Foruma Paylaşımda Kolaylıklar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,058

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Bilgisayar bilgilerimiz çok farklı. Benim de bilgim fazla değil ama benden az bilenlere faydası olabilir diye düşünerek bu başlığı açtım. Yazdıklarım böyle yapın değil, ben böyle yapıyorum anlamındadır. Forum kullanımını kolaylaştırabilmenin en kolay yolu da karşılıklı yardımlaşma diye düşünüyorum. Burada herkes kendi paylaşım şeklini anlatabilir.

Foruma yazmak:

Önce Word yazı proğramını açarak istediklerimi oraya yazıyorum (bu resimde görüldüğü gibi). Sonra foruma giriyorum. Yazdıklarımı kopyalayarak forumdaki yanıt bölümüne taşıyorum.
Foruma yazmak

Not: Yazı proğramım Almanca. Türkçeyi doğru yazabilmek için internette çok sayıda olan „Türkçe Tastatur“ proğramlarından birisini kullanıyorum

Etiketler
Paylasiminiz icin Teşekkürler. Ama neden direk form bolumunde yazilarinizi yazmiyorsunuz burdan anladigim uzun soluklu 2 yada uc gun de yazilan metinlermidir. Yoksa imla olarak duzeltme imkanlarindanmi yardim aliyorsunuz saygilar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Foruma Resim Yükleme:

Bu resimde gördüğümüz „ Dosya Yükle“ butonuna tıklıyoruz.
4

„Dosya Yükle“ butonuna tıkladıktan sonra bilgi sayarınızda foruma yüklemek istediğiniz resimlerin olduğu sayfaya gideceksiniz. Ben aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi foruma yüklemek istediğim resimleri „ Forum İçin Resimler“ başlığında bir dosyada topladım. Burada hangi resmi yüklemek istiyorsam üzerine iki defa tıklıyorum.
7

Üzerine iki defa tıladığımız resim aşağıda gördüğümüz gibi foruma taşınacaktır. Resminiz forumda nasıl görünsün istiyor sunuz? „Tırnak Resim“ olarak mı yosa „Tam Resim“ olarak mı ? Kararınızı vererek üzerine tıklamanız lazım
8

Ben karavan parkında kaldığım Elbe nehri kenarındaki Brokdorf şehrinin takviminden aldığım resmi, tam resim olarak seçtim.
Unbenannt

Bütün resimleri böylece bilgisayarınızdan foruma taşıdıktan sonra „Yanıtla“ butonuna tıklayarak işi bitirmiş oluruz.

Paylasiminiz icin Teşekkürler. Ama neden direk form bolumunde yazilarinizi yazmiyorsunuz burdan anladigim uzun soluklu 2 yada uc gun de yazilan metinlermidir. Yoksa imla olarak duzeltme imkanlarindanmi yardim aliyorsunuz saygilar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu bölümü „Genel Konular“ düşünerek seçtim ama dikkatimden kaçan bir nokta olabilir. Ikaz için teşekkürler. Forumun hangi bölümü sizce daha uygundur?

Foruma Yüklenecek Resimleri Düzenleme Proğramı:

Bu konuda değişik proğramlar var. Ben senelerdir „Picasa“ proğramını kullanıyorum.

Bu proğramı ücretsiz olarak internetten bilgisayarımıza yükleyebiliriz.

Picasa

Picasa’yı bilgi sayarınıza yükledikten sonra, bilgisayarınızdaki resimlerden birisini açarsanız ve biraz beklerseniz açılan pencerenin altındaki „Picasa’da düzenle“ yazan yere bir defa tıklayıp biraz
bekleyin.
Picasa1

Açılan pencerede sol tarafta resmi güzelleştirme olanakları var. Alta “Dışa Aktar” yazan yere tıklayarak resmin boytlarını küçültebiliriz.
Picasa 2

Dışa Aktar yazan yere tıklayınca aşağıdaki pencere açılır.

Bu pencerede:

Göz at.. yazan yere tıklayarak, resmin bilgisayarda dosyasını seçeriz.

Dışa aktarılan klasörün adı olan yerdeki mavi bölgede resmi kolay bulmak için bir isim veririz.

Son olarak alttaki “ Dışa Aktar” yazan yere tuşlayarak resmin boyutlarını küçültebiliriz. Boyutlarını küçülttüğümüz resmi foruma daha kolay yükleriz. Yukardaki resim normal durumda 4,71 mb idi. Küçülttükten sonra 113 kb oldu.
Picasa 3

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR