Sahil Yolundaki M.karavan Kalma Yerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ercument Ozbek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,079

Ercument Ozbek

Boranka
Yer
Hollanda/Rotterdam
Bundan 2 sene evvelki Istanbul ziyaretimizde Kimkapi/Yenikapi M.Karavan kalma yerlerinde kalmistik.Bu yerlerden bir tanesi Ahirkapi feneri yaninda idi.Digeri ise Ana yol uzerinde bulunan Audi acentasi yani ndaydi.Bu her iki M.Karavan yerlerinin halen faal olup olmadigini bilmek istiyorum.Lutfen malumati olanlar forumda bildirsinler.Tesekkurler

Etiketler
karavan
Sanıyorum bahsettiğiniz yerlerin uzun süreli kalan bazı motokaravanlar tarafından işgal edilmesinden yakınan kimselerin olduğunu okumuştum. Ben bahsettiğiniz yerleri ne bilirim ne de güncel durumu ile ilgili bilgim var malesef. Sanıyorum oralarda olan dostlardan yanıtlar gelecektir.

Bundan 2 sene evvelki Istanbul ziyaretimizde Kimkapi/Yenikapi M.Karavan kalma yerlerinde kalmistik.Bu yerlerden bir tanesi Ahirkapi feneri yaninda idi.Digeri ise Ana yol uzerinde bulunan Audi acentasi yani ndaydi.Bu her iki M.Karavan yerlerinin halen faal olup olmadigini bilmek istiyorum.Lutfen malumati olanlar forumda bildirsinler.Tesekkurler
Cavabiniza Tesekkurler.Ahirkapidaki Fener yanindaki M.Karavan alani 15 den fazla senedir kullanilmaktatadir.

Cavabiniza Tesekkurler.Ahirkapidaki Fener yanindaki M.Karavan alani 15 den fazla senedir kullanilmaktadir.
Diger M.Karavan yeri ise daha yeni acilmis olup,evvela deniz kenarindayken,metro insaati ile karsiya Audi acentasi yanina tasinmisti.Metro insaati bitince gene eski yerine sahile tasinacakti.Hatta yaninda bir de cim futbol sahasi vardi.Fatih Belediyesi tarafindan isletilen bu yer halen faaliyettemidir.Gelecek cevaplara simdiden tesekkurler.

Diger M.Karavan yeri ise daha yeni acilmis olup,evvela deniz kenarindayken,metro insaati ile karsiya Audi acentasi yanina tasinmisti.Metro insaati bitince gene eski yerine sahile tasinacakti.Hatta yaninda bir de cim futbol sahasi vardi.Fatih Belediyesi tarafindan isletilen bu yer halen faaliyettemidir.Gelecek cevaplara simdiden tesekkurler.
Karşı tarafı bilmiyorum ne durumda ama Orhangazi şehir parkını tercih ederseniz sadece otopark ve geceleme için günlük 400tl. Marmaray'ı kullanarak da bütün İstanbul'u gezebilirsiniz

.
Haklısınız o da 400 mangır olmuş.. 🙁

1698751862244

Ama iki gün kalınca abonelik nedense daha ucuza geliyor..
Orantının mantığını ise çıkaramadım.. 🤔
Yahut abonelik sadece otomobillere olmalı ?

Birisinin ISPARK’a üç senelik enflasyonun % 2000 olmadığını söylemesi lazım. 😀
1698752675451

Son düzenleme:

Bilindiği üzere ana arterler İBB sorumluluğunda. Avrupa ve Anadolu yakası sahil yolundaki cep parklar “şimdilik” karavan işgali altında. Siz de bu cep parklarda bulduğunuz bir yere kafadan girerseniz ve kapınızın önüne masa sandalye koymadan “ücretsiz” konaklamak isterseniz sorun yaşamazsınız.

Park cebinin etrafındaki çimene beslenme teşkilatı açıp keyfini çıkarabilirsiniz.

Yenikapı sahil dolgu alanı otoparkı açık fiyatlama Orhangazi parkı gibi fahiş fiyat olabilir Alternatif olarak Marmaray Kazlıçeşme istasyonu sahil tarafında büyük bir otopark mevcut orayı da inceleyebilirsiniz.

Günlük 400 TL gibi bir park bedelini gözden çıkarırsanız Sarayburnu sahil tarafında (Sirkeci istikametinde Sepetçiler Kasrına gelmeden Gülhane parkı çıkışı karşısında) açık otoparkı da deneyebilirsiniz.

Daha nezih ve güvenli alan tercih ederseniz Yeşilköy Yeşilyurt içinde turlayıp uygun park yerinde konaklayabilirsiniz. Hem marmaray’dan hem de çarşıdan yararlanırsınız.

Anadolu yakasında ise Kadıköy – Tuzla sahil yolunda bulduğunuz her cep parkta ücretsiz konaklayabilirsiniz. Orhangazi şehir parkında günlük park anlaşılması zor bir fiyat politikasıyla yönetilmekte.

Ducato camlı minibüs otomobil fiyatı ödüyor, aynı minibüs karavan görüntüsüyle girince x5 ödüyor!.

Ödesin de karavan için x5 fark aldığın rakam karşılığında ne veriyorsun? HİÇ!

Bu nedenle daimi abonelik bulamayanlar (park içinde özel karavan alanı ayırdılar) şimdilik ücretsiz cep parklarda her türlü tehlikeye açık park ediyorlar. İBB 80 araçlık gerçek bir karavan park alanı inşa ediyor ama ilerleme yok.

Eski Audi acentasının yanında şimdi fatih belediyesi spor tesis var,belediye tesisin otoparkı karavan park olarak hizmet veriyor.daha çok yabancı karavancılar geliyor.elektrik,wc,duş ve su mevcut.ücretini bilmiyorum.

IMG 3019

Benim de ogrenmek istedigim Yenikapi Audi acentasi yanindaki kamp yeriydi.Her sene geldigimde bu yerde kaliyordum.Fiat ne kadar oldu bilmiyorum fakat 400 TL gene de Euro bazinda oderseniz pahali degil.12/13 Euro ederki,bu Avrupa standartlari gibi olan bu parka deger.Yollarda kaldigimiz kamplar en az 20/25 Euro (600 Ile 750 TL civarindadir?.Cevaplara tesekkurler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR