2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,976
Merhaba Zafer bey
Dediğim gibi ben de İzmir'de 17m3 bir aracı kendim karavana çevirdim. "17m3 ducato motokaravana dönüyor-Serila" başlığıyla gezenbilirde yayınladım. Ister istemez bazı konularda tecrübe sahibi oldum, ihtiyacınız olursa bana mesajla ulaşabilirsiniz.Şuan görev gereği yurdışındayım. İzmirde olsaydım memnuniyetle aracı göstermek isterdim. Bana aşağıdaki numaradan watsapptan ulaşırsanız aracımın son halinin videosunu gönderebilirim.
Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyarsanız herzaman arayabilirsiniz.
Kolaylıklar dilerim

Hakan TÜLÜ
Tel 0505 5416666
Kaydettim üstad mutlaka iletişime geçeceğim

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Selamlar,
işin sonunda güzel bir şey ortaya çıkacağı belli başarılar dilerim.
Benzer hayat hikayeleri görmek benim için çok güzel oldu. Bende bir sene önce İstanbul' dan İzmir'e kaçanlardanım 2 hafta öncede yine sizin gibi Gaziantep'e giderek 17 m3 Peugeout boxer sizin deyiminizle nam ı değer balina aldım. Antep de acil yapılması gerekenleri triger seti ve bir kaç ufak tefek işi hallettik den sonra İzmir'e yola çıktım. Araç bana kamyon kullanıyorum hissi verdi birde gece içinde yatıp ertesi sabah yola devam etmeden önce girdiğim benzincide gözümün tesbihlere takılması dedim ki tamam oldun sen bir günde kamyoncu.
Araç ufak tefek işleri boya ve cam açılması için şu anda sanayide.
Bende Bostanlı da oturuyorum hemen önümüzde Bostanlı pazarının arkasında müsait bir alan var karavanlarda arada oraya park eder bende burada çalışmayı düşünüyorum fikir alışverişi ve yardımlaşma dileği ile kolay gelsin.
bu da bizim mobidik
WhatsApp Image 2019 10 04 at 101506

Selamlar,
işin sonunda güzel bir şey ortaya çıkacağı belli başarılar dilerim.
Benzer hayat hikayeleri görmek benim için çok güzel oldu. Bende bir sene önce İstanbul' dan İzmir'e kaçanlardanım 2 hafta öncede yine sizin gibi Gaziantep'e giderek 17 m3 Peugeout boxer sizin deyiminizle nam ı değer balina aldım. Antep de acil yapılması gerekenleri triger seti ve bir kaç ufak tefek işi hallettik den sonra İzmir'e yola çıktım. Araç bana kamyon kullanıyorum hissi verdi birde gece içinde yatıp ertesi sabah yola devam etmeden önce girdiğim benzincide gözümün tesbihlere takılması dedim ki tamam oldun sen bir günde kamyoncu.
Araç ufak tefek işleri boya ve cam açılması için şu anda sanayide.
Bende Bostanlı da oturuyorum hemen önümüzde Bostanlı pazarının arkasında müsait bir alan var karavanlarda arada oraya park eder bende burada çalışmayı düşünüyorum fikir alışverişi ve yardımlaşma dileği ile kolay gelsin.
bu da bizim mobidik
Ekli dosyayı görüntüle 515065
Merhaba sizinkide hayırlı olsun ozaman kader arkadaşıyız numaram 05325551895 yazarsanız haftasonu uygun bir saatte arabaları çekeriz bostanlı da yan yana bende Mustafa Kemal Mahallesindeyim

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun, yapım işleri keyflidir, hele sonrasında çıkılan ilk gezi daha da güzel olacaktır. Ben araç seçerken sırf arka kapı gıcırdısından sinir olup, en genişliğinin bana göre olması nedeniyle istediğim psa grubu araçlardan alamadım , bir sprinter aldım ama ona da yatağı uzunlamasına koyamadığım için yer sıkıntısı yaşıyorum , ama olsun böyle de iyiyiz:smiley: kolaylıklar diliyorum. selamlar.

Hayırlı olsun, yapım işleri keyflidir, hele sonrasında çıkılan ilk gezi daha da güzel olacaktır. Ben araç seçerken sırf arka kapı gıcırdısından sinir olup, en genişliğinin bana göre olması nedeniyle istediğim psa grubu araçlardan alamadım , bir sprinter aldım ama ona da yatağı uzunlamasına koyamadığım için yer sıkıntısı yaşıyorum , ama olsun böyle de iyiyiz:smiley: kolaylıklar diliyorum. selamlar.
Herşey güzel olunca zaten içimize bir şüphe düşüyor hepimiz doğa aşığı dünyayı gezmek keşfetmek insanlarız ortak paydamız işte kendi bütçemizle bunu yapmak zor olsada dünya güzel keşfetmek lazım size keyifli gezmeler

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bugün günlerden sevgili Dreamliner ile ilgilenme günü yaklaşık 10 gündür kontağı bile çeviremedim. Büyük bir heyecanla önce araca gelip anahtarla kapıları açma tuşuna basıyorum ama o da ne tık yok. Hadi bismillah diyorum yine olaylı bir gün beni bekliyor. Ve korktuğum başıma geliyor akü bitmiş. Aracı aldım alalı beni üzen tek şey bu elektrik sorunları oldu. Muhtemelen bir kaçak var. Hemen şirket aracımı Dreamlinerın önüne çekip akü takviye kablomu hazırlıyorum. İlk deneme başarısız olduktan sonra akünün kendini toplaması için bir 15 dakika başbaşa bırakıyorum araçları. O arada aynaya yapıştırılan kaplamalar eskidiği için çıkarmaya çalıştım biri çıktı diğeri çıkmadı neyse makyaj sonraki işlerimiz. Araç çalıştı istikamet Manisa, bugün profil boru ve saç ölçülerini alıp hazırlatmayı düşünüyorum. Arka kapı sabitlenecek, bagaj kapısı açılacak, üst tavana sepet yapılacak, arka sabit yatağın profilleri hazırlanacak bakalım neler olacak akşama yazacağım sevgiyle kalın.
65ba2c06d9190e799a91043e0c367539
3ae48f525673481240cf6dd997d35994
6d7dabe0e83fac0e90a7f850229c2f95 A0ef78420159565dbb87d7a5320dc616 3ace501f8221204bb24449b8bf09fb4b

Tekrar merhaba,
Bugün araç için internetten sipariş ettiğim aşağıdaki malzemelerim geldi.
-arka sol stop lambası
-sağ yolcu güneşliği
-sağ ve sol cam açma tuşları
-anahtar tuş seti
-ön panjur koruması
-ayna kapakları
Bu hafta sonu aracın üstüne sepet, arka kapı sabitleme ve sabit yatak profillerini yaparken bazı montajlara da başlayacağım. Genel olarak piyasada mağaza dükkanlarda istediğiniz malzemeyi ya bulamıyorsunuz yada buluyorsunuz ama çok pahalı oluyor bu nedenle sanırım hepimizin biraz usta olması gerekiyor. Genel olarak İnternet çok daha uygun fiyat olarak, gözünüz kesiyor ve biraz cesaretiniz varsa kendiniz de pek çok şeyi yapabilirsiniz. Benim araç anahtarımın tuş takımı bozuktu sustada iyi çalışmıyordu. O yüzden dışındaki plastikten siperiş verdim ( İzmir'de bir yer 110 lira istedi) İnternettrn 38 liraya buldum. İlk iş anahtarı değiştirmekti. Güzelce açtım satıcı firma Bayrampaşa dan anahtartürk diye bir firma anahtar ile beraber birde montaj aşamasında sıkıntı yaşarsanız arayınız yazıp gülücük koymuşlar :smiley: ben tabi büyük özgğvenlimle ne olabikirki dedim ve değiştirdim. Araca gitti konağa bastım ve tabii çalışmadı hemen firmayı aradım resimleri istedi ve tespiti yaptı immobilizeri almamışım eski anahtarlıktan hemen cerrahi titizlikle kapsülü çıkarıp yeni anahtarlığa monte ettim. Ve çalıştı bu hafta sonu çok iş var detayları paylaşacağım. İyi akşamlar 83dfabf13d5cf86437b7d022c9bc5a4a
6d16a2271d51d69adc7e458bdd4a0cf3
Fead4c38b899b45db44d14b4e9d40ead
83ff02ef87f35ba6012f6a2baabd0c81
F4605fbfafb796ba13efc779b227dc4b D3faf0e11d251ab211061c22568eb9e7

ufak tefek işleri kendimizin yapması maddi ve mutluluk açısından çok iyi oluyor.anahtar güzel olmuş, sırada stop lambası ve tuş takımları kalmış. onlarda elinizden gelir gibi duruyor. merakla takip ediyorum

Merhabalar günaydın iyi pazarlar,
Dün arkadaşımla Manisa sanayide arka kapıyı kestik. Yaptığımız işle tam arka kapı cam hizasında taşlama ile önce kapıları kestik. Bunu için kapıları sökmenize gerek yok olduğu yerde bir bant aldık ve etrafını döndük. Gönye ile düz olduğunu teyit edince çizgiden taşlamaya kestik. Gayet düz oldu bence. Kapıları kestikten sonra saç aralarına 1mm bir parça aldık sanayide hurdacıdan 15 liraya onu yine taşlamayla kesip aralıklara kaynattık. Sonra yine taşlama ile şekil verdik ve üst tarafı sabitledik. Zaman yetmediği hava karardığı için diğer rutüşları haftaya yapacağız. Bugün detaylı resim çeker atarım. İşlem basit alt kanatta zaten menteşe var kapının kendi kilidide çalışıyor ama kapıya alıştırma yapmak gerekiyor o detaylarıda haftaya paylaşacağım. Bugün tavana lütür boya sürücem. Jantları boyayacağım. Yan plastikleri takıcam. Birde rütuş boyası ile birkaç yeri boyamayı düşünüyorum eğer güzel olursa komple rütuş yerlerini boyayabilirim. Bu arada dün ön sağ sol tamponları söktüm kırıklar vardı. Plastik tamiri yapan bir yere götürdüm. Sağ sol 2 tampon için 200 lira istedi tamiri için. Bende yedek parçacıya gittim fiyat almak için. Sağ sol çiftine 250 lira dedi bu sanayiyi anlamak mümkün değil kim ne tutturursa valla dikkat edin yani bol bol sormak görüş almak fiyat almak önemli. Yeni tamponlarımı taktım güzelde oldu resmini atarım. Birde kapı fitili işi var onuda unutmadan anlatayım normal 15 lira metresi kapı fitilinin bir yerde çift destekli iyi bir malzeme buldum toplam 23 metre fitil aldım 450 liraya baya pahalı ama kapı fitillerini değiştirmek çok önemli sıcak soğuk ve rüzgar almıyor yalıtım açısından da önemli ve en en önemlisi bence hiç yol sesi gelmiyor fitili değiştirince. Dünden bir kaç resim atayım bugün bol bol resim atcam zaten. Görüşmek üzere akşama yine yazarım sonuçları C2a74b48773ed1f9e52c2913dbfc965d
883fb8feb223c1a869c24e5510ea99b0
9c2d957182c08c3aa87a3bb094e27087
7258e61afb9321b0a042442270568104
61ad54329ba16f381a6840521e568be7 C9f131558b5c26111daedf6c75a55d19

Kapılara daha alıştırma yapılmadı boya temizlik sonrası güzel olacak. Üstelik bunu yapmak için 2.000 3.000 lira fiyat istiyor karoserciler. Birde onlar kapıları söküp alıyor saç yapıyorlar bence bu daha sağlıklı daha bu haliyle bile arka kapı sesi kesildi. Haftaya son haline gelince onuda paylaşacağım. 0e798af6108e76343290ad46e298b557
9c3c7b5a85f05a4c3b898e17ea1483d6
297d30979ddb3d75c4a7f81912fdd578 C809a8d0f76065d2abbaeb63da691814
3e993b7aeb989781fa1cc7cc56ec6ceb

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR