Merhaba Lar Arkadaşlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kadir ALTUN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 607

Kadir ALTUN

Yeni Üye
Arkadaşlar kendim Bi motor karavan yaptım TSE muayene tadilat falan derken sigortaya takılıp kaldık zeil işi ne çetrefilli bir iş yardımı olacak Bi gönüllü çıkar mı aranızda doğa sigorta zeil işini yapmıyor sigortacı da olmaz yeni baştan yapılacak diyor gezerken bu sitede gördüm olabileceğini okudum Bi el atsanız zira 18.600 çıkıyor sigorta

Mevzuatta boşluk var.

Bu yüzden kafalarına göre fiyat veriyorlar.

En kısa çözüm, aracı eşinize satıp sıfırdan teklif almak.

Mevzuatta boşluk var.

Bu yüzden kafalarına göre fiyat veriyorlar.

En kısa çözüm, aracı eşinize satıp sıfırdan teklif almak.
Hadi sattım diyelim benden sigortalı olduğu için satış gerçekleşir eşim yeniden sigorta yaptırmadan bana tekrar satış veremez yada onun üstünde sıfırdan sigorta yapılıp devam edecek anlamadım ki

Hadi sattım diyelim benden sigortalı olduğu için satış gerçekleşir eşim yeniden sigorta yaptırmadan bana tekrar satış veremez yada onun üstünde sıfırdan sigorta yapılıp devam edecek anlamadım ki
Malesef her şekilde bu bedelleri ödemeniz gerekecek.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşıma sordum. Eski bilgilere göre kamyonet olarak sigorta yapılabilir fakat kaza yaşanırsa sigorta ödeme yapmaz dedi. Çünkü kaza esnasında aracın güncel ruhsatı kullanılacak.

Diğer yandan satma konusu bir yerde daha maliyetli olabilir çünkü eşinizin kazasızlık bonusu yoksa muhtemelen sizinkinden daha fazla bir sigorta bedeli çıkacaktır.

Aracın sınıfı değiştiğinde sigorta şirketleri o araca mahsus basamakları en baştan başlatıyor. Yani hasarsızlık indiriminin olsa dahi karavana çevirdiğiniz de karavan için basamak baştan başlıyor.

Siz eşinize sattınız diyelim. Eski ödediğiniz primlerin kalan kısımlarını alıyorsunuz. Hesabınıza yatırıyorlar. Sigorta anlamında bir kaybınız yok.

Sonra Ankara sigortadan "Ankaravan" sigortası teklifi alın. Şuralarda Quick sigorta sanırım o da benzer teklif veriyormuş.

Diğer sigorta şirketleri sallamasyon fiyat veriyorlar.

Masraf olarak noter masrafı var. Eşiniz tekrar size satmasına gerek yok. Basamak aynı olacak.

Daha geniş bilgi için karavan sigortası yapan Ankara sigorta acentesi da aynı bilgiyi verecektir.

2020 de aracı aldığımda aynı durumu bende yaşadım.

Aracın sınıfı değiştiğinde sigorta şirketleri o araca mahsus basamakları en baştan başlatıyor. Yani hasarsızlık indiriminin olsa dahi karavana çevirdiğiniz de karavan için basamak baştan başlıyor.

Siz eşinize sattınız diyelim. Eski ödediğiniz primlerin kalan kısımlarını alıyorsunuz. Hesabınıza yatırıyorlar. Sigorta anlamında bir kaybınız yok.

Sonra Ankara sigortadan "Ankaravan" sigortası teklifi alın. Şuralarda Quick sigorta sanırım o da benzer teklif veriyormuş.

Masraf olarak noter masrafı var. Eşiniz tekrar size satmasına gerek yok. Basamak aynı olacak.

Daha geniş bilgi için karavan sigortası yapan Ankara sigorta acentesi da aynı bilgiyi verecektir.

Degerlendireceğim çok teşekkür ederim sanırım bizde geçeceğiz bu sıkıntılardan

Degerlendireceğim çok teşekkür ederim sanırım bizde geçeceğiz bu sıkıntılardan
Merhaba ,
Karavan için en ucuz teklifi Ankara Sigorta veriyor. Ankara Sigortadan teklif aldınız mı?
Teşekkür ederim yarın ilk iş yapacağım bunu

Malesef her şekilde bu bedelleri ödemeniz gerekecek.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşıma sordum. Eski bilgilere göre kamyonet olarak sigorta yapılabilir fakat kaza yaşanırsa sigorta ödeme yapmaz dedi. Çünkü kaza esnasında aracın güncel ruhsatı kullanılacak.

Diğer yandan satma konusu bir yerde daha maliyetli olabilir çünkü eşinizin kazasızlık bonusu yoksa muhtemelen sizinkinden daha fazla bir sigorta bedeli çıkacaktır.
Sanırım güle oynaya insanlar sahtekarlığa itiyor bu sistem açıklığı ki ben öyle yapsam ilk kampta muhakkak Bi kazaya karışırım öyle bir bahta sahibim 🤭

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR