesime hitap eden O2 ruhsatlı karavan sahipleri de ürünlerini yüceltmek için böyle karavanlar "Hikaye" diyip kafa karıştıyorlar. Birde gerçek 750 kg altı üretim yapmayan bazı üreticiler ürünlerini satabilmek için de bu dedikoduları yayabiliyorlar.

İnanmamanızı ve iyi araştırmanızı öneririm.

@Gkhn060638

Geçmiş olsun, gerçekten üzüldüm.

Ben kimsenin itirazı yoksa, NK Karavanı listemizden çıkarıyorum. Bizler yaptıkları sebebiyle ve hala gelen müşteri şikayetleri sebebiyle bu platformda onları desteklemiyoruz.

@Demirak

Selamlar, platform olarak her hangi bir ürünü desteklemek gibi bir misyonumuzun ya da durumumuzun olduğunu düşünmüyorum, kendimize bu tür misyonlar yüklersek bu bazı katılımcılarımızın üreticiler ile ilgili beklentiye girmesine sebep olabilir diye düşünüyorum ve beklentinin olduğu yerde de çıkarlar şekillenebilir, indirim, özel ilgi vs. gibi. Bu kez de markaların ve ürünlerin gönüllü savunucuları ve karalayıcıları ortaya çıkar. Bence bu platform son derece Nötr ve markalardan bağımsız olmalı, üreticiler nasıl olsa bu platformu takip etmiyorlar, her hangi bir listemizde olmaktan ya da olmamaktan gocunmayacaklardır, biz normal sohbetlerimize devam edelim eksiler artılar vs. Ki dünya öyle bir zamandan geçiyor ki ben siparişini verdiğim karavanımı haftaya teslim alabileceğimden bile emin değilim, zira yarı zamanlı sokağa çıkma yasaklarından falan bahsedilir oldu son günlerde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri