Taşıt Kredisi Ile Alınan Panelvan Aracin Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murattt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,204

murattt

Yeni Üye
Merhabalar değerli forum üyeleri, taşıt kredisi ile edinilen bir panelvan veya minibüsün kredi devam ederken karavana donusturulerek karavan ruhsatı cikarilabilmesi mumkum mudur? Ben Tüv Türk işlemlerinden sonra noterde sorun yaşanacağını ve ruhsatta değişiklik yapılmasının mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bu durumu deneyimleyen yada detaylı bilgi sahibi olan var mi acaba?
Ayrıca ruhsatinda motokaravan yazan bir campervan için taşıt kredisi kullanmak mümkün olur mu acaba?

Son düzenleme:

Etiketler
Rehinli bir aracın ruhsat değişirken sorun çıkacağını ben de düşünüyorum. Ama kesin bir bilgim yok bu konuda. Yapı ve Kredi gibi bazı bankaların karavan kredileri var. Bu kredilerle karavan alınabilir diye düşünüyorum.

.
Uygulamadaki durum ile ilgili olarak hem bir şey söylemek istemiyorum hem zaten bilgim de yok.
Fakat bir hobi için kredi kullanmak, ilkesel olarak sorumlu ve uygun olmamalı diye düşünenlerdenim. Sanırım bunda çocukluğumun ve gençliğimin bir tüketim toplumunda geçmemesinin rolü olmalı.

Son düzenleme:

.
Uygulamadaki durum ile ilgili olarak hem bir şey söylemek istemiyorum hem de zaten bilgim yok.
Fakat bir hobi için kredi kullanmak, ilkesel olarak sorumlu ve uygun olmamalı diye düşünenlerdenim. Sanırım bunda çocukluğumun ve gençliğimin bir tüketim toplumunda geçmemesinin rolü olmalı.
Mesut bey, bankadan tüketici kredisi alıp faize yatirsaniz kazançlı çıkıyordunuz bir iki hafta önce. Krediyi de herkes alamıyor. O nedenle uzay mekiği bile alabiliyorsan al kredi ile geyiği var. Olur mu öyle demeyin. Gömleğin düğmesini yıllardır ters bağlıyoruz.

.
Uygulamadaki durum ile ilgili olarak hem bir şey söylemek istemiyorum hem de zaten bilgim yok.
Tüketim toplumu ile bu davranışın hiç alakası yok emin olun 😀

Son düzenleme:

Rehinli bir aracın ruhsat değişirken sorun çıkacağını ben de düşünüyorum. Ama kesin bir bilgim yok bu konuda. Yapı ve Kredi gibi bazı bankaların karavan kredileri var. Bu kredilerle karavan alınabilir diye düşünüyorum.Tes

Rehinli bir aracın ruhsat değişirken sorun çıkacağını ben de düşünüyorum. Ama kesin bir bilgim yok bu konuda. Yapı ve Kredi gibi bazı bankaların karavan kredileri var. Bu kredilerle karavan alınabilir diye düşünüyorum.
Teşekkürler Yücel Bey

.
Tüketim toplumu ile bu davranışın hiç alakası yok emin olun 😀

Rica ederim. Ben yaklaşımımı kimseyi işaret etmeden anlatmak istemiştim.
Sanırım zaten sizinki de tesadüfi bir durum olmalı ?

Yasal durumu öğrenmek istemenizi ben felsefeye, Teoman bey de ekonomiye kaydırmış durumda. Bakın burada işin hangi boyutu da varmış. 😉
Umarım şimdi siz cevap beklerken, biri de kalkıp konuya çevre açısından girmez.. 😊

En azından yasaların yanınızda olması dileğimle.. 🙂

Son düzenleme:

Merhabalar değerli forum üyeleri, taşıt kredisi ile edinilen bir panelvan veya minibüsün kredi devam ederken karavana donusturulerek karavan ruhsatı cikarilabilmesi mumkum mudur? Ben Tüv Türk işlemlerinden sonra noterde sorun yaşanacağını ve ruhsatta değişiklik yapılmasının mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bu durumu deneyimleyen yada detaylı bilgi sahibi olan var mi acaba?
Ayrıca ruhsatinda motokaravan yazan bir campervan için taşıt kredisi kullanmak mümkün olur mu acaba?

Aracın karavana dönüṣümünü, karavan TSE’ye gitmeden önce kredisi bitecek ṣekilde ayarlayabilirseniz, vakit kazanmıṣ olursunuz.

Panelvan veya minibüs karavana dönüṣünce değer kazanacak. Krediyi aldığınız veya alacağınız yerle konuyu konuṣmakta fayda var.

Almanya’da karavan gibi tatil araçlarının yüzde ellisi krediyle/ taksitle alınıyor. Parayı biriktirinceye kadar beklemek yerine kredinin faizini kabul ederek karavanı krediyle almak günümüzde bence normal bir durum.

Kolay gelsin, baṣarılar.

Ratgeber für die Finanzierung des Wohnmobils: Ratenkauf fürs Wohnmobil

Karavan Kredisi

Aracın karavana dönüṣümünü, karavan TSE’ye gitmeden önce kredisi bitecek ṣekilde ayarlayabilirseniz, vakit kazanmıṣ olursunuz.

Panelvan veya minibüs karavana dönüṣünce değer kazanacak. Krediyi aldığınız veya alacağınız yerle konuyu konuṣmakta fayda var.

Almanya’da karavan gibi tatil araçlarının yüzde ellisi krediyle/ taksitle alınıyor. Parayı biriktirinceye kadar beklemek yerine kredinin faizini kabul ederek karavanı krediyle almak günümüzde bence normal bir durum.

Kolay gelsin, baṣarılar.

Ratgeber für die Finanzierung des Wohnmobils: Ratenkauf fürs Wohnmobil

Karavan Kredisi
Ben de krediye basvurmadan önce, karavan donusumunden sonra değer kazanacağını belirterek finans kurumuna danışmaya düşünüyorum söylediğiniz gibi. Sonucunu burada paylaşırım düşünen forum üyelerine rehberlik etmesi açısından. Olumsuz karşılanması durumunda ise ihtiyac kredisi en uygun yol gibi gozukuyor.

Ben de krediye basvurmadan önce, karavan donusumunden sonra değer kazanacağını belirterek finans kurumuna danışmaya düşünüyorum söylediğiniz gibi. Sonucunu burada paylaşırım düşünen forum üyelerine rehberlik etmesi açısından. Olumsuz karşılanması durumunda ise ihtiyac kredisi en uygun yol gibi gozukuyor.

kredi kullanmak için olabilecek en uygunsuz zaman şu anda. Ekonomi yönetimi (!) ve bankalar kredi kullandırmamak için kredi faizlerini çok artırmış durumda. Buradan güncel teklifleri görebilirsiniz. Yani kibarca bize gelmeyin diyorlar. Ne Taşıt kredisi, ne de bireysel kredinin yanından bile geçmezdim şu ortamda ben.

Geçen bir buçuk sene çok uygundu, resmen bedava para dağıtıldı. Çok yüksek enflasyon, düşük faizli kredi vardı. Maalesef o treni kaçırdınız. Şimdi yine yüksek enflasyon var ama yüksek faizli kredi var. Yani sokağa atacak parası olmayan bir insan, borçlarını kapatıp en iyi ihtimalle iki üç sene beklemesi lazım uygun kredi için (Yerel seçim öncesi oy için tekrar gevşetmezlerse tabii ama bu çok küçük bir ihtimal. Ülkede yeterince döviz yok ve bulunamıyor). Daha bu ek mtv hiçbir şey, asıl seçimden sonra konutlara ilave vergiler ve daha bir sürü yeni vergi icadıyla karşılaşacağız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR