Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Nihat Zaloğlu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaloğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 586
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,095
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Nihat Zaloğlu

Yeni Ducato aracaınız hayırlı olsun. Aracınızın izolasyonunu ve elektrik tesisatını yaptınızmı şimdilik yeter. Gerisini mobil eşyalarla idare edersiniz.

Etiketler

Hakan bey çok teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun.
Daha önce kullandığım kamp malzemelerini seyyar kullanacağım.
Elektirik 220 kamptan seyyar alacağım.Kısmet olursa elektirik tesisatımı güneş panelli yapmayı düşünüyorum.
Bence karavanda en önemli zorunlu ;duşa kabin, tuvalet ve elektirik.
2007 almamın bir faydası mali açıdan yorulmadan camperi yapacağım.
Sizlerle paylaşmak istedim.

Resimleri yüklemeye çalışacağım,olmazsa kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• resimler.zip
    390.9 KB · Görüntüleme: 315
  • resimler.zip
    390.9 KB · Görüntüleme: 206

Nihat Hocam, aracınızdan memnun musunuz? Bu türden panelvan bir aracı daha önce kullanmış mıydınız? Memuriyetten geldiğinizi düşünerek soruyorum. Birkaç aydır kullanıyorsunuz sanıyorum. Araçla ilgili ayrıca ekleyecekleriniz de olursa iyi olur derim. Siz bu konularda bazı bilgiler vermiştiniz ama... Bildiğiniz gibi yeni kasa bu araçlar, 2007 çıkışlı; kamper yapımı için yaklaşık daha iki yıl var. Bazı arkadaşlar, yavaş yavaş 2007 sonrası PSA Grubu araçlar ile yavaştan da olsa ilgilenmeye başladı; en azından onlar için yararlı olur.

Cavid Sezen

Cavit hocam;
Benimde bütün araştırmalarımda camper yapımı için cevaplar PSA gurubu araçlar çıktı.Dukatoyu bilinçli olarak aldım.
Yapım aşamasında 2007 modelin iki yıl içinde (siteninde büyük katkısıyla)çok daha içime sinerek ve ekonomik olarakta beni yormadan yapacağımı sanıyorum.
2007 den sonra camper için en ideal 11,5ve13m3 olanlarıdır bence.
Karavan ruhsatının çıkmaması aracı yine aynı amaç doğrultuda kullanmamıza engel değil.
Dukatonun yakıtının çok az olduğunu parçalarının da pahalı olduğunu söyleyebilirim.(henüz Araçlar garantide olduğu için yan sanayi rekabeti yok)
Burada önemli olan dukatoların temiz olanını bulmak(çünkü hepsi ticari kullanılan araçlar.)
PSA gurubu araçların ölçüleri camper için çok ideal.( eni 1.86 orta kuşak arası - 3.16 boyu-1.90 yükseklik)

En önemlisi; Dukatomu aldıktan sonra sizin gibi güzel insanların sitesini tanıdım.Hepinizi sevgi ile kucaklarım.

zaloğlu' Alıntı:
Cavit hocam;
Benimde bütün araştırmalarımda camper yapımı için cevaplar PSA gurubu araçlar çıktı.Dukatoyu bilinçli olarak aldım.
Yapım aşamasında 2007 modelin iki yıl içinde (siteninde büyük katkısıyla)çok daha içime sinerek ve ekonomik olarakta beni yormadan yapacağımı sanıyorum.
2007 den sonra camper için en ideal 11,5ve13m3 olanlarıdır bence.
Karavan ruhsatının çıkmaması aracı yine aynı amaç doğrultuda kullanmamıza engel değil.
Dukatonun yakıtının çok az olduğunu parçalarının da pahalı olduğunu söyleyebilirim.(henüz Araçlar garantide olduğu için yan sanayi rekabeti yok)
Burada önemli olan dukatoların temiz olanını bulmak(çünkü hepsi ticari kullanılan araçlar.)
PSA gurubu araçların ölçüleri camper için çok ideal.( eni 1.86 orta kuşak arası - 3.16 boyu-1.90 yükseklik)

En önemlisi; Dukatomu aldıktan sonra sizin gibi güzel insanların sitesini tanıdım.Hepinizi sevgi ile kucaklarım.

Teşekkürler... Gerçekten ticari araçlarda temizini bulmak başlıbaşına bir sorun..

Cavid Sezen

Nihat bey zip olarak göndermiş açamayanlar için ben fotoğrafları tekrar yüklüyorum Nihat beyin izniyle.

Gr nt001

Gr nt002

Gr nt003

Gr nt005

Gr nt006

Yusuf kardeşim
Çok teşekkür ederim.Beceremedim diye üzülmüştüm.
Tüm güzellikler seninle beraber olsun.Sevgilerimle.

Nihat bey merhaba,Resimden anladığım kadarıyla bilyalar serbest dolaşıyor,bu tek tarafta toplanma riski taşımıyormu? Bilyalar arasına belli bölgede kalması için (oturan tabla dengesi için) rulmanlarda olduğu gibi stop parçaları kaynatmak gerekmedimi?

Enver bey bilyalar cemberin yuvasının tümü dolu, çıkma akislerin bilyası.
Resimi çekerken azdı.
Selam ve sevgiyle Evcanda görüşmek üzere.

Değerli arkadaşlarım sizlerden edindiğim bilgilerle (Beyaz Güvercinimin)
İkinci aşamalarına başladım.
Fotoğrafları sunuyorum.
Kaportaya yapıştırdığım malzeme flex'in (yanmaz ısı ve ses )üzerine sevyeye kadar yalıtım köpüğü
konulacak.
Eleştirilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
Sevgi ve sağlıkla kalın.

Photo 0001

Photo 0002

Photo 0003

Photo 0004

Photo 0005

Nihat bey ahşap sayısını arttırın, montajda çok işinize yarıyacak, resimde belirttim, kolay gelsin

Photo 0005

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR