2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dammak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 449
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,345
Ynt: 2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

Albatrosses' Alıntı:
hocam öncelikle hoş geldiniz ve yeni aracınız hayırlı olsun.ben yolcu hava yastığı konusuna takıldım ssangyong sitesinde "bizde güvenlik opsiyon değildir" diye reklam yapıyor ama yolcu hava yastığı koymuyor.baktım üst modellerde de yok acaba güvenlik ''opsiyon'' değildir den kasıtları bu mu?yani hani yolcu hava yastığı dediğimizde bakın diğer donanım seçeneklerinde de yok mu diyecekler?
Korando Sports'un şu an tek donanım versiyonu var,başka bir donanım versiyonu yok 4x4 lere gelen fahiş ÖTV den dolayı
Araçta Yolcu Airbag yok en önemli eksik bu defalarca dile getirdik de zaten
Bugün Transporter gibi piyasanın en iyi minibüsünü düşünün fiyatı ve kalitesi nerelerde değil mi?
Ama tek hava yastığı ile yok satıyor bu araç
O Can güvenliği olayı konusunda haklısınız biraz saçma kalıyor şu anda

Etiketler

Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim.
Transporter bana kalırsa farklı bi kategoride bi araç Amarok deseniz onda Yolcu Airbag var ama bilindiği üzere fiyatı çok uçuk ve otomatiği bile yok gelicek diyorlar ama ne zaman kimbilir.

Bir de dikkatimi çeken başka bi husus Ssangyong tam anlamıyla sanırım reklam yapamıyor insanlar halen "Çin Yapımı bu araç dandik olur" yorumlarından vazgeçemiyorlar.
Birde sormak istediğim ilk kullanıcılar belki bilir Actyon Sports ilk çıktığında tek donanımmıydı yoksa şimdiki gibi Full araçlar mı vardı o zamanda ? Net olarak sormak istediğim sizce Korando Sports'un Full Donanımlısı gelir mi ?

ugurz' Alıntı:
Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim.
Transporter bana kalırsa farklı bi kategoride bi araç Amarok deseniz onda Yolcu Airbag var ama bilindiği üzere fiyatı çok uçuk ve otomatiği bile yok gelicek diyorlar ama ne zaman kimbilir.

Bir de dikkatimi çeken başka bi husus Ssangyong tam anlamıyla sanırım reklam yapamıyor insanlar halen "Çin Yapımı bu araç dandik olur" yorumlarından vazgeçemiyorlar.
Birde sormak istediğim ilk kullanıcılar belki bilir Actyon Sports ilk çıktığında tek donanımmıydı yoksa şimdiki gibi Full araçlar mı vardı o zamanda ? Net olarak sormak istediğim sizce Korando Sports'un Full Donanımlısı gelir mi ?
Actyon Sports 3 farklı donanoma sahipti
4x2 versiyonu tek
4x4 içi 2 versiyon vardı
Korando Sports için 4x4 lerdeki fahiş ÖTV den dolayı en üst versiyon gelmez
muhtemelen 4x2 için bir versiyon daha gelecektir.
Ee tabi fiyatta ona göre değişecektir.

Sitesinden bakıyorum ama 4x4'teki fark 2 tane o da sistemle alakalı donanımda pek bi değişiklik yok inşallah 1 seneye Sensorlusu Airbaglisi 18" jantlısı gelir hiç düşünmeden değiştiririm yenisi ile...

Bu arada 18 jant için ebat verebilirmisiniz 255 55 18 mi olmalı sizce ? üstündekiler Actyon'lara göre sanırım biraz büyük 225 75 16 yanak öyle büyük ki taktığım jant sadece göbekteki logo gibi duruyor :smiley:

ugurz' Alıntı:
Sitesinden bakıyorum ama 4x4'teki fark 2 tane o da sistemle alakalı donanımda pek bi değişiklik yok inşallah 1 seneye Sensorlusu Airbaglisi 18" jantlısı gelir hiç düşünmeden değiştiririm yenisi ile...

Bu arada 18 jant için ebat verebilirmisiniz 255 55 18 mi olmalı sizce ? üstündekiler Actyon'lara göre sanırım biraz büyük 225 75 16 yanak öyle büyük ki taktığım jant sadece göbekteki logo gibi duruyor :smiley:
Sorması ayıptır ne kadara maloldu?
Biz otomatik versiyonu;
Arka kapama,park sensörü,otomatik cam kaldırma modülü,tavan barları ile
46 800'e geldi
Ayrıca 225 75 16 standarttır
Benim Actyon Sports da öyle...

Ben 42.500 'e aldım aracı arka kapatma yapamadım sadece 650 TL civarında Yıldız tipi jant taktım.
Arka kapak için sizden bi süre sonra nerde yaptıracağıma dair bi tavsiye istiyeceğim.
Otomatik cam kapama modülü nedir peki biraz bunu açabilirmisiniz ?

ugurz' Alıntı:
Ben 42.500 'e aldım aracı arka kapatma yapamadım sadece 650 TL civarında Yıldız tipi jant taktım.
Arka kapak için sizden bi süre sonra nerde yaptıracağıma dair bi tavsiye istiyeceğim.

Otomatik cam kapama modülü;

uzaktan kumandanız ile aracı kilitlemek için tuşa bastığınızda

kapılar ile birlikte camlarıda otomatik kaldırır.

yalnız aracınıza park sensörü yaptırmanızı tavsiye ederim

özellikle arka kapamadan sonra geri gelmek zor olabilir...

ugurz' Alıntı:

Keşke 16 jant ebadından vazgeçmeseydiniz.Benim aracım orjinal 18 jant olmasına rağmen 16 jantla değiştim.18 jantta lastik özellikle AT sınıfında bulunmuyor bulunsada çok pahalıya geliyor örneğin 18 jant AT tipi bir lastiğin fiyatına 16 jant AT tipi dört lastik alabilirsiniz.

celo53' Alıntı:
Keşke 16 jant ebadından vazgeçmeseydiniz.Benim aracım orjinal 18 jant olmasına rağmen 16 jantla değiştim.18 jantta lastik özellikle AT sınıfında bulunmuyor bulunsada çok pahalıya geliyor örneğin 18 jant AT tipi bir lastiğin fiyatına 16 jant AT tipi dört lastik alabilirsiniz.
zaten şu anda 16" kullanıyorum ama aldığım 16 Atcyonlardaki gibi durmuyor :smiley: Orjinal Actyon 16" bulabilsem keşke

ugurz' Alıntı:
zaten şu anda 16" kullanıyorum ama aldığım 16 Atcyonlardaki gibi durmuyor :smiley: Orjinal Actyon 16" bulabilsem keşke
Sahibinden com da falan bakın araştırın ben o sitede buldum lastikçi değişmiş duruyordu gittim aldım hemen.

rottweiler' Alıntı:
Otomatik cam kapama modülü;

uzaktan kumandanız ile aracı kilitlemek için tuşa bastığınızda

kapılar ile birlikte camlarıda otomatik kaldırır.

yalnız aracınıza park sensörü yaptırmanızı tavsiye ederim

özellikle arka kapamadan sonra geri gelmek zor olabilir...

Ahh Şahsuvaroğlu ahh...

Milleti nelerle uğraştırıyorsun...

Tamam... 4X4'ten vazgeçtik... :smiley:

Getir bari şöyle adam gibi tam donanımlı 4X2 pick-up'lar dan... Varsın 43 değil de 53 bin olsun... Zaten onu oradan bunu buradan kendin alıp taktırdığın zamanda aynı hesaba geliyor... Sen sadece uğraştığınla kalıyorsun...

ugurz' Alıntı:

Oğuşlar da 2 hafta önce 4 tane vardı ama fiyatını sormadım...

((Ben 42.500 'e aldım aracı arka kapatma yapamadım sadece 650 TL civarında Yıldız tipi jant )))

bu araçlara 16" çelik jant bulunabilir mi? acaba?
teşekkürler...

jetskı suzuki' Alıntı:
((Ben 42.500 'e aldım aracı arka kapatma yapamadım sadece 650 TL civarında Yıldız tipi jant )))

bu araçlara 16" çelik jant bulunabilir mi? acaba?
teşekkürler...

Çok rahat bulursunuz...

Aracı satın aldığınız yere sorarsanız onlar da size yardımcı olacaklardır...

ugurz' Alıntı:

16" çelik jant bulunabilir mi acaba?
teşekkürlerr

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR