Discovery 2 Td5 Almak..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mohawk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,852

Etiketler

Ynt: Discovery 2 Td5 Almak..

Herkese çok teşekkürler. Cabrioss, senin araba güzeldi ama aramıza kilometreler girdi:smiley:

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. 18" jant lastik seçeneği çok fazla olmayan vir ölçü. 16" de çok alternatif var. Ama jantı 16"e değiştirerek bunu kolayca çözemeyebilirsiniz. Fren diskleri 16" jant takmanıza mani olabilir.

Merhaba aracınız hayırlı olsun.Aldığınız araç hiçbir binek ya da arazi aracına benzemez.Eğer aşırı duygusal iseniz bu araçtan ayrılmak istemeyeceksinizdir.Aranızda bir bağ oluşacak ve ona yapmış oduğunuz masrafları bu bağ size göstermeyecek.

Masraflı araçlardır,doğru servislere onarımını yaptırır iseniz minimum masraf ödersiniz.Keyfi tarifsizdir.
yaptığınız her modifikasyona inanılmaz cevap verir.

Gelelim esas mevzuya.Landrover teknisyenliğimde 14. yılım.Bunun 7 - 8 yılı Lr yetkili servisinde(Özgörkey -İzmir) geçti.Bu araçlara (td5) Land Rover solihull Yani İngiltere motor revizyonu vermiyor.Bu yüzden serviste iken komple motor değiştirdik hep.Ve tabiki sonrasında sıkıntı da yaşamamış olduk.Fakat sanayide bir çok kişi bu araca revizyon yaptı,arçlar çalışıp yürüdü fakat motor ile ilgili sıkıntıları bitmek bilmedi.

Söylemek istediğim şu :bu araçlara fabrikası motor revizyonu olmaz derken revizyon yaptırıp arazide zorlayıp da binmeye çalışmak ne kadar akıl karıdır bilemem.Revizyon olupta yürüyen illaki araçlar vardır piyasada .Onlarda bedavaya yaptırmamışlardır illaki yarı yarıyadan fazladır oran ve bu riske girmek ne kadar mantıklıdır tartışılır. Yanlış anlaşılmasın iddiam kesinlikle motor yapılamaz değil.Ama risk oranı hatırı sayılır seviyededir bence.

Saygılar sunarım.

Fabrikanın Td5 motor revizyonuna onay vermediğine dair yazılı bir beyanı var mı? Yoksa motor değişimini revizyona tercih edin mi diyor?

Teşekkürler, iyi dilekleriniz için. Sonuçta 10 senelik bir araba alıyoruz. Hiç sorunsuz birşeyde beklememek lazım. Ben aracımı aldığım şahıs motor yağ keçelerini yenilediğini söylemesine rağmen. Yinede bir yerlerden yağ damlıyor. Yalnız şanzımana 1 lt fazla yağ konulmuş. Havalandırmalardan bu fazla yağın atılmış olabileceği söylendi serviste. Şu anda gözlemleme aşamasındayız. Şimdilik başkada büyük masraf açabilecek bir sorun görünmüyor (şimdilik ama). Bir kaçak varsada şanzımanla motorun birleştiği yerlerin oralardan olması yüksek ihtimalmiş.

Bunların dışında, aracın içinde ve dışında kozmetik güzelleştirmelerle uğraşıyorum. Bu ebay'de herşey var yahu. 3. sıradaki koltukların kapanmasını sağlayan küçük kolu bile oradan buldum. Diğer uğraştığım konuları kısaca aşağıda yazıyorum.

- Araçta 18 inc jant olduğu için fazla alternatif şansım yok. Üstünde iyi durumda Goodyear Wrangler All Weather diye bir lastik var. Şimdilik onlarla idare edeceğim. Lastik havaları ne olmalı? ön: 30, arka: 38 mi?

- Kontağı çevirdiğimde (motoru çalıştırmadan) direksiyonun altından bir vınlama geliyor. Aslında motor çalıştıktan sonrada ses devam ediyor ama motorun gürültüsünden çok anlaşılmıyor. Bu soruna serviste bakmıştık (orda küçük bir fan var) ama çare olmadı?

- Motor sarsıntısı ve gürültüsü içeride hissediliyor? var mı çaresi? Ziebart, Sonax ses izolasyon sistemleri gibi;?

- El freninin dibinde, el freni derisi konsola birleşik değil. El frenin çekince deride havaya kalkıyor. Teller, meller bağırsaklarına kadar görünüyor. Hoşuma gitmiyor. "Gear Lever Surround" denen o yekpare parçaya el freninin derisini sabitlemek lazım. Ama eskidiği için orjinal mekanizmayla olmuyor.

- Müzik sistemi gayet yeterli ve kaliteli. Yalnız orjinal teyp mp3 çalmıyor. Orjinal Land Rover cd & mp3 player bulabilir miyim? piyasada farklı markalarda çok seçenek var ama çıkma yeni model bir Land Rover teyp bulursam daha iyi olur.

Şimdilik bu kadar. iyi akşamlar,

merhaba arkadaşlar
ben de lr disko 2 almaya karar verdim.
yavaştan araştırmalara da başladım.temizini bulmak forumdan okuduğum kadarı ile zor.acelem de yok şimdilik.

s es hes aksesuar paketleri ile ilgili elinde detaylı bilgisi olan arkadaş var mıdır? katalog gibi... resimleyip veya yükleyip foruma atabilir mi?

bir de gördüğüm kadarı ile sadece disko 2 nin 2003-2005 model rütuşlu kasa da far farkı var gibi geldi bana yanlış mıyım? 1998-2003 arası araçlarda rütuşlu görünüm elde etmek için far değişikliği yeterli midir? farlar uyumlu mudur?çift far hoşuma gitti. alımda fiyat farkıda epey var.

yedi koltuk olayı opsiyonel midir? her araçta yok mudur?

enis bey(landscape) sen de bu konuda da bilgiler olacağını umuyorum.
şimdiden ilgilenen arkdaaşlara teşekkürler ...

Eğer İngilizce biliyorsanız aşağıdaki linkte Discovery 2 hakkında bayağı detaylı bilgiler yeralmakta. Sizin sorduğunuz Xs, se, hse modellerini karşılaştıran bir çizelgeye bir kere rastlamıştım ama bir daha bulamıyorum. Bende çok aradım. Kolay gelsin.

http://www.classiccarstodayonline.com/2012/06/04/a-look-back-at-the-1999-2004-land-rover-discovery-a-modern-classic-suv/

- Şimdilik herhangi bir yağ kaçağı görünmüyor. Herhalde fazla yağ atıldı.
- Direksiyon altından gelen vınlamada gerekli parçalar sökülüp, temizlenip, yağlanıp halledildi. 10 TL:smiley:

mohawk' Alıntı:
Teşekkürler, iyi dilekleriniz için. Sonuçta 10 senelik bir araba alıyoruz. Hiç sorunsuz birşeyde beklememek lazım. Ben aracımı aldığım şahıs motor yağ keçelerini yenilediğini söylemesine rağmen. Yinede bir yerlerden yağ damlıyor. Yalnız şanzımana 1 lt fazla yağ konulmuş. Havalandırmalardan bu fazla yağın atılmış olabileceği söylendi serviste. Şu anda gözlemleme aşamasındayız. Şimdilik başkada büyük masraf açabilecek bir sorun görünmüyor (şimdilik ama). Bir kaçak varsada şanzımanla motorun birleştiği yerlerin oralardan olması yüksek ihtimalmiş.

- Kontağı çevirdiğimde (motoru çalıştırmadan) direksiyonun altından bir vınlama geliyor. Aslında motor çalıştıktan sonrada ses devam ediyor ama motorun gürültüsünden çok anlaşılmıyor. Bu soruna serviste bakmıştık (orda küçük bir fan var) ama çare olmadı?

mohawk' Alıntı:
Eğer İngilizce biliyorsanız aşağıdaki linkte Discovery 2 hakkında bayağı detaylı bilgiler yeralmakta. Sizin sorduğunuz Xs, se, hse modellerini karşılaştıran bir çizelgeye bir kere rastlamıştım ama bir daha bulamıyorum. Bende çok aradım. Kolay gelsin.

http://www.classiccarstodayonline.com/2012/06/04/a-look-back-at-the-1999-2004-land-rover-discovery-a-modern-classic-suv/

mohawk ilginize teşekkürler

ingilizcem fazla iyi olmasa da sanırım sayfayı biraz uğraşarak tercüme edebilirim.
şu an anladığım kadarı ile yıllar bazlı ufak tefek aksesuar farklarını göstermişler.

tekrardan teşekkürler . herkese hayırlı ve kazasız sürüşler ...

merhaba arkadaşlar;
internette bayağı bi dolanıp araştırma yaptım. dışarıda da imkan ölçüsünde araştırma yapıyorum
değişik fiyatlar var.ve kafam karıştı biraz.

yakın zamanda discovery alan veya satan oldu mu acaba aranızda?
gerçekte oluşan fiyatları merak ediyorum. galericilere kalsan üfff ? uçup duruyorlar her zmaanki gibi?

kazasız sürüşler herkese ...

Düşünürseniz satılık 2001 Model Discovery2 TD5 var bende 05445000733

Naptın aldın mı? Hocam?

bekircakir32' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;
internette bayağı bi dolanıp araştırma yaptım. dışarıda da imkan ölçüsünde araştırma yapıyorum
değişik fiyatlar var.ve kafam karıştı biraz.

yakın zamanda discovery alan veya satan oldu mu acaba aranızda?
gerçekte oluşan fiyatları merak ediyorum. galericilere kalsan üfff ? uçup duruyorlar her zmaanki gibi?

kazasız sürüşler herkese ...

Mohawk malesef discovery isini biraz ertelemek zorunda kaldim.
Sol dizimde problem vardi. ameliyat oldum.meniskus ve on capraz bag.
Tedavim devam ediyor.
Biraz sorunlu oldu. once saglik dedik. yaklasik bir aydir arastirmayi
durdurmam gerekti. bi sure daha ilgilenemem herhalde.ama aklimdan cikmis degil.
Hayirlisi olsun.

bekircakir32' Alıntı:
Mohawk malesef discovery isini biraz ertelemek zorunda kaldim.
Sol dizimde problem vardi. ameliyat oldum.meniskus ve on capraz bag.
Tedavim devam ediyor.
Biraz sorunlu oldu. once saglik dedik. yaklasik bir aydir arastirmayi
durdurmam gerekti. bi sure daha ilgilenemem herhalde.ama aklimdan cikmis degil.
Hayirlisi olsun.

Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda istediğin aracına kavuşursun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri