2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dammak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 449
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,345
Ynt: 2012 Model Yeni Pick-Up Korando Sports Türkiye'de

Araştırma asamasindayim .... Mekanik işçiliği para vermeyeceğim icin maksimum 5 tl ye bitecek gibi dürüyor ... Buyuk ihtimal 5 lira bile tutmayacak ... On difransiyel ve askları buldum ... Hemde gazoz parasına ... Bu isler birazda bilgiyle ilgili ... Normal bir insan uğraşmamaz parasıyla rezil olur ustaların elinde ...

Etiketler

Sahsuvaroglu enteresan getirsene adam gibi 4 * 4 ssang Kore sitesinde var tüm modeller ... Satış rekoru kırmış actyon Sports'un abisini eksik getirmek bence cok buyuk ticari hata ...
... Ama. Bence bu isin içinde bir takım siyasi oyunlar var ..
Malum grublar ve cevreler ...

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum ,

Ben aracın arkasını kapattırtmak istiyorum ama bana Orjinal (herkesde bulunan) Halftop'lar biraz kaba geliyor ben sadece arkaya Spolier ve raylı branda tarzı bişey yaptırtmak istiyorum forumu tam araştırmadım bunu yapan eden bilen gören var mı acaba ya da özel mi yaptırtmam gerekir ?

Bir de Şahsuvaroğlu Yenibosna Spolier için boya ve montaj dahil 1.000 TL dedi sizce uygun mu ? 3.stop lambası bile olmayan plastik bişey bana biraz pahalı geldi

ugurz' Alıntı:
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum ,

Ben aracın arkasını kapattırtmak istiyorum ama bana Orjinal (herkesde bulunan) Halftop'lar biraz kaba geliyor ben sadece arkaya Spolier ve raylı branda tarzı bişey yaptırtmak istiyorum forumu tam araştırmadım bunu yapan eden bilen gören var mı acaba ya da özel mi yaptırtmam gerekir ?

Bir de Şahsuvaroğlu Yenibosna Spolier için boya ve montaj dahil 1.000 TL dedi sizce uygun mu ? 3.stop lambası bile olmayan plastik bişey bana biraz pahalı geldi

Şu linklere bir göz atın isterseniz...

http://www.sgldizayn.com/ActyonSports.html

http://www.jeepandcar.com/urunler.php?lang=tr&model_id=171&kategori_id=170&ana_id=6

http://www.autoprotect.biz.tr/ssangyong_actyon_sport.html

Belki yeri değil ama işte öylesine laf lafı açtığı için söylüyorum...

Bu hafta sonu sıfır KORANDO E-XDI 2.0 4X4 6/AT - CK bakmaya gidiyorum...

Aracın liste fiyatı 74.850 TL

Almaya kalksam herhalde bir şeyler yaparlar diye düşünüyorum... :smiley:

Aynı segmentte ve benzer donanımda araçları olan Nissan, Chevrolet, Hyundai gibi rakip markalara bakıldığında hiçte fena durmuyor...

Ne dersiniz, bu paraya bu araç alınır mı?

Zira görünen o ki; Korando Sports'un 4X4'nün geleceği meleceği yok...

dammak' Alıntı:
Belki yeri değil ama işte öylesine laf lafı açtığı için söylüyorum...

Bu hafta sonu sıfır KORANDO E-XDI 2.0 4X4 6/AT - CK bakmaya gidiyorum...

Aracın liste fiyatı 74.850 TL

Almaya kalksam herhalde bir şeyler yaparlar diye düşünüyorum... :smiley:

Aynı segmentte ve benzer donanımda araçları olan Nissan, Chevrolet, Hyundai gibi rakip markalara bakıldığında hiçte fena durmuyor...

Ne dersiniz, bu paraya bu araç alınır mı?

Zira görünen o ki; Korando Sports'un 4X4'nün geleceği meleceği yok...

Tipik Ssang;

f/p oranı çok iyi,

Gerisi için bir şey diyemeyeceğim incelemek lazım yakından ama dolu bir araç aslında...

rottweiler' Alıntı:
Tipik Ssang;

f/p oranı çok iyi,

Gerisi için bir şey diyemeyeceğim incelemek lazım yakından ama dolu bir araç aslında...

Evet tam F/P aracı...

Bu paraya bu donanımda 4X4 A/T SUV bence de çok iyi...

Zaten kafaya koydum...

Bu hafta sonu Oğuşlar'a gidip aracı daha yakından inceleyip son bir pazarlık yapacağım...

Marjları nedir, ne kadar indirim yaparlar bilemiyorum...

Eğer anlaşıp el sıkışabilirsek Ssangyonglular ailesine katılabilirim... :smiley:

dammak' Alıntı:
Evet tam F/P aracı...

Bu paraya bu donanımda 4X4 A/T SUV bence de çok iyi...

Zaten kafaya koydum...

Bu hafta sonu Oğuşlar'a gidip aracı daha yakından inceleyip son bir pazarlık yapacağım...

Marjları nedir, ne kadar indirim yaparlar bilemiyorum...

Eğer anlaşıp el sıkışabilirsek Ssangyonglular ailesine katılabilirim... :smiley:

Hayırlısı olsun,

Yalnız araçta 2.0 175 hp,360 nm tork var

Bu araç deli gider ;D

rottweiler' Alıntı:
Hayırlısı olsun,

Yalnız araçta 2.0 175 hp,360 nm tork var

Bu araç deli gider ;D

Evet bende; bu araç bayağı bir seridir diye düşünüyorum...

Her ne kadar 4X4 olsa da tam bir otoban aracı...

İnşallah ellerinde test için araç vardır... Zira ben asıl aracın süspansiyonunu çok merak ediyorum... Nede olsa aldığımızda İstanbul'un delik deşik yollarında kullanacağız...

dammak' Alıntı:
Evet bende; bu araç bayağı bir seridir diye düşünüyorum...

Her ne kadar 4X4 olsa da tam bir otoban aracı...

İnşallah ellerinde test için araç vardır... Zira ben asıl aracın süspansiyonunu çok merak ediyorum... Nede olsa aldığımızda İstanbul'un delik deşik yollarında kullanacağız...

Süspansiyon sanırım bağımsız bu araçta otomobil konforunu alabilirsiniz ama SUV havası verir mi bilmem?

Korando Sports'un süspansiyon sistemi daha iyi kağıt üzerinde...

rottweiler' Alıntı:
Süspansiyon sanırım bağımsız bu araçta otomobil konforunu alabilirsiniz ama SUV havası verir mi bilmem?

Korando Sports'un süspansiyon sistemi daha iyi kağıt üzerinde...

Evet sarsıntıyı azaltmak amacıyla bu araçta bağımsız ön ve arka süspansiyonlar kullanılmış...

Aslına bakarsanız araç kağıt üstünde çok iyi duruyor...

Ancak yakından görüp test etmekte şart...

Tabii birazda pazarlık...

Bilemiyorum ama; 74-75 bin lira biraz abartılı bir rakammış gibi geliyor insana...

Bugün akşam üzeri eve giderken yolumun üzerindeki bir Isuzu Bayisine uğradım...

Amacım Yeni D-Max'i yakından görmekti...

Tesadüf bu ya gittiğim bayide aracın en üst versiyonu olan simsiyah bir D-MAX / 4x4 V-Cross Çift Kabin 5 A/T vardı...

Araçta yok yok...

Ve inanır mısınız; öyle sıkı bir pazarlık dahi yapmadan aracı 70 bin TL'ye bıraktılar... Biraz sıksam herhalde 68 bine aracı alır çıkardım... Ancak yarın Ssangyong Korando'yu görmeden karar vermek istemedim...

Aslında bir ara bu küçük devi evin önünde nereye park edeceğim diye düşünmedim de değil... Zira bu aracı oturduğum sitenin kapalı otoparkına sığdırmak mümkün değil... 70 bin lira para saydıktan sonra arabayı çoluk çocuğun gün boyu bisiklete binip top oynadığı açık otoparka bırakmanın da pek içime sindiğini söyleyemem... 8)

Bayideki görevlilere bu 4X4 aracın neden bu kadar ucuz olduğunu sorduğumda; yeni kasanın Isuzu Türkiye'nin yönlendirmeleri sonucu vergi engeline takılmamak için uzatıldığını fiyatında o nedenle uygun olduğunu söylediler... Eğer aynı şeyi Yeni Ranger için Ford'da yaptıysa... Vay o pick-up ithalatçısı rakiplerin haline...

Ne diyelim kendi düşen ağlamaz... :(

Bugün önce Ssangyong'a ardından da Isuzu'ya gittim... Her ikisinde de araçları test ettim... Uzun uzun pazarlıklar yaptım ve sonuç olarak...

1 tane Peugeot 3008 ALLURE - 1.6 e-HDi 112 hp Stop&Start - Auto6R Crossover aldım... ;D

Ohh be dünya varmış... :D

kaan2002' Alıntı:

Teşekkürler...

Yola 4X4 pick-up almak amacıyla çıkıp SUV araçlara göz kırpıp sonunda bir crossover almak oldukça ilginç ve keyifli oldu...

Yeterli bütçeye sahip herkese öneririm...

Bu araç grip kontrol diye bir özellik ve bu özelliğe uygun Michelin marka lastiklerle donatılmış ki; anlatılmaz ancak yaşanır...

Grip Control ® ESP’nin özelliklerini bir adım daha ileri götürerek ve ESP ile uyum içinde çalışarak, klasik sürüş ve çekiş özelliklerini zorlu yol
koşullarına adapte etmek amacıyla tasarlanmış yenilikçi bir teknoloji: Grip Control Sistemi; zorlu yol koşullarında ilerlemeyi bir zevke dönüştürmek isteyen sürücüler için müthiş bir yenilik.

Grip Control® Sistemi, sürücünün zorlu yol koşullarına uyum sağlaması için 5 seçenek sunar. Sürücü, ön konsoldaki kontrol mekanizması sayesinde; kar, ıslak zemin, kum, ESP standart ve ESP off seçenekleri arasında dolaşarak, en uygun sürüş ve çekiş özelliğini bulur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR