2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,269
IMG 3014
IMG 7674
Bu arada ben stellaya 6 knot ile giderken uçuyorum diyorum elin yavurunun hızına bak

Etiketler
Gemi yolculuğu Venedik e kadar kah uyuyup kah Netflix den yüklediğim filmleri seyrederek geçti.4 kişilik kamara da iki kişiydik.Motor turlarında hep deck de yatardık uyku tulumunda bu yolculuk çok lüks oldu.gece 02.00 gibi Venedik e vardık.Gümrükçülere orada Efsanenin ne kadar süre kalabileceğini sordum Yunan gümrüğü gibi onlar da bilmiyor.Bu bende stres yaratıyor.Şimdi iki seçim var ya yol yapacağım ya hemen limandan çıkıp uyuyacağım.Daha karar vermedim.Bu gezi modumu belirleyecek.

IMG 3022
IMG 3023
IMG 3024
IMG 3025
IMG 3026
IMG 3027
Evet sabah Verona da uyanmış buldum kendimi.Bu gezide farklı bir sistem denemeye karar verdim.Şimdi planım geze geze Efsane yi yukarıya çıkarmak.Uçakla geri döneceğim.Önümde altı gün var.Akşam 22.00 den sonra yol yapacağım.Geç saatte varacağım yere ulaşıp uygun bir park yeri bulup sabah biraz geç saatte uyanıp kahvaltı keyfi yapacağım.Tabi gece tek başına yol yapmak riskli biraz.Bu seçime bağlı.

IMG 3030
IMG 3032
IMG 3033
IMG 3034
IMG 3035
IMG 3036
VENEDİK -VERONA ARASI
Gece saat 02.00 gibi gemiden indik.Önümdeki Türk Karavancı amca beraber yol yapalım ben de Stutgart a gidiyorum dedi ama benim planım Ve gezim farklı olduğundan kabul edemedim.Venedik den çıkış her zaman bende sorun olmuştur yolu kaybederim nedeni yolların bazısının kapalı olması bazısının bakımda olması.Neyse yolu buldum.Maps me aplikasyonunu da indirdim bir de Garmin zumo 550 emektarı açtım.Bir diğer kararım da otobana para vermemek.Ama gündüz bu pek mümkün değil çünkü İtalya nın otoban dışındaki yolları göbeklerle kesiliyor Ve gün içinde çok kalabalık.Ama gece sakin.Yağmurlu bir havada sabaha karşı 05.00 e doğru Vereno ya vardım.Üç dört sene önce annemle yaptığım gezide şehir merkezinin girişinde bölünmüş ağaçlıklı bir yol var oraya iki park yerini işgal edip park ettim azıcık yan.Artık uyku zamanı sabah Verena yı gezeceğim

IMG 3041
IMG 3042
IMG 3043
IMG 3044
IMG 3045
Verona resimlerini paylaştım yağmurlu bir gezi oldu.
İTALYA DA PARK ETMEK
İtalya da saat genelde 19.00 veya 20.00 den sabah 08.00 e kadar otopark bedava.Hafta sonları da Cumartesi 19.00 veya 20.00 den pazartesi sabah 08.00 e kadar bedava.Ama bazı yerlerde değişebilir tabi.
Burada çizgi renkleri ile belirleniyor park etme durumu.Beyaz çizgi varsa bedava ama bulmak zor.Mavi çizgi bu fiyat Ve saat durumuna bağlı ve park otomatına para atarak oluyor.Çıkan küçük kağıdı cama görünür bir yere koyuyorsunuz.Kalabalık yerlerde genelde en fazla iki saatlik zaman veriyor Ve iki Euro Bu nedenle karavanda Demir para bulundurmak gerekiyor .sarı çizgiler ise yaşayanlara Veya özel park yeri oluyor park etmemek lazım.Sarı mavi olanlar ise öncelik yaşayanlarda ama para ile park edebilirsiniz.Park ederken yola taşmamaya bisiklet yolunu kapatmamaya çok dikkat etmek lazım.Ben mesela şöyle yapıyorum gece geç saatte geldiğimde iki arabalık yere park ettiğimden iki bilet aldım iki saatlik.Sabah sekizden başlıyor 10.00 a kadar bilet.10.00 a kadar uyuyup kahvaltıyı halledip gezmeye çıkarken de iki saatlik iki bilet alınca 12.00 ye kadar gezme zamanım oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 61665 Ekli dosyayı görüntüle 61666 Ekli dosyayı görüntüle 61667 Ekli dosyayı görüntüle 61668 Ekli dosyayı görüntüle 61669 Verona resimlerini paylaştım yağmurlu bir gezi oldu.
İTALYA DA PARK ETMEK
İtalya da saat genelde 19.00 veya 20.00 den sabah 08.00 e kadar otopark bedava.Hafta sonları da Cumartesi 19.00 veya 20.00 den pazartesi sabah 08.00 e kadar bedava.Ama bazı yerlerde değişebilir tabi.
Burada çizgi renkleri ile belirleniyor park etme durumu.Beyaz çizgi varsa bedava ama bulmak zor.Mavi çizgi bu fiyat Ve saat durumuna bağlı ve park otomatına para atarak oluyor.Çıkan küçük kağıdı cama görünür bir yere koyuyorsunuz.Kalabalık yerlerde genelde en fazla iki saatlik zaman veriyor Ve iki Euro Bu nedenle karavanda Demir para bulundurmak gerekiyor .sarı çizgiler ise yaşayanlara Veya özel park yeri oluyor park etmemek lazım.Sarı mavi olanlar ise öncelik yaşayanlarda ama para ile park edebilirsiniz.Park ederken yola taşmamaya bisiklet yolunu kapatmamaya çok dikkat etmek lazım.Ben mesela şöyle yapıyorum gece geç saatte geldiğimde iki arabalık yere park ettiğimden iki bilet aldım iki saatlik.Sabah sekizden başlıyor 10.00 a kadar bilet.10.00 a kadar uyuyup kahvaltıyı halledip gezmeye çıkarken de iki saatlik iki bilet alınca 12.00 ye kadar gezme zamanım oluyor.
geziniz çok maceralı ve stresli geçiyor sanırım.ilgi ile takip ediyorum.italyayla ilgili çok değerli bilgiler.teşekkürler.

geziniz çok maceralı ve stresli geçiyor sanırım.ilgi ile takip ediyorum.italyayla ilgili çok değerli bilgiler.teşekkürler.
Stres pek yok tek çekindiğim Allah korusun bir kaza veya arıza olmadı iki sene önce tam otobanda lastik patlayıp parçalanmıştı çok zorluk çekmiştik.Ama Allah'a şükür sıkıntı yok

Motosiklet ile italya gezisinde herzaman otoparklı otelleri seçmiştik. Araç ile yol kenarında park güvenlik açısından nasıl? Mesela tercih ettiğiniz durumlar varmı? Örneğin merkeze yakın olsun veya yerleşim yerlerine yakın olsun gibi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Motosiklet ile italya gezisinde herzaman otoparklı otelleri seçmiştik. Araç ile yol kenarında park güvenlik açısından nasıl? Mesela tercih ettiğiniz durumlar varmı? Örneğin merkeze yakın olsun veya yerleşim yerlerine yakın olsun gibi?

İtalya da motor ile gezide sizin gibi otoparklı otelleri tercih ettik hep ama bir keresinde Roma da kapalı otoparka 40 Euro motor için vermiştik.Onun haricinde campingde kalıp şehire toplu taşımla gitmeyi tercih ediyorum.Karavan ile şehirde konaklayacaksam ya Camping e giriyorum ya da ülkeye göre mesela İtalya ise paralı otoparka ya da zengin bir mahalleye koyuyorum.Üsküp de canım yandı bir kere.Cenmax sensöre duyarlı alarm Ve her kapıda da sürgülü kilit var

• IMG 3046
    IMG 3047
    IMG 3650
    IMG 3344
    Uzun zamandır almak istediğim kahve demliğinin mağazası Verona çarşı girişinde solda.O kadar şirin fincan vs aksesuarlar var ki.Ben üç kişilik olandan aldım.Bir de eve sarı olandan aldım fincanları içinde set fiyatı 22 euro Kahvesi kırmızı kutu 5.25 ben siyah kutu sertmiş kırmızı orta sert olandan aldım.Kendimi alışveriş konusunda kafamı birşeye takarsam frenleyemiyorumçok fena bir huy.Allahtan bayan olmamışım :p

Emektar Garmin'i artık emekli etmeniz için nefis bir fırsatınız var.

Navigatore | TomTom

Sayfasından TOMTOM GO 520-620 henüz Türkiye'de satışa çıkmamış Wİ-Fİ özelliği olan, mıknatıslı bağlantısı sayesinde araçtan ayrılırken hemen yanınıza alabileceğiniz, alet kullanım boyu dünya haritaları yüklemeli, akıllı telefonunuz ile aktüel trafik için Bluetooth bağlantılı olan navigatörlerden birini tavsiye ederim. Bilgisayara ihtiyaç yok !
Almanya'da da mağazalarda bulabilirsiniz.

Harita ya da radar bilgileri aslında neredeyse her hafta aktüalize ediliyor. Almayı düşünürseniz, ilk yüklemenin büyüklüğü için durumunuzu anlatıp satın almanızın şartı olarak, mağazada yükleme zorunda olduğunuzu söyleyebilirsiniz ? Ben Türkiye için bazen optimal olmasa da Avrupa'da son beş seneki tecrübelerimden çok memnunum. :smiley:

Verona'da 4-5 kere kaldığımız karavan park için 24 saat 10€ veya sadece su&artık icin 3€ ödeyeceğiniz yer.

8FQGCXMH+P5
Arenaya 7-8 dakika yürüyerek. Belki biliyordunuz ? :smiley:

Son düzenleme:

Emektar Garmin'i artık emekli etmeniz için nefis bir fırsatınız var.

Navigatore | TomTom

Sayfasından TOMTOM GO 520-620 henüz Türkiye'de satışa çıkmamış Wİ-Fİ özelliği olan, mıknatıslı bağlantısı sayesinde araçtan ayrılırken hemen yanınıza alabileceğiniz, alet kullanım boyu dünya haritaları yüklemeli, akıllı telefonunuz ile aktüel trafik için Bluetooth bağlantılı olan navigatörlerden birini tavsiye ederim. Bilgisayara ihtiyaç yok !
Almanya'da da mağazalarda bulabilirsiniz.

Harita ya da radar bilgileri aslında neredeyse her hafta aktüalize ediliyor. Almayı düşünürseniz, ilk yüklemenin büyüklüğü için durumunuzu söyleyip satın almanızın şartı olarak, mağazada yükleme zorunda olduğunuzu söyleyebilirsiniz ? Ben Türkiye için bazen optimal olmasa da Avrupa'da son beş seneki tecrübelerimden çok memnunum. :smiley:

Verona'da 4-5 kere kaldığımız karavan park için 24 saat 10€ veya sadece su&artık icin 3€ ödeyeceğiniz yer.

8FQGCXMH+P5
Arenaya 7-8 dakika yürüyerek. Belki biliyordunuz ? :smiley:
Çok faydalı bilgi çok teşekkür ederim.Verona da Camping bakmamıştım hiç fazla zaman geçirmeyi planlamadığım için.Ama belki bir dahaki sefere kalabilirim bilmiyordum orayı.

Ben emektar Garmin zumo 550 yi 2006 da Motorla Norveç Turu öncesi almıştım.O zaman süperdi şimdi de idare ediyor ama haritalar geliştikçe hafıza Ve işlemci Problemi yaşıyor.Ama helal olsun kaç yıldır hizmet vermeye devam ediyor.
Bu gps lere bakayım.Garminden başka almam yine.Trafik bilgisi olması çok iyi.Kimisinde karavan seçeneğindeki de varmış.Maps me de idare eder ama denedim gps gibi ayrıntılı tarif veremiyor bazen ikiye üçe ayrılan çıkışlarda sıkıntı oluyor.Mutlaka navigasyon olmalı araçta.

Maps.me offline kullanılabildiğinden, yayalar için biçilmiş kaftan kıymetinde. Fakat araçlarda geç reaksiyon veriyor.:confused:

Geçen yaz Dedeağaç'ta tavsiye ettiğim iki Alman gençle kışın Tayland'da tekrar buluştuğumuzda, Sibirya ve Moğolistan'da yol navigasyonu için de çok kurtarıcı olduğunu söylemişlerdi. Biz de Asya'da otobüs ya da trenlerden nerede ineceğimizi göstermesinden ya da olur olmaz köşeleri yaya olarak sorunsuzca gezdirmesinden çok memnunuz.

Son düzenleme:

Çok güzel gerçekten
Çaydanlık da çok iyi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR