130 Kasa 3,5 V8 Defender ile Yeniden Aranızdayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyinyilmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,175
Ynt: 130 Kasa 3,5 V8 Defender ile Yeniden Aranızdayım

Suan benzer bir işlem ile bende uğraşıyorum.
1,5 yıl öncede aynı işlemleri yapmıştım.
1. Arac trafikte olsada çekme belgeli olsada noter satışında aracın plakasının değişip değişmeyeceği sorulur. İsterseniz değiştirebilirsiniz.
2.Çekme belgeli olarak aldığınız aracınızı noterde çekme belgeli kalacak şeklinde belirtmeniz gerekli. Aksi halde satış işlemi gerçekleştikten sonra araç trafiğe çıkmış görünmekte ve geçmiş dönem Temmuz 2012 mtv tahakkuk etmekte ve tescile gittiğinizde bu borç görünmektedir.
3. Aracı çekme belgeli olarak noter satışı aldıktan sonra 30 gün içinde ikametinizin olduğu trafik tescil den adınıza tescil ettirmeniz ve sadece tescil belgesini almanız gerekli.
4. İşlemleri bitirdikten sonra Arac sigorta poliçesi yaptırıpi EK1 belgesi ile muayenesini yaptırıp trafiğe çıkartmak istediğinizi belirten dilekçe ile trafik tescile başvurup plakanızı trafik belgenizi ve trafikten çekilmiştir yazısı olmayan yeni tescil belgenizi alıyorsunuz.
5.Mevzuat gereği Araç hangi ilde trafikten çekilmiş ise tekrar sadece o ilden trafiğe çıkarılabiliyor.

Örnek: Sakarya elk. Dağıtım AŞ den 130 kasa aldığım defender.
Araç 41 (Kocaeli) plakalı. Trafikten çekme işemi Sakarya trafik tescilde yapılmış. İkametrim BOLU.
Bolu trafik tescile gittiğimde evraklarımı buradan alamadım. Ruhsatlarımı Sakarya trafik tescil 14 plaka olarak düzenledi. Plakalarımı 14 olarak basıp verdiler.

Etiketler

hayırlı uğurlu olsun kolay gelsin :smiley:

ncmsrn' Alıntı:
1. Arac trafikte olsada çekme belgeli olsada noter satışında aracın plakasının değişip değişmeyeceği sorulur. İsterseniz değiştirebilirsiniz.
2.Çekme belgeli olarak aldığınız aracınızı noterde çekme belgeli kalacak şeklinde belirtmeniz gerekli. Aksi halde satış işlemi gerçekleştikten sonra araç trafiğe çıkmış görünmekte ve geçmiş dönem Temmuz 2012 mtv tahakkuk etmekte ve tescile gittiğinizde bu borç görünmektedir.
3. Aracı çekme belgeli olarak noter satışı aldıktan sonra 30 gün içinde ikametinizin olduğu trafik tescil den adınıza tescil ettirmeniz ve sadece tescil belgesini almanız gerekli.
4. İşlemleri bitirdikten sonra Arac sigorta poliçesi yaptırıpi EK1 belgesi ile muayenesini yaptırıp trafiğe çıkartmak istediğinizi belirten dilekçe ile trafik tescile başvurup plakanızı trafik belgenizi ve trafikten çekilmiştir yazısı olmayan yeni tescil belgenizi alıyorsunuz.
5.Mevzuat gereği Araç hangi ilde trafikten çekilmiş ise tekrar sadece o ilden trafiğe çıkarılabiliyor.

Araç 41 (Kocaeli) plakalı. Trafikten çekme işemi Sakarya trafik tescilde yapılmış. İkametrim BOLU.
Bolu trafik tescile gittiğimde evraklarımı buradan alamadım. Ruhsatlarımı Sakarya trafik tescil 14 plaka olarak düzenledi. Plakalarımı 14 olarak basıp verdiler.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

ncmsrn' Alıntı:

Güzel bilgi....

Hüseyin kardeş hayırlı uğurlu olsun yeni gördüm aracını defender toplamış biri olarak hayatta bir kez bile olsa insan defender toparlamalı diye düşünüyorum ölmeden önce yapılacak işler arasına alınmalı :smiley:)ve defender olacaksa V8 olmalı sana yanlızca sabır diliyorum hemde bolca buna ihtiyacın olacak :smiley:))

Merhabalar,
Yeni 130'unuzu güle güle kullanın, çamurunuz bol olsun.
DEFENDER zeytin ağacı gibidir, dede'den toruna miras kalır.Söz bana ait olup DEFENDER'ciler tarafından kullanılmasına sevinirim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Bu sözü biliyor ve yazdıgınız mesajları takip ediyorum :smiley:
Teşekkür ederim bugun noter satışı yağoldı aracın. Eşimin adına oldu :smiley: en az benim kadar cok seviyor defender ı :smiley: kısmetse pazartesi de takoser başlayacak

Hüseyin Bey,
Yeni aracıniz hayırlı ugurlu olsun. Defender virüsünü aldıktan sonr eski aracinizin cevresinde dolasıp durdum. Kısmet degilmis.
Yeni aracinizi en kisa zamanda teslim almanizi ve kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
Allah insallah bana da nasip eder. Özellikle Bursa daki ustalar, parca tedarik edebilecegim yerler hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Bursa da ilani cikan araclari gostermek istiyorum.
Kolayliklar ve sabir diliyorum.
Koray Ucar

Hüseyin Bey,
Yeni aracıniz hayırlı ugurlu olsun. Defender virüsünü aldıktan sonr eski aracinizin cevresinde dolasıp durdum. Kısmet degilmis.
Yeni aracinizi en kisa zamanda teslim almanizi ve kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
Allah insallah bana da nasip eder. Özellikle Bursa daki ustalar, parca tedarik edebilecegim yerler hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Bursa da ilani cikan araclari gostermek istiyorum.
Kolayliklar ve sabir diliyorum.
Koray Ucar

Geçenlerde uğradım Takoser'e araç daha gelmemişti?
ne zaman başlanacak?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR