Discovery 2 Td5 Otomatik Sabah Araç Isınmadan Marş Basmıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sezgin Söğüt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 722

Sezgin Söğüt

Yeni Üye
2003 discovery 2 araç soğuk ise marş basmıyor
Akü yeni
Marş dinamosu yeni
Mazot Pompasını yeni orjinal takıldı
Mozot Filitresi değişti
valf değişti
Kızdırma bujileri değişti
Enjektörler değişti
sorun Hala geçmedi birkez çalıştımı sorun yok ama geceden sabaha 5 ,6 kez marşa basıyorum almıyor Yukarıdaki yazdığım tüm parçaları usta arızalı dedi Mazot pompasından girdik Enjektörden çıktık
araç 2 sanayide kaldı
Bu konuda desteği olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum
Sezgin Söğüt

Etiketler
2003 discovery 2 araç soğuk ise marş basmıyor
Akü yeni
Marş dinamosu yeni
Mazot Pompasını yeni orjinal takıldı
Mozot Filitresi değişti
valf değişti
Kızdırma bujileri değişti
Enjektörler değişti
sorun Hala geçmedi birkez çalıştımı sorun yok ama geceden sabaha 5 ,6 kez marşa basıyorum almıyor Yukarıdaki yazdığım tüm parçaları usta arızalı dedi Mazot pompasından girdik Enjektörden çıktık
araç 2 sanayide kaldı
Bu konuda desteği olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum
Sezgin Söğüt
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Yazdıklarınıza göre aracınızın muhtemel arızalı parçası krank sensörü.

Krank sensörünüzün kontrolünü yaptırmanızı öneriyorum.

Sonuç konusunda gelişme olursa bizleri de bilgilendirmenizi rica ederim.

İyi forumlar 👋

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Yazdıklarınıza göre aracınızın muhtemel arızalı parçası krank sensörü.

Krank sensörünüzün kontrolünü yaptırmanızı öneriyorum.

Sonuç konusunda gelişme olursa bizleri de bilgilendirmenizi rica ederim.

İyi forumlar 👋
Bu sabah Tamircime Gittim Krank Sensörüde Değişmiş bu tarz arıza yaşayan varsa çözüm için şimdiden teşekkür ediyorum

Bu sabah Tamircime Gittim Krank Sensörüde Değişmiş bu tarz arıza yaşayan varsa çözüm için şimdiden teşekkür ediyorum
Bu kadar parça değişmiş ve hala böyle bir sorun varsa aracın ECU yani motor kontrol ünitesinde sorun var demektir. Bu sorunu tetikleyebilecek başka bir seçenek kalmıyor şu durumda.

Bu arada EGR valfini de kontrol etmekte fayda var.

Bu kadar parça değişmiş ve hala böyle bir sorun varsa aracın ECU yani motor kontrol ünitesinde sorun var demektir. Bu sorunu tetikleyebilecek başka bir seçenek kalmıyor şu durumda.

Bu arada EGR valfini de kontrol etmekte fayda var.
EGR Valfide değişti
Fethiye ve Muğlada Sorunu Çözemedim
Bu Sorunu için Şu Sanayi ve Usta Olarak Yönlendirmeye İhtiyacım Var
Araba 58 Gün Sanayide kaldı Sorunum Çözümlenmedi İlginize teşekkür Ediyorum

EGR Valfide değişti
Fethiye ve Muğlada Sorunu Çözemedim
Bu Sorunu için Şu Sanayi ve Usta Olarak Yönlendirmeye İhtiyacım Var
Araba 58 Gün Sanayide kaldı Sorunum Çözümlenmedi İlginize teşekkür Ediyorum
Bu basit bir şey sanki. Yakıt hattında bir çekvalf olur. Sanki o kaçırıyor. Yakıt hattına komple bakıldı mı acaba?

Sizi de çok iyi anlıyorum. Sinir bozucu bir arıza. Merkezi bir yerde de olmayınca ustasına denk gelmek zor. Umarım çözülür sorununuz.

Tekrar selamlar,

Tarkan Bey'in belirtmiş olduğu gibi belki de sorun çok basit bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Siz en iyisi Doğan usta ile bir görüşün. Kendisi Ankara Rangers Land Rover servisinin sahibidir.

Doğan usta gsm: 0532 481 81 05

Bir de LandTronik Land Rover servisinin sahibi Yasin usta var. Onun numarası da 0545 643 00 40

Ankara'da konu Land Rover ise, soluğu bu ikisinin yanında almanız muhtemeldir.

Doğan usta yetkili servis gibi daha kurumsal çalışır.

Yasin usta tam bir sanayi kurdudur. Çözümü bulmak için her türlü şeyi yapabilir. Biraz takıntılıdır.

Numaranızı eski müşteriniz Bilal Bey'den aldım derseniz muhtemelen beni hatırlarlar. (3.0 TDV6 Vogue)

Mutlaka fikir vereceklerini düşünüyorum.

Tekrar selamlar,

Tarkan Bey'in belirtmiş olduğu gibi belki de sorun çok basit bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Siz en iyisi Doğan usta ile bir görüşün. Kendisi Ankara Rangers Land Rover servisinin sahibidir.

Doğan usta gsm: 0532 481 81 05

Bir de LandTronik Land Rover servisinin sahibi Yasin usta var. Onun numarası da 0545 643 00 40

Ankara'da konu Land Rover ise, soluğu bu ikisinin yanında almanız muhtemeldir.

Doğan usta yetkili servis gibi daha kurumsal çalışır.

Yasin usta tam bir sanayi kurdudur. Çözümü bulmak için her türlü şeyi yapabilir. Biraz takıntılıdır.

Numaranızı eski müşteriniz Bilal Bey'den aldım derseniz muhtemelen beni hatırlarlar. (3.0 TDV6 Vogue)

Mutlaka fikir vereceklerini düşünüyorum.
İlginize Çok teşekkür ediyorum Ankaraya gideceğim sorunum hala geçmedi Hatta Üzerine
Mozot Filitresi Çatalıyla birlikte değişti
Marş Motorunuda değiştirdim olmadı

Sorunu Çözünce Neyden kaynaklandığını yazacağım
tekrardan çok teşekkür ediyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR