2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dammak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 449
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,467
Ynt: 2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

Çok düşük paralar teklif ediyorlar forumda başka yazanlar da oldu...

Etiketler

suleymani' Alıntı:
Çok düşük paralar teklif ediyorlar forumda başka yazanlar da oldu...

Hangi markada yüksek teklif ediyorlar ki

Arkadaşımın Broadway'i var 98 model araç 54 bin km'de

Peugeot ve renault bayilerine gidip araç alımında takas ya da bayilere satmayı düşündük

8 Bin TL öneriyorlar

Hemde Broadway gibi 2.eli olan bir araç bu

Biz dışarıda 11 Bin TL ye sattık aracı

Ne yapalım şimdi Renault ve Peugeot bu memleketi terk mi etsin!

Gidip arabayı bayiye satarsanız tabi ki düşük fiyat verecektir.

Ellerinde 2012 model Korando Sports için 39 bin Tl 0(sıfır) araç var

Actyon Sports için iyi bir 2.el beklemek hata olur

Bu tip araçlar hobi araçlarıdır

2.eli iyi olsun diye alınmaz alan hata eder

2.eli iyi olsun istiyorsanız 38 Bin TL ye 1.5 65 hp en baz versiyon SYMBOL var alın ikinci eldede yoldan geçene satarsınız

Ama araba değil işte!

Kalite,estetik,konfor vs vs vs hiçbirisi yok ne yapayım böyle arabayı!

Ben arabayı keyif için alırım,keyfime bakarım

Önceki aracım Corolla'nın 2.eli 20 Bin civarı iken yürür aksam ve,motorunda en ufak hasar yokken

Kaza ardından kaporta hasarı olarak 17 Bin TL+artı masraf çıkardılar

Toyota da terketsin buraları gitsin!

ben bu aracımı alırken 2010 yılında ssangyong bayiine 2001 model şahin marka 0 km de satın almış olduğum 60.000 km deki aracımı mersin ssamgyong bayiine 9500 tl ye takasa verdim aracımın dışarıda da vermiş oldukları aynı fiyata verdim bayiden bayiye değişiyor fiyat vermesi hangisine pahalıya satarsan sende ona satacaksın mesele bu kadar basit

rottweiler' Alıntı:
Kaan abi sanki sen aracı baştan pek beğenmemiştin

Niyeti bozdun Korando Sports mu bakıyorsun yoksa ;D

evet doğru hatırlamışın baştan beğenmedim ama şimdi bana güzel gelmeye başladı görünümü özellikle beyaz olunca daha tatıl göründü gözüme aslında elimdekini satıp korando sportsmu alsam diye düşünmüyor da değilim inan

rottweiler' Alıntı:
Hangi markada yüksek teklif ediyorlar ki

Arkadaşımın Broadway'i var 98 model araç 54 bin km'de

Peugeot ve renault bayilerine gidip araç alımında takas ya da bayilere satmayı düşündük

8 Bin TL öneriyorlar

Hemde Broadway gibi 2.eli olan bir araç bu

Biz dışarıda 11 Bin TL ye sattık aracı

Ne yapalım şimdi Renault ve Peugeot bu memleketi terk mi etsin!

Gidip arabayı bayiye satarsanız tabi ki düşük fiyat verecektir.

Ellerinde 2012 model Korando Sports için 39 bin Tl 0(sıfır) araç var

Actyon Sports için iyi bir 2.el beklemek hata olur

Bu tip araçlar hobi araçlarıdır

2.eli iyi olsun diye alınmaz alan hata eder

2.eli iyi olsun istiyorsanız 38 Bin TL ye 1.5 65 hp en baz versiyon SYMBOL var alın ikinci eldede yoldan geçene satarsınız

Ama araba değil işte!

Kalite,estetik,konfor vs vs vs hiçbirisi yok ne yapayım böyle arabayı!

Ben arabayı keyif için alırım,keyfime bakarım

Önceki aracım Corolla'nın 2.eli 20 Bin civarı iken yürür aksam ve,motorunda en ufak hasar yokken

Kaza ardından kaporta hasarı olarak 17 Bin TL+artı masraf çıkardılar

Toyota da terketsin buraları gitsin!
On numara yazı olmuş katılıyorum.

Adapazarlı Verso’ya ticari vize çıkmadı 250 milyon Euro’luk yeni yatırım kaçtı.

Maliye’nin Avrupa’dan ve Sanayi Bakanlığı’ndan tip onay belgeleri alındıktan sonra Türkiye’de üretimine başlanan Toyota Verso’nun ticari versiyonuna ÖTV vizesi vermemesi, 250 milyon Euro’luk dev bir yatırımın kaçmasını sebep oldu. Toyota, Türkiye’ye milyar dolarlık ihracat sağlayacak yeni ticari araç modelini üretmekten vazgeçti.

HÜKÜMET, yeni teşvik paketiyle her alanda yeni yatırımları çekmeye çalışırken, son dönemde alınan bazı stratejik kararlar dev yatırımların kaçmasına sebep oluyor. Adapazarı fabrikasında 150 milyon Euro’luk yatırımla yıl sonunda yeniden Corolla üretimine başlayacak Japon Toyota, bir başka büyük projeden ise bürokratik kararlar yüzünden vazgeçmiş. 2008 yılından bu yana Türkiye’yi hafif ticari araç üretimi için yatırım radarına alan Toyota’nın planları Maliye Bakanlığı'na takılmış. Maliye Bakanlığı, Türkiye’de üretilen, Avrupa ve Sanayi Bakanlığı’ndan her türlü onayı alan Verso’nun ticari versiyonu Verso Active’yi ÖTV’de ticari sınıfa sokmayınca, hem 250 milyon Euro’luk yepyeni bir ticari araç projesinden vazgeçilmiş hem de Türkiye milyar dolarlık ihracat gelirinden olmuş.

900 bin adetlik pazar
Toyota Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt, kendilerinin de bastırmasıyla birlikte Toyota’nın Fiat Doblo ve Ford Transit Connect sınıfında yer alacak bir model üretimi için ekip kurduğunu ve çalışmalara başladığını hatırlatarak, “Ancak Maliye Bakanlığı'nınaldığı iki karar sonrasında proje rafa kalktı” dedi. Bozkurt, Japonları hafif ticari araç üretimi için zor ikna ettiklerini belirterek, yaşanan gelişmeler sonrasında gelinen noktayı ‘fırsatı kaçırdık’ sözleriyle anlattı. Hafif ticari araçların Türkiye dışında da, Avrupa’da 900 bin adeti bulan büyük bir pazarı olduğunu söyleyen Bozkurt, bunun yanı sıra ABD'de de potansiyeli bulunduğundan söz etti. Bozkurt, Türkiye’nin hem büyük bir yatırımdan, hem de Türkiye’ye döviz kazandıracak, yeni istihdam yaratacak bir projeyi kaybettiğini ifade etti.

Ticariye benzemiyor
Bozkurt, yaşananları şöyle anlattı: “Geçen yıl Avrupa’dan ve Türkiye’de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan tüm tip onay belgeleri alındıktan sonra, Verso’nun ticari araç versiyonunun Adapazarı’nda üretimine başlandı. Ancak, Maliye, ‘Ticariye benzemiyor. Binek versiyonu ile aynı dış görüntüye sahip’ diyerek, Türkiye’de ticari olarak satışına izin vermedi. Üretilen 1000 araç elde kaldı. Bu Toyota’nın üst yönetiminde büyük hayal kırıklığı yarattı. Japonlara alınan kararları izah etmekte zorlandık. Sonrasında ise ÖTV artışı geldi. Bu durum Toyota yönetiminde yatırım için tereddütlerin doğmasına neden oldu.” Zoru başardıklarını Toyota’yı ikna edip kararı aldırdıklarını hatırlatan Bozkurt, “Ama sonra fırsatı kaçırdık. Toyota, hafif ticari araç projesi için ağırlıklı olarak mühendislerden oluşturulan ekibi dağıttı. Bu ekip tarafından geliştirilerek, Adapazarı’nda üretilmesi planlanan ticari araç projesi askıya alındı” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Yukarıdaki haberle bir önceki sayfada yer alan Ali Kibar haberini yan yana koyduğumuz zaman Türkiye'deki otomotiv piyasasının kimler tarafından yönlendirildiği açık seçik görülüyor... 8)

Selam arkadaşlar bende bugün Ssangyong ailesine katıldım :smiley: Yeni Korando Sports 2.0 4x2 6/AT sahibi oldum.
Araçla ilgili ilk izlenimlerim gayet rahat ,sarsıntısız, sessiz , vites geçişleri sorunsuz, iyi hızlanan bir araç.
Çevremdeki Actyon kullanan insanların tavsiyesi ile aldım aracı ve şimdilik gerek görünüş gerek gidiş bakımından bana göre fiyat performans olarak gayet başarılı bir araç tabiki bu araç bir kamyonet sınıfında ve ben binek ufak bir araçtan geçtim (2011 seat ibiza 1.2 tsi dsg) ama gerçekten Seat'a göre de konfor olarak üst sınıf bir araç kamyonet olmasına karşın. Pek alışamadığım şey belirli bi hız üzeri ani çukurdan kaçma manevrasında aracın pek tutunamıyor olması o da aracın boş olması (henüz arkasını kapatamadım) ve 225 / 75 / 16 lastiklerin takılı olmasına bağladım.
İç Kalitesi bana göre yeterli sonuçta ufak segment bi araçtan inip bu araca bindim ve ticari nitelikte bi araç olduğunu da biliyorum o yüzden çok fazla birşey beklemedim. Sevdiğim noktası halı paspas araç üzerinde standart geliyor. Kliması Manuel ( Ben zaten dijital sevmiyordum :smiley:) Tek eksiği herkesin bildiği Yolcu Airbag olmayışı :-\

Araçta başka belirtmek istediğim bişey bilmiyorum belki yeni Actyon Sports'lar da öyledir ama benim tanıdığımda olan 2010 modelin otomatik vites geçişleri biraz sallantılı idi. DSG'den sonra bunu yaşıyacağım diye çok korkmuştum ama inanın vites geçişleri DSG kadar değil ama inanın çok aratmıyor gayet seri bir vites geçişine sahip. Herhalde 155hp 'lik motor ile bu iyileştirmeyi yapmışlar.

Araç için sadece ilk olarak aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz bir soru varsa yanıtlayabilirim.

ugurz' Alıntı:
Selam arkadaşlar bende bugün Ssangyong ailesine katıldım :smiley: Yeni Korando Sports 2.0 4x2 6/AT sahibi oldum.
Araçla ilgili ilk izlenimlerim gayet rahat ,sarsıntısız, sessiz , vites geçişleri sorunsuz, iyi hızlanan bir araç.
Çevremdeki Actyon kullanan insanların tavsiyesi ile aldım aracı ve şimdilik gerek görünüş gerek gidiş bakımından bana göre fiyat performans olarak gayet başarılı bir araç tabiki bu araç bir kamyonet sınıfında ve ben binek ufak bir araçtan geçtim (2011 seat ibiza 1.2 tsi dsg) ama gerçekten Seat'a göre de konfor olarak üst sınıf bir araç kamyonet olmasına karşın. Pek alışamadığım şey belirli bi hız üzeri ani çukurdan kaçma manevrasında aracın pek tutunamıyor olması o da aracın boş olması (henüz arkasını kapatamadım) ve 225 / 75 / 16 lastiklerin takılı olmasına bağladım.
İç Kalitesi bana göre yeterli sonuçta ufak segment bi araçtan inip bu araca bindim ve ticari nitelikte bi araç olduğunu da biliyorum o yüzden çok fazla birşey beklemedim. Sevdiğim noktası halı paspas araç üzerinde standart geliyor. Kliması Manuel ( Ben zaten dijital sevmiyordumTek eksiği herkesin bildiği Yolcu Airbag olmayışı :-\

Araçta başka belirtmek istediğim bişey bilmiyorum belki yeni Actyon Sports'lar da öyledir ama benim tanıdığımda olan 2010 modelin otomatik vites geçişleri biraz sallantılı idi. DSG'den sonra bunu yaşıyacağım diye çok korkmuştum ama inanın vites geçişleri DSG kadar değil ama inanın çok aratmıyor gayet seri bir vites geçişine sahip. Herhalde 155hp 'lik motor ile bu iyileştirmeyi yapmışlar.

Araç için sadece ilk olarak aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz bir soru varsa yanıtlayabilirim.

Merhaba,

Hoş geldiniz

Sizi bilginiz vardır Dh forumdan buraya davet eden kişi benim ;D

Araç hakkındaki memnuniyetiniz şahsen hoşuma gitti diyebilirim

araç hakkındaki olumlu,olumsuz tüm yorumları takip ediyoruz

sizide bu forumda devamlı müdahil durumda görebilirsek ne mutlu bize

Tekrar hoşgeldiniz ;)

ugurz' Alıntı:
İç Kalitesi bana göre yeterli sonuçta ufak segment bi araçtan inip bu araca bindim ve ticari nitelikte bi araç olduğunu da biliyorum o yüzden çok fazla birşey beklemedim. Sevdiğim noktası halı paspas araç üzerinde standart geliyor. Kliması Manuel ( Ben zaten dijital sevmiyordum :smiley:) Tek eksiği herkesin bildiği Yolcu Airbag olmayışı :-\

Aracınız hayırlı olsun gün geçtikçe daha da memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.Bende 2009 yılından beri otomatik 4x4 full donanımlı olanı kullanmaktayım ve vites geçişlerinde şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım.

ugurz' Alıntı:
İç Kalitesi bana göre yeterli sonuçta ufak segment bi araçtan inip bu araca bindim ve ticari nitelikte bi araç olduğunu da biliyorum o yüzden çok fazla birşey beklemedim. Sevdiğim noktası halı paspas araç üzerinde standart geliyor. Kliması Manuel ( Ben zaten dijital sevmiyordumTek eksiği herkesin bildiği Yolcu Airbag olmayışı :-\

hayırlı olsun Allahım kazadan beladan esirgesin

ugurz' Alıntı:
Tek eksiği herkesin bildiği Yolcu Airbag olmayışı :-\

hocam öncelikle hoş geldiniz ve yeni aracınız hayırlı olsun.ben yolcu hava yastığı konusuna takıldım ssangyong sitesinde "bizde güvenlik opsiyon değildir" diye reklam yapıyor ama yolcu hava yastığı koymuyor.baktım üst modellerde de yok acaba güvenlik ''opsiyon'' değildir den kasıtları bu mu?yani hani yolcu hava yastığı dediğimizde bakın diğer donanım seçeneklerinde de yok mu diyecekler?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR