2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,895

Etiketler
Heyecanla takip ediyorum.Benimde böyle bir seyahat düşüncem var. ama cesaret almam lazım şuan takipdeyim.
Bizde ilk defa çıkacağım, kesin planı çıkartmak için Lise Yerlestirme Kkavuzunu ve tarihlerin yayınlanmasını bekliyorum. Arabayı ve kamp malzemelerini hazırladık sayılır. Elektronik ve İletişim Navigasyon eksiklerimizi tamamladık , kamping kartları hazır. Şimdi ülkelerdeki kamping seçeneklerini detaylandırıyoruz. Hedef 8 Haziran yola çıkış.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar,
Seyahat için ön çalışmalarınızı ilgiye izliyorum. Sizdeki aracın aynısı bende de (8+1) olarak var. Portatif yatak kısımları ile ilgili çözümünüz konusunda sizden bilgi alabilirmiyim. Yaptırdığınız yer, maliyet, benim için de yaparlar mı gibi.
Şimdiden teşekkürler, selamlar...
Selçuk Sünetci

Merhabalar,
Seyahat için ön çalışmalarınızı ilgiye izliyorum. Sizdeki aracın aynısı bende de (8+1) olarak var. Portatif yatak kısımları ile ilgili çözümünüz konusunda sizden bilgi alabilirmiyim. Yaptırdığınız yer, maliyet, benim için de yaparlar mı gibi.
Şimdiden teşekkürler, selamlar...
Selçuk Sünetci

İnternette VW T5 Bett olarak resimleri arattırdım ve bulduğum bir uygulamayı mobilyacı bir arkadaşımla beraber yaptık. Resimleri bu konu içerisinde eski yazışmalara bakarsanız görürsünüz. Herhangi bir atelyede bir günde yaparsınız.

Bir ay süredir iş ve gezi programlarından gezenbilir sayfalarına girememiştim bir sürü yeni okuyacak malzeme birikmiş.
Bu arada sırası ile kısa bir Milano gezisi sonrası . Bir haftalık bir İspanya ve arkasından Sankt Petersburg/Rusya gezisini eşim ile tamamladık.
İspanya Barselona başlangıçlı gezimizde biraz yaz için yol ve kurallara alışıklık olsun düşüncesi ile iki günlük fiyatı 70 tl gibi uygun bir fiyattan yakalayınca Mercedes Vito otomatik vites bir araç kiraladık. Valensiya ve Madrid rotasını yaptık.
Kazanımlarımız
1. Kavşaklara ilk önce giren arabanın önceliği gibi Türkiyede uyulmayan ve önemli bir uygulamaya alıştık.
2. Türkiyede iken verim almadığımı düşündüğümüzTomTom cihazın İspanyada çok verimli çalıştığını gördük.
3. POİ bilgilerine ulaşma, Park yerleri ve kuralları , Yol üstü park yerleri ile ilgili deneyimleri de yaşadık.
4. TomTom cihazına eklediğimiz POİ listelrini kontrol etme şansını bulduk.
5. Her ne kadar cihazlarımızda offline haritalar olsada , sürekli bir internet data bağlantısının önemli olduğunu tespit ettik ve Hüseyin Beyin (Akdeniz45) tavsiye ve tecrübe ettiği Türkiyeye gönderilmeyen 24 ay geçerli 24gb data sim kartını İspanya da sipariş ettiimiz arkadaşımızdan teslim aldık.
Artık hazırlanmaya devam diyoruz...

Yurtdisinda arac surerken hala zorlandigim uc bucuk konu;
1- Doner kavsak
2- Yaya gecitleri
3-Ana yollarda sol seriti isgal etmeme, sollama bitince sag serite hemen gecme
3.5- Sinyal kullanma

Gerisi kolay :smiley:

Yurtdisinda arac surerken hala zorlandigim uc bucuk konu;
1- Doner kavsak
2- Yaya gecitleri
3-Ana yollarda sol seriti isgal etmeme, sollama bitince sag serite hemen gecme
3.5- Sinyal kullanma

Gerisi kolay :smiley:
Sol şerit konusunda hiç sıkıntı yaşamadık, Paralı otoyol seçeneği kullanmıyarak güzel merkezlerden tüm yol boyunce 2 belki de üç aracı sollıyarak yolculuğumuzu tamamladık. Başka yöne sapan araçlar hariç önümüzde giden araçlar bile aynı kaldı.

