2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,901
kablonun bir ucu priz diğer ucunda fiş var ise en kolay olan priz yada fişi söker kablo bağlantısını ayırırsınız ve kabloyu plastik hortumdan geçirdikten sonrada tekrar söktüğünüz fiş yada prizi monte edersiniz.

Evet bende bu ihtimali düşündüm, ama her kamping yerinde tak-sök bir sonrakinde tekrar tak biraz sıkıntılı geldi, Karavan yapanlarla görüşüp bir yolunu bulacağız herhalde . Bir kısma belki montaj imkanı hakkında geliştirdikleri bir yol olabilir.

Etiketler
VW Caravella T5 Caravella için yan tente hakkında da ekonomik ürün paylaşımları bekliyorum.
Fiamma for VW T5 and T6 F45s modelini gördüm pahallı geldi ama yeni araştırmaya başladım. Avrupadaki fiyatlarına da bakacağım.
Bu tür tentelerin montajı kolaymıdır, istenildiği zaman kolayca sökülüp takılabilir mi ?

Evet bende bu ihtimali düşündüm, ama her kamping yerinde tak-sök bir sonrakinde tekrar tak biraz sıkıntılı geldi, Karavan yapanlarla görüşüp bir yolunu bulacağız herhalde . Bir kısma belki montaj imkanı hakkında geliştirdikleri bir yol olabilir.

bir kez bunu yaparsını arabanın altında bir kelepce monte edin.fişi klips ,tel yada bir bağlama elemanı ile tutturursunuz.
Priz kısmı araç içinde durur ,kabloyu sarma ve uzatma için hazır makaralı uzatmalardan olması avantajlı olur.
araç dışında kalan fişi de,değim gibi bir şeklide sabitlersiniz.Gerektiğinde ,enerji almak istediğinizde arac altında ulaşabileceğiniz noktaya bağladığınız kablo klipsini yada telini çıkartırsınız.Fişi ve bağlı olan kabloyu çekersiniz.Araç içendeki makaralı kablonuzu istediğiniz kadar dışarıda çekmiş olursunuz.

bir kez bunu yaparsını arabanın altında bir kelepce monte edin.fişi klips ,tel yada bir bağlama elemanı ile tutturursunuz.
Priz kısmı araç içinde durur ,kabloyu sarma ve uzatma için hazır makaralı uzatmalardan olması avantajlı olur.
araç dışında kalan fişi de,değim gibi bir şeklide sabitlersiniz.Gerektiğinde ,enerji almak istediğinizde arac altında ulaşabileceğiniz noktaya bağladığınız kablo klipsini yada telini çıkartırsınız.Fişi ve bağlı olan kabloyu çekersiniz.Araç içendeki makaralı kablonuzu istediğiniz kadar dışarıda çekmiş olursunuz.

Evet ,uygun bir yöntem

VW Caravella T5 Caravella için yan tente hakkında da ekonomik ürün paylaşımları bekliyorum.
Fiamma for VW T5 and T6 F45s modelini gördüm pahallı geldi ama yeni araştırmaya başladım. Avrupadaki fiyatlarına da bakacağım.
Bu tür tentelerin montajı kolaymıdır, istenildiği zaman kolayca sökülüp takılabilir mi ?

linkini verdiğim ürün hala varmıdır bilmiyorumda.fikir olsun

yan tente
hala pahalı ise aracın kapı üstü tavana yakın yere alimünyum boru yu monte et .Bu boru üzerine eşit aralıklı halka monte et.
her hangi bir brandacıya istediğin ölçüde yaptır (alimunyum boru uzunluğunu dikkate alarak) .Baranda uclarında eşit aralıklı metal halkalar ve gerdirme klipsleri olsun.
brandayı kullanacağın zaman branda klipslerini ,alimunyum halkalara bağlarsın.Diğer boştaki uca resimdekine benzer taşıyıcı borular kullanırsın.
Tabi bu uygulamanın dez avantajıda; sürekli brandayı sök ,tak. Sökülen brandayı katla ,araç içinde yer bul.Meşakatli iş olur.

linkini verdiğim ürün hala varmıdır bilmiyorumda.fikir olsun

yan tente
hala pahalı ise aracın kapı üstü tavana yakın yere alimünyum boru yu monte et .Bu boru üzerine eşit aralıklı halka monte et.
her hangi bir brandacıya istediğin ölçüde yaptır (alimunyum boru uzunluğunu dikkate alarak) .Baranda uclarında eşit aralıklı metal halkalar ve gerdirme klipsleri olsun.
brandayı kullanacağın zaman branda klipslerini ,alimunyum halkalara bağlarsın.Diğer boştaki uca resimdekine benzer taşıyıcı borular kullanırsın.
Tabi bu uygulamanın dez avantajıda; sürekli brandayı sök ,tak. Sökülen brandayı katla ,araç içinde yer bul.Meşakatli iş olur.

İstanbulda temsilcileri ve farklı kamping ürünleride varmış, bugün gidip önce bir inceleme yapalım neler var ve fiyatlar nasıl.
Teşekkürler...

Gerekli malzemeler:
-1adet evlerde kullandığımız 3-4lü dişi prizi olan fiş
-ara fiş, 2 metre , bir taradı dişi, diğer tarafı erkek
-20 veya 30 mtrlik sarmalı kablo
-30 cm su hortumu

Resimdeki plastiğ sökünce uygun bir yerden delik delip 30 cm su hortumunu geçirin.
ev tipi üçlü fişin normalde 220 ye takılan erkek fişini kesin. 30 cm su hortumundan geçirin, aşağıya sarksın. Kullanmadığımız ve yolda giderken yukarı çekeceğiz, arada kalacak fazla kirlenmesin diye. Hani erkek fişi kesmiştiniz ya, aynısını takmayın. Bauhaus vs den kapaklı , toza, suya dayanıklı erkek fiş alın onu takın.
Gerisi sanırım anlaşılır. 2 metre uzunluğunda ara kablo şart. Bu kablo 20 metrelik sarmall kablodan 220V elektrik alacak.

Aq1

Aq2

Yunanistan - Makedonya Ohrid üzerinden Arnavutluktan mı inmek yoksa Bosna Hersek Mostardan mı inmek daha güvenli ve tercih edilecek bir yoldur.
Yanıtlayan gezginlere şimdiden teşekkürler.
Yunanistan - Makedonya Ohrid üzerinden Arnavutluk: Ben geçtiğimde hiç sıkıntı yoktu.
Ben gerçi Üsküp-Priznen-İskeçe- Bar-Dalmaçya-Mostar (geri dönüş)-Bar-Ohrid -Makedonta hattını takip etmiştim. Arnavutlukta trafiğe dikkat edeceksiniz biraz, sollamada filan çok cesaretliler. Ticari aracların arkasına takılıp gitmiştim ben, hem radar yerlerini biliyorlardı, hem de iri olduklarından karşıdan gelenler sollama yapamıyorlardı.
Tente işi biraz zor. Bence biraz gezin, sonra taktırırsınız. Yerliler çok kaba duruyor, fiamma vs çok pahalı. Yurtdışından alsanız daha uygun olur. Sadece üst tavan barınız fimma için uygun olsun. Görürseniz alıp taktırırsınız. F35 modeliydi galiba yanlış hatırlamıyorsam.

Balkan geçişi için yakın zamanda seyehat edenlere bir sorum olacak.
Balkanlrdan Dalmaçya kıyısına inerken, ilk defa yolculuk yapacağımız için.

Yunanistan - Makedonya Ohrid üzerinden Arnavutluktan mı inmek yoksa Bosna Hersek Mostardan mı inmek daha güvenli ve tercih edilecek bir yoldur.
Yanıtlayan gezginlere şimdiden teşekkürler.
Geçen yıl italyadan dönüşü adriyatik kıyılarından yaptık ve arnavutlukta 4 gün konakladık hiç bir sıkıntı olmadı,yollar çok iyi değil ve şoförler biraz fazla cesur.Ohrid-Tiran yolu virajlı ve sıkıntılı onun yerine Ohrid-Dures yolunu tercih edin daha sonra işkodra-ulcin-bar güzergahından devam edebilirsiniz

Foto Arnavutluk Berat şehrinden

IMG 3925

Gerekli malzemeler:
-1adet evlerde kullandığımız 3-4lü dişi prizi olan fiş
-ara fiş, 2 metre , bir taradı dişi, diğer tarafı erkek
-20 veya 30 mtrlik sarmalı kablo
-30 cm su hortumu

Resimdeki plastiğ sökünce uygun bir yerden delik delip 30 cm su hortumunu geçirin.
ev tipi üçlü fişin normalde 220 ye takılan erkek fişini kesin. 30 cm su hortumundan geçirin, aşağıya sarksın. Kullanmadığımız ve yolda giderken yukarı çekeceğiz, arada kalacak fazla kirlenmesin diye. Hani erkek fişi kesmiştiniz ya, aynısını takmayın. Bauhaus vs den kapaklı , toza, suya dayanıklı erkek fiş alın onu takın.
Gerisi sanırım anlaşılır. 2 metre uzunluğunda ara kablo şart. Bu kablo 20 metrelik sarmall kablodan 220V elektrik alacak.

Ekli dosyayı görüntüle 499009

Ekli dosyayı görüntüle 499010

Ben size foto çekip gönderene kadar , siz detaylı bilgilendirmeyi verdiniz. Teşekürler

Yunanistan - Makedonya Ohrid üzerinden Arnavutluk: Ben geçtiğimde hiç sıkıntı yoktu.
Ben gerçi Üsküp-Priznen-İskeçe- Bar-Dalmaçya-Mostar (geri dönüş)-Bar-Ohrid -Makedonta hattını takip etmiştim. Arnavutlukta trafiğe dikkat edeceksiniz biraz, sollamada filan çok cesaretliler. Ticari aracların arkasına takılıp gitmiştim ben, hem radar yerlerini biliyorlardı, hem de iri olduklarından karşıdan gelenler sollama yapamıyorlardı.
Tente işi biraz zor. Bence biraz gezin, sonra taktırırsınız. Yerliler çok kaba duruyor, fiamma vs çok pahalı. Yurtdışından alsanız daha uygun olur. Sadece üst tavan barınız fimma için uygun olsun. Görürseniz alıp taktırırsınız. F35 modeliydi galiba yanlış hatırlamıyorsam.

Bilgilendirme için teşekkürler....

Geçen yıl italyadan dönüşü adriyatik kıyılarından yaptık ve arnavutlukta 4 gün konakladık hiç bir sıkıntı olmadı,yollar çok iyi değil ve şoförler biraz fazla cesur.Ohrid-Tiran yolu virajlı ve sıkıntılı onun yerine Ohrid-Dures yolunu tercih edin daha sonra işkodra-ulcin-bar güzergahından devam edebilirsiniz

Foto Arnavutluk Berat şehrinden

Ekli dosyayı görüntüle 499011

Teşekkürler bu iki rota arasında bilgi arıyordum...

1.Yurt dışında aldığımız mağazalarda , montaj işlemini yapıyorlarmı?
2. Bu sabit araçta devamlı takılımı kalacak yoksa sök- tak kolaymı.
3. Türkiyede minübüsler TUVTURK muayenesinde takılı olduğunda sıkıntı çıkarıyorlarmı? Yan bar taktırdığımda muayene de çıkartmışlardı.

Avrupa geziniz için, genellikle kampinglerde geceleyeceğinizi düşünerek, tente yerine aracın sürmeli kapısının önüne kurulan bir çadır tavsiye ederim (Almancası:Vorzelt). Bu çadırlar araçsızda ayakta dururlar. Çadır sürme kapının üzerinide kapatığı için aracın bir bölümü gibidir. Çadırın içinde ailecek oturmak ve gecelemek mümkün. Almak istediğiniz tente çadırdan daha pahalı olabilir. Kamping malzemeleri satan Fritz Berger marketlerindeki güncel fiyatları:

Berger Busvorzelt Touring Easy - Fritz Berger Campingbedarf

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR