Ucuz Ufak Bir Karavan Almak ve İçinde Sürekli Yaşamak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Muammergult Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,571

Muammergult

Ana Kamp
Yer
Antalya / Türkiye
Web
www.muammergultekin.com
UCUZ UFAK KARAVAN ALMAK VE YASAMAK İSTİYORUM
18 YASINDAYIM VE KUCUKLUGUMDEN BERİ HAYALİM KARAVANIMIN OLMASIDIR..
ben yeni uye oldum ve fazla bi bilgim yok.suan peyzaj mimarlıgı ookuyorum ve son senem bu yıl bitince birde at antrönörlüğü yada at işletmeciliği okuyacam cunku atları seviyorum..benim asıl sorunum
ogrenciyim ve 5.000-15.000 ytl arasında yasanabilir ufak 2 kişilik buzbolabı ocak tv, tuvalet ve banyosu olan bi araba istiyorum..genelde karavanda yasayacagım surekli..yanii atcılık okursam atların yanında onlardan uzak kalmadan karavanımda yasamayı hayal ediyorum..bana yardımcı olursanız sevinirim
öğrenci oldugumu tekrar hatırlatıp makul bi fiyat cercevesinde uygun arabalar bulursanız sevinirim simdiden allah razı olsun..
1998 modenden yaslı olmaması tercihimdir..1997-2009 arası olabilir
5.000-15.000 ytl arasında yasanabilir ufak 2 kişilik buzbolabı ocak tv, tuvalet ve banyosu olan bi araba bilen var mı ???

yada boyle bi araba yabalirmiyim maliyeti 10.000ytl yi gecmeyen yasanabilir bi araba...
lutfen yardım edin benim en buyuk hayalimdir ins sizin sayenizde basarırım hayalimi..
tesekkurler kolay gelsin hepinize...

Etiketler
Ynt: Ucuz Ufak Bir Karavan Almak ve İçinde Sürekli Yaşamak İstiyorum

Muammer aramıza hoşgeldin heyecanını çok iyi anlıyorum inşallah aradığın hayalini kurduğun karavana kavuşursun
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=oto_karavan&c=5062
bu adresteki karavanlara bir bak çok sayıda var tam olarak ne istediğin konusunda sana yardımcı olur kafanda tam olarak netleştikten sonra konuşuruz yardımcı olmak isteriz aramıza yeni bir karavancı dostların katılması sevindirir bizi.

tesekuur ederim abilerim allah razıolsun..
ben aslında içinde dusu mutfagı ısıtması ve wc si olan (portatif wc de alırım aslında wc fazla sorun degil)olan fazla karavana benzemeyen normal arac gibi peugeot boxer ler gibi araclarda uygun fiyata yasanılabilir bi arac istiyorum..Haazır dosenmis bi arac olursa uygundur...

efet 1998 model Peugeot Boxer karavan...
aslında karavan gibi gorunmeyen karavan almak istiyordum ve bu arac baya ideal benim için ama sizin de goruslerinizi istiyorum..
nede olsa siz benden cok daha tecrubelisiniz...

arabada olan seyleri yazayım ilk once:

2+1 yatak kapasiteli
fiberglas su geçirmez duş,
130 lt paslanmaz su deposu (hidroforlu)
mini buzdolabı,
açır kapanır iç masa (indirilince çift kişilik yatak olan oturma grubu masası),
usb ve cd kart okuyuculu oto dvd,
17' LG marka lcd tv (pc monitorlu),
12-220 V invertör (buzdolabı için),
yaşam aküsü (araç aküsünden bağımsız ve araçla şarj edilebilen sistem)
Portatif tuvaleti ve duşu vardır.
6 kişilik oturma grubu (yatak olabilen),
taban komple ziftli ve halı kaplı,
açılır cam tavan,
dışarıda oturmak için bagajda bulunan açılır masa (projeli ve ruhsata işlenmiştir.)
Lastikeri iyi durumda ve yürüyeni yeni yapılı,
motoru sorunsuz 146.000 km de
vergisi 6 aylık 210 ytl ve sigortası 129 ytl dir
oturma grubu silikon elyaf olup sünger kullanılmamıştır
iç dizayn demir iskelet kullanılarak yapılmıştır…

temelli olarak bunda yasamaya uygunmudur acaba...18 yasında ogreci için yani tek kisi için...

bir de SİZ OLSANIZ BOYLE Bİ ARABAYA KAC PARA VERİRDİNİZ...
yani KAC PARA VERMELİYİM ???
lutfen yardımcı olursanız cok sevinirim

ve bide arabanın eksikleri neler siz yılların karavancıları olarak beni aydınlatırsanız sevinirim..
simdiden allah razı olsun...

[attachment=2][attachment=3]

Big 10077032 510580 xnvi161

Big 10077032 510580 635o029

10077032 510580 z2k9049

Muammer hevesin ve güzel hayallerin takdire değer.Fakat çok,çok vede çok araştır derim.Araştırarak en doğruyu bulabilirsin.İzlediğim kadarıyla hayallerin büyük, fakat kısıtlı bütçeyle senin bu arzu ettiğn donanımları oluşturmak biraz zor gerçekçi düşünürsen.Fakat bu emel ve anlayışla başladığın için umarım istediğn karavana kavuşursun.Yalnız,doğru malzeme,doğru mekan,doğru dükkan,doğru zaman gibi unsurları da bir arada toplamaya gayret et.Bu da objektif ve hummalı bir araştırmadan geçer.Gördüğün ilk kaoıdan değil,seçtiğin kapıdan işe başla.Başarılar ve kolaylıklar dilerim.

haklısın karavan1 abi 2 gün onceye kadar cok istekli arzuladıgım bi karavan ı suan istemiyorm(yine istiyom ama o kadar da cok degil) cok sey okuyup cok sey gorunce gercegi ve dogruyu anlıyor insan..
hemen bi hevesle alayım oturayım degil mis bu işler zamanla ve sabırla alacak seyler mis..

Vazgeçme.Fakat belki daha ufak hayallerle başlar sonra büyütürsün.Hevesin kırılmasın.Her iiş direnç işi değil mi.Profesyonellerden yardım istersen ücret olarad hem bedeli fazla olur hen de sana istedikleri seçeneği sunmaya çalışırlar.Amatörce başlar ve amatörlerle yardımlaşman hem hesaplı hem ,deneyimleri paylaşarak,hem de daha gönülden olur.Ne de olsa amatörlük..Ojuyorum profesyonel sitelerde de dileklerini açıklamışsın.Ne güzel.Fakat başlamışken ve bütçen de belliyken(belirttiğn üzere)ufaktan ufaktan başla.Hem de yazılarından anladığım kadarıyla da hem söför mahalli olsun hem de ucuz olsun diyorsun gibi geldi.O dediğn bütçe anlattığın ve özlediğin karavanla eşdeğer değil.İnşallah o bütçeye de kavuşur yat gibi konfora haiz karavan da edinirsin.Neden olmasın.Azmin kırılmasın.Kolaylıklar dilerim.Fakat dediğm gibi önce araştırmacı ol .Selamlar.

mrb muammer kardeşim yazını okuyunca aynı kendimin 18.yaşındaki halimi gördüm sanada yazım yazmayım arasında kaldım kötü bi örnekmi olurum yanışmı yönlendiririm die fakat kayıtsız kalamadım heycanına ben şuan 26 yaşındayım ve sana bişey anlatıyım. ben 18 yaşını doldurmama 5 ay varken hayalım olan tosbaga diye tabir edilen arabaı yaz tailinde çalıştıgım parayla aldım, protokolü bile halen elimde 150ytl aylık alıyodum bahşiş falan 200ytl buluyodu arabayı 375 ytl peşin 150ytl sinide 2 ye bölerek zar zor aldım ve ehliyetim olmadıgından ve aileminde kızabilecegini düşünerek ve kazada yapıp kımsenin canını yakmak istemedigimden evimizn 1 arka sokagına çektim 3ay sonra ehliyetimi aldım arabayı tabi hergece gizligizli gece yıkamaya gidiyodum kovalarla arka sokaga ;D bunu sana nedenmi anlatıyorum bişeyi araştır ve inandıgın zaman dogruluguna o şeyin peşinden git dogruda olablir yanışta ama dogru çıkarsa bu seni dogrun olsun yanış çıkarsada senin yanışın olsun (kanunsuz işler yapmamak kaidiyle tabi :smiley: )eger ben şu şunu dedi babam böle dedi bu bunu dedi dersen hayatta anne ve babasının egemenliginde yaşıyan ve onların dogrularını dogru diye kabul eden biri olursun tabularını yıkamayan aslında bazı konularda yanıldıklarını gösterebilme fırsatını olmaz. ha şunuda söyliyim büyüklerimiz genelde dogru söylerler deneyimlerinden fakat biz küçükler hep dediklerinin genelde aksini yaparız fakat sonunda onların dedikleri genelde dogru çıkar ama biz bunu genede deneyip burnumuz sürtüp aa bu konuda babam dogru diyomuş deriz yanı yaşamadan tecrübe olmaz yaşayıp burnun sürtüp aa dogruymuş diyoz hep bu hayatın geregi, ama tek sölicem sana hevesini azmini kırma araştır bak mantıgın yatıyosada fazla kurcalama dal bi işe(çok parada verme) ben öle yaparım şahsen ve bu zamana kadar 1-2şey haricinde yanılmadım ve sonunda babamıda aa oglum senin bu düşüncen dogruymuş dedirtigim yer ve konular oldu ve o woswosa 3yıl bindim kapaortası rezalatti kaplama yaptırdım baskı resim koltuklarına tişört giydirdim param olmadı kılıf almaya ama o eskide olsa kötüde olsa benimdi ve bu ayrı bi duyguydu babamın haricinde bi arabam vardı 18 yaşımda hemde kendi kazandıgım parayla akşamları kapısını açıp çalıştırıp arkadaşlarımla 1-2 yere gittimi dünyalar benimdi ve o yaşta hem okudum hemde araba sahibi oldum baba parası yemeden bu benim büyük bi gururum kendim için hadi görüşmek üzere kal saglıcakla hoşçakal(şunuda belirtigim karavanda yaşamak kolay olmaz ayriyetten devamlıda olmaz evlilik durumun falan olcak kısa süreli olablir ama daimimi olmaza bence yada o dedigin karavanla olmaz çok tefaruat lazım bu benim fikrim seninkine saygı duyarım)

İlyas kendi bildiğin yolda gitmesine gideceksin eyvallah.Fakat babanın laflarını da yabana atarsan sonuç senin sonucun olur da,yine de gerek babanın gerekse topluma mal olmuş atasözlerine kazınmış BABA lafların gerekliliğini de unutmadan.Hayatta her konuda alternatifler çook.Ya kafanı yara yara yarmamayı öğrenmeyi düşünebilirsin(ki oldukça zahmetli meşakkatli fakat bir o kadar da öz bir yoldur.Ya da en azından baba ata lafına kulak vereceksin.Atasözlerine bak varsa bir yanlış ve zamana aykırı ,gerçeğe aykırı söz o zaman kendi burnun doğrultusuna gitmekte serbestsin(zaten aksini iiddia eden yok da)Elbette insanın kendi gerçeklerini bulması emek ister,ömür ister şu ister bu ister de yine de deneyimler altın değerindedir.Neyse bırakalım felsefeyi de asıl karavan işine dönelim.Nasıl karavan konusunda neler yaptın.Eskiyi sattın mı,yeni durumu ne alemde kafana göre mi takılacaksın,yoksa babandan kalma laflara kulak asarak yada eski deneyimleri eleyerek yada forumdaki genel deneyimler ve önerilerden yararlanarak mı yeni karavana doğru yol alacaksın.Bu yolda başarılar ve şanslar dilerim gerek sana gerek muammere ve herkese.Çünki bu iş uzun ve meşakkatli bir sürç genelde.Haydi kolayluklar.

ilyas abi yazın için cok tesekkurler orda ki mantıgı yani ana dusunceyi gercekten anladıgıma eminim..bu bana baya bi ufuk actı daha olgun bakmama olanak sagladı olaylara karsı..efett dedikleriniz dogru kendi ayaklarımız uzerinde durmayı ogrenelim ki ana babamız gittiginde bi boslukta kalmayalım...
ilyas abi ve karavan1 abi yazılarınız için cok tesekkurler bu olaylara baya farklı farklı bakıs acısı getirdim ve bu sizin sayenizdeydi sag olun baya yardımcı oldunuz benim karar vermemde..
allah razı olsun..ins isleriniz yolunda gider ve hayallerinizi gerceklestirirsiniz..

ins bende hayallerimi gerceklestiririm...

kimse bana yardımcı olmayacak mı yaaa :'(

bu aaracı alayım mı.alırsam kaca alayım.sizce uygun mu..ozellikleri yeter limi

luffennnnn yardımcı olunnnnnnn..luffen................... :'(

1998 model peugeot boxer karavan alacagım uygun bi fiyata buldum bu konuda hic bi bilgim yok ruhsattı, kac para yakardı, projeydi diye ama adam bişeyler yazdı sizce uygun mu yeter limi bu tarafikte rahatcı gidebilmem için

''araç dizel ve projeli ve trafikte dosyasındadır.proje araç nasılsa aynen çizilmiş ve muayenesi yapılmıştır. ama motor karavan olarak değil. özel amaçlı olarak işlidir.nedenide;daha önce 3 karavan daha yaptım.karavanın vergisi ve sigortası bunun 2 katıdır.araştırabilirsiniz''

boyle bişiy yazdı adam beni kazıklayacak mı yoksa iyi mi bu
arabanın diger ozellikleri
bu arabayı ALACAGIM yardıma ihtiyacım var !!! diye bi konu daha actım orda da yazıyor ozellikleri bana yardımcı olursanız sevinirim..luffennnnnn :'(

''araç dizel ve projeli ve trafikte dosyasındadır.proje araç nasılsa aynen çizilmiş ve muayenesi yapılmıştır. ama motor karavan olarak değil. özel amaçlı olarak işlidir.nedenide;daha önce 3 karavan daha yaptım.karavanın vergisi ve sigortası bunun 2 katıdır.araştırabilirsiniz''

ne demek istiyor burada ????

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.