Paylaşımınızı okuyunca senelik sim kartını almak için daha önce üç aylık kartı aldığım internet adresine girdim. Burada artık internasyonal sim kartının satılmadığını gördüm. Aramaya devam ederken aynı sim kartının Amazon’da satıladığını gördüm.
Ingiltere’deki Amazon:
https://www.amazon.co.uk/EE-6GB-EUROPE-PAYG-Trio-gold/dp/B01J1KI9AW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1522433967&sr=8-2&keywords=daten+sim&th=1

Almanya’daki Amazon’dan alacağım sim kartı. Yukarda DE yazan yere tıklayarak dil olarak Türkçeyi seçmek mümkün.

https://www.amazon.de/Three-Mobile-Broadband-International-Calling/dp/B01J1KI9AW?ref_=nav_ya_signin&
Amazon üzerinden alışveriş belki biraz daha güvenceli

Son düzenleme:

Paylaşımınızı okuyunca senelik sim kartını almak için daha önce üç aylık kartı aldığım internet adresine girdim. Burada artık internasyonal sim kartının satılmadığını gördüm. Aramaya devam ederken aynı sim kartının Amazon’da satıladığını gördüm.
Ingiltere’deki Amazon:
https://www.amazon.co.uk/EE-6GB-EUROPE-PAYG-Trio-gold/dp/B01J1KI9AW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1522433967&sr=8-2&keywords=daten+sim&th=1

Almanya’daki Amazon’dan alacağım sim kartı. Yukarda DE yazan yere tıklayarak dil olarak Türkçeyi seçmek mümkün.

https://www.amazon.de/Three-Mobile-Broadband-International-Calling/dp/B01J1KI9AW?ref_=nav_ya_signin&
Amazon üzerinden alışveriş belki biraz daha güvenceli
Ben de 24 gb lık olanı Amazondan sipariş etmiştim.

Ben de 24 gb lık olanı Amazondan sipariş etmiştim.

Bu arada Vodafone Red Türkiye üyesi olanlar , yurt dışında Türkiyedeki data ve konuşma haklarını günde 16tl civarı kullanabiliyorlar. Fakat açık söylenmeyen bir ayrıntı var. Otomatik olarak telefonumuz ağ seçiyorsa Türkiye VOdafone ile anlaşması olmıyan bir operatöre bağlanabilir ve umulmadık faturalar ile karşılaşabiliriz. Birçok gezginin de o koşturmaca içerisinde birkaç ülkeyide geziyorsa bu konuyu atlama durumu sözkonusu. Ben vodafone sitesinden Data- Görüşme ve mesaj ile anlaşmalı operatörleri kayda aldım. Benzeri şekilde Türk Telekom ve Turkcell abonelerinde de aynı durum söz konusu. Gezginlerin bu detayları önemle dikate alması gerekiyor.
Bir ülkede bir haftaya yakın süreli kalmalarda o ülkenin ön ödemeli hatları alması da daha sağlıklı bir çözüm.

Merhaba, tüm yazılanları baştan son okudum. Vodafone Red tarifesi üyesiyim. 2017 Temmuz ayında Yunanistan'a gittim. Her şey dahil Türkiye'deki tüm haklarımı günlük 15 TL'ye yurtdışında da kullanacaktım. Günlük 15 TL sadece Vodafone'nin alacağı paraymış. Bir de diğer operatörlerin parası var onları da sayarsak 15 TL neredeyse iki katına çıkıyor normal kullanımda, fazla kullanılırsa iki katını da geçiyor. Ne kadar kullandığımızı da bilmiyoruz. Bir gün günlük 100 TL'yi aşmışız Vodafone müşteri hizmetleri aradı ve günlük 100 Tl'yi aştığımızın bilgisini verdi konuşma biter bitmez telefonu kapattım bir daha hiç açmadım, Hatta içinden simkartı'da çıkartım.

Turkcell de bu sorun yok. 20 Tl/gun.. yurt uci tarife gecerli.
Hatta su aralar 1gb bip gorusme bedava.

Campercontact programında açıklamalarda " Kamp davranışına izin verilmiyor" yazan otoparklar da anlatılmak istenen nedir? Çadır kurmadan dinlenme amaçlı ve geçiş noktası olarak kullanacağımız bu tür yerlerde bir gece araç içinde kalmak uygunmudur?

Campercontact programında açıklamalarda " Kamp davranışına izin verilmiyor" yazan otoparklar da anlatılmak istenen nedir? Çadır kurmadan dinlenme amaçlı ve geçiş noktası olarak kullanacağımız bu tür yerlerde bir gece araç içinde kalmak uygunmudur?

„Kamp davranışına izin verilmiyor“ aracın dışına yemek masası çıkarmayın, tenteyi açmayın anlamındadır. Yani aracınızın dışına taşmayın deniyor. Bu ifade genellikle park yerlerinde ve bazı karavanparklar için kullanılır. Özellikle şehir içindeki parkyerlerinde buna dikkat etmek lazım.

Karavanparklarda (Stellplatz, Aire de Camping Car) durum biraz farklı. Özellikle ücretli olan yerlerde, eğer yer varsa genellikle masa sandelye dışarıya çıkarmak bir sorun olmaz. Fakat başka karavanlar yer ararken zaten böyle bir davranışın uygun olmadığını söylemeye gerek yok.

Araç dışına taşılmadan gecelemek sorun olmaz. Önemli olan durduğumuz yerde araçlara park yasağı veya karavanlara park yasağı olmadığına dikkat etmek.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR