Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Rifat Tülün (rtulun)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rtulun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,000
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 138,366
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Rifat Tülün (rtulun)

Rıfat bey
Sayfanıza yeni girdim.İşe koyulmuşsun,kolaylıklar dilerim.Su pompasının nereye koyduğunuz önemli.Yusufun dediği gibi çok ses yapmıyor sadece musluk açıldığında ses oluyor o da araba içindeki diğer sesler yanında önemsiz kalıyor.Bir de pompayı koyduğunuz yer izole bir yerse sorun olmaz.Isıtıcıya gelince ben D2 taktırdım belki forumda görmüşsünüzdür.Yaptığı yarara göre sesinin hiç önemi yok.Yusufun yazdığı gibi ısı belli bir seviyeye geldikten sonra duyulmuyor bile.
ömer

Etiketler

gozdemed' Alıntı:
Rıfat bey
Sayfanıza yeni girdim.İşe koyulmuşsun,kolaylıklar dilerim.Su pompasının nereye koyduğunuz önemli.Yusufun dediği gibi çok ses yapmıyor sadece musluk açıldığında ses oluyor o da araba içindeki diğer sesler yanında önemsiz kalıyor.Bir de pompayı koyduğunuz yer izole bir yerse sorun olmaz.Isıtıcıya gelince ben D2 taktırdım belki forumda görmüşsünüzdür.Yaptığı yarara göre sesinin hiç önemi yok.Yusufun yazdığı gibi ısı belli bir seviyeye geldikten sonra duyulmuyor bile.
ömer
ömer bey,çok teşekkür ederim.sizin karavan yapım aşamalarınıda sessize takip edenlerdendim.eksikler yavaş yavaş hallolur.
banyo kapısına taktığınız kilit hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Rıfat ağbi kolay gelsin, imalat başlamış :smiley:

Rıfat bey
Her yaptıgın işin zevkıne uysun , kolayına gelsın
Saglık guç kuvvet iştah ve sabır dılerım.

rtulun' Alıntı:
sağolasın levent.zehiri verdiniz,bakalım ne yapabileceğim. :smiley:

yaparsın yaparsın, şimdi işe başlama stresine kapıldın ortaya birşeyler çıktıkca rahatlarsın

Rıfat bey sayfanızı yeni gördüm güzel ve hızlı bir başlangıç olmuş tebrik eder hayırlı ve mutlu bir imalat süreci dilerim.
Bu işlerin elinizden geldiği hemen belli oluyor. Yakın olsak yardıma gelebilirdim inanın. Ama imalat sürecinde müsait olduğunuz bir hafta sonu ziyaretinize gelirim inşallah.
Kolay gelsin...

orbay74' Alıntı:
Rıfat bey
Her yaptıgın işin zevkıne uysun , kolayına gelsın
Saglık guç kuvvet iştah ve sabır dılerım.
mehmet bey,iyi dilekleriniz için teşekkürler.

centilmen' Alıntı:
Rıfat bey sayfanızı yeni gördüm güzel ve hızlı bir başlangıç olmuş tebrik eder hayırlı ve mutlu bir imalat süreci dilerim.
Bu işlerin elinizden geldiği hemen belli oluyor. Yakın olsak yardıma gelebilirdim inanın. Ama imalat sürecinde müsait olduğunuz bir hafta sonu ziyaretinize gelirim inşallah.
Kolay gelsin...
ümit bey,her zaman beklerim. samimi dilekleriniz için teşekkür ederim.
sizinde müsait oldugunuz bir hafta sonu sizi ziyarete gelecegim.

dönme işlemini dört rulman üerinde planlamıştım.

DSC00011

DSC00016

ağabeyim kalite kontrol yapıyor.
istediğim kaliteyi yakalıyamadım. rulmanları hatalı dizayn ettiğim için koltuk çok hafifte olsa öne arkaya sallanma yaptı.

DSC00009

DSC00013 2

Rıfat bey Hayırlı olsun başlamanıza sevindim bende yeni başladım ama ustalar öde gider :D :D
koltuk fikriniz çok farklı böyle farklı düşüncelerinizi bizimle paylaşında bizde faydanalalım.
siz şanslısınız batıkent ostimin dibi...

grjet' Alıntı:
Rıfat bey Hayırlı olsun başlamanıza sevindim bende yeni başladım ama ustalar öde gider :D :D
koltuk fikriniz çok farklı böyle farklı düşüncelerinizi bizimle paylaşında bizde faydanalalım.
siz şanslısınız batıkent ostimin dibi...
ramazan bey,sizinde başarılı işler yapacağınızdan eminim.
haklısınız bir ayağım ostimde hurdacılarda dolaşıyorum.

DSC00015 2

üsteki resim ile mesaj karıştı, sağlık olsun.
rulmanlar söküldü.sallanmanın önlenmesi için şaseninde altından kaynakladım ve rulman sayısı sekize çıkartıldı.

Rifat, sana sadece döner pleyt lazım ise marintek'de 20 TL'ye satılıyor, sadece tabla boyutu denk gelmezse onu büyütebilirdin...

Başka bir firmada da komplesi var 175 TL, hatta elektrik kontrollü döneni bile var....

Tabla 20 TL

Mekanik dner mekanizma

atiladi' Alıntı:
Rifat, sana sadece döner pleyt lazım ise marintek'de 20 TL'ye satılıyor, sadece tabla boyutu denk gelmezse onu büyütebilirdin...

Başka bir firmada da komplesi var 175 TL, hatta elektrik kontrollü döneni bile var....
atila,forumu takip ederken bu ürünün tartışıldığını küçük ve zayıf olduğunu okumuştum.levent komle sehpa aldı takip ettiğim kadarıilede üzerinde ilaveler yaparak koltuğu kotardı.
benim amacım, yapabileceğim nevarsa kendim yapmak (bundanda zevk alıyorum )yaptığım işide mutlaka benim beğenmem lazım,yoksa söker söker yeniden yaparım.
karavan yapım aşamasında ilgi ve bilğinizi üzerimizden eksik etmeyiniz.teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